LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

19 Mayıs Cuma

KADIKÖY'DE YAPILACAK 9 HARİKA ŞEY

Kadıköy, M.S. 5. yüzyılda Hristiyan dünyasının önemli toplantılarına ev sahipliği yapmış olan antik Khalkedon yerleşim birimidir. Bu tarihi dokusu ise, bugün bile bölge insanına kendisini hissettirir. Anadolu yakasının en popüler semti olan Kadıköy, özellikle son yıllarda hızla gelişmektedir. Ve sadece geniş caddeleri, alışveriş imkanları ve güzel sahilleri ile değil; yat kulüpleri ve marinalarıyla da, bugün birçok insana çeşitli güzellikler sunmaktadır. 

İnsanlar Kadıköy'ü sevenler ve Taksim'i sevenler olarak ikiye ayrılır. :) Çünkü Kadıköy'ü seven insanlar, semtlerinde öylesine mutlulardır ki, Avrupa Yakası'na geçmeye ihtiyaç dahi duymazlar. E Kadıköy'de yapabileceklerimize bakınca, hiç de haksız sayılmazlar. İşte Kadıköy'de aynı gün içinde yapabileceğiniz 9 muhteşem şey. 

 

1. Moda Çay Bahçesi'nde denize karşı çay içmek

moda çay bahçesi

Moda Çay Bahçesi, Kadıköy aşıklarının sıkça ziyaret ettiği bir noktadır. Burada oturarak muhteşem gün batımı ve deniz manzarasını saatlerce izleyebilirsiniz ve garantisini verebiliriz ki; ne kadar oturursanız oturun asla sıkılmazsınız. Deniz manzarasında çayınızı ya da kahvenizi yudumlamak ya da simit alıp burada otururken yemek; Kadıköy'e gittiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeylerden…

 

2. Açlığınızı yatıştırmak için tavuk pilav yemek

tavuk pilav

Kadıköy'ü bilenler bilir; her köşe başında neredeyse bir tavuk pilavcı bulunur. Tavuk pilavınızı normal küçük tezgahlarda tüketebileceğiniz gibi sadece tavuk pilav yapan restoranlarda da tüketebilirsiniz. Karnınızı tam anlamıyla doyurmak için olmasa bile; hafif bir açlık anında muhteşem gidiyor; bizden söylemesi. 

 

3. Moda ya da Caddebostan sahilinde çimlere uzanıp keyif yapmak

Caddebostan sahili

Eğer Kadıköy'deyseniz şöyle ayaklarınıza çimenlere koyup tüm negatif enerjinizi atmak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan sadece ikisi Moda ve Caddebostan sahilleri. İster sahilde yürüyüş yapın, ister çimenlere yayılıp soğuk içeceğinizi yudumlarken; deniz manzarasının ve kalabalığın keyfini çıkarın. 

 

4. Nostaljik tramvaya binerek küçük bir semt gezisi yapmak

Kadıköy'ü Kadıköy yapan şeylerden birisi de, şüphesiz nostaljik tramvayı. Moda'ya yürümek kadar keyifli olan bir diğer şey de bu tramvayla o yolu kısaltmak olsa gerek. Sıcak havalarda tramvaya atlayın ve Bahariye'den Moda'ya doğru küçük bir semt gezisi yapın.

 

5. Tarihi Kadıköy Çarşısı'nı gezmek ve balık yemek

kadıköy çarşısı

Balıkçıların, kitapçıların, hediyelik eşya mağazalarının bulunduğu Tarihi Kadıköy Çarşısı'nda yürümek, Kadıköy'de yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri. Bir şey almamanızsa neredeyse imkansız. Ayrıca buraya kadar gelmişken lezzetli bir balık ekmek yemek de son derece keyifli olacaktır. Yapmadan geçmeyin deriz.

 

6. Tellalzade Sokağı'ndaki antika dükkanlarını, sahafları ve eski kitap satan yerleri gezmek

Tellalzade Sokağı

Antikacılar Sokağı olarak da bilinen bu sokak, Kadıköy'ün en güzel sokaklarından birisi. Sokağın girişindeki çaycıda saatlerce oturup esintiyi hissedebilir ve son derece renkli ve hareketli olan bu sokağı seyredebilirsiniz. Ayrıca sokakta bulunan birçok antika dükkanını gezebilir; çok az para vererek eski kitaplar, eski fotoğraflar ve eski gümüş takılar satın alabilirsiniz.

 

7. Gece hayatına karışmak

gece hayatı

Kadıköy’ün gündüzü de gecesi de ayrı güzeldir. Üstelik bunun için de pek çok seçeneğiniz var. İster sakin bir yerde oturun, isterseniz de kalabalığın tadını çıkarın.

 

8. Ali Usta'da dondurma yemek

ali usta

Moda'nın en meşhur mekanlarından biri Dondurmacı Ali Usta'dır. Yaz kış önünde uzun kuyruklar oluşması, sizi vazgeçirmesin; aksine bunun bir nedeni olduğunu aklınıza getirsin. :) Çok ama çok lezzetli olan dondurmalardan özellikle cevizli olanını mutlaka deneyin deriz.

 

9.Bağdat Caddesinde yürüyüş, alışveriş yapmak

bağdat caddesi

Kadıköy'ün her bölgesi ayrı güzeldir. Bağdat Caddesi de bunlardan biri. Size hem keyifli bir kahvaltı, yeme-içme imkanı sunuyor; hem de sınırsız alışveriş. Yani ne ararsanız var! Bu yüzden Kadıköy'e gittiğinizde Bağdat Caddesi'nde turlamadan dönmemelisiniz. Üstelik ille de yeme-içme, alışveriş amaçlı gitmenize gerek; boş boş turlamak bile; insana bir hayli keyif veriyor.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler İçin Seyahat Rehberi

İstanbul’da Görülmeye Değer 10 Alternatif Müze

İstanbul’un Simgesi Galata Kulesi’nin Hikayesi

İstanbul’da Yenilebilecek Geleneksel Yemekler

İstanbul’da Baklava Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Hamburger Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Caz Dinleyebileceğiniz En İyi 8 Mekân

İstanbul’da Mantı Ustası Sayılan 7 Mekân

İstanbul’u Anlatan 10 Roman

İstanbul’da Manzarasıyla Ünlü 6 Yer

İstanbul’daki En İyi 7 Konser Mekânı

İstanbul’da Yer Alan Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

İstanbul’daki En İyi 8 Kahvaltı Mekânı

İstanbul’un En Pahalı Restoranları

İstanbul’da Gece Dışarı Çıkacaklara Öneriler

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Geçmişten Gelen Hikayesi

İstanbul’da Yer Alan Lahmacun Severlerin Mutlaka Gitmesi Gereken En İyi 10 Lahmacuncu

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ