LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

13 Aralık Çarşamba

İSTANBUL'DA YER ALAN, KENDİNİZİ DİNLEYEBİLECEĞİNİZ 7 HUZUR DOLU YER

İstanbul, güzelliği nedeniyle hala birçok insan için cazip olsa da, kalabalığı ve kargaşası, ne yazık ki sevenini bile bezdirebiliyor. Ne kadar sıkılsak ve bunalsak da, birden bire çekip gitmek elbette mümkün olmuyor. İşte böyle durumlarda biraz kafa dinleyebileceğimiz bir yerlere kaçmak, yeniden İstanbul'a olan sevgimizin yeşermesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı oluyor. Peki hem İstanbul'da olsun hem de sadece kendimi dinleyeyim dediğinizde ne yapacaksınız? Üzülmeyin, çünkü bu büyük şehirde hala bunu yapabileceğiniz yerler mevcut. İşte İstanbul'un sakinlikte çığır açmış o nadide yerleri.


1. Kuzguncuk

kuzguncuk


 
Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların arasında huzur bulacağınız şirin semt Kuzguncuk, kendinizi dinleyebileceğiniz nadide yerlerden bir tanesi. Üsküdar'dan yürüyerek 20 dakikada varabileceğiniz bu tatlı semt, insanda "Burası İstanbul olamaz" izlenimi yaratıyor. Çünkü evler, hiç de alışık olduğumuz cinsten değil. Rengarenk konaklar, korunmuş yeşil, insana kendisini başka bir tatil beldesindeymiş gibi hissettiriyor. Bu nedenle bir hafta sonu, hele ki mevsim kışsa, Kuzguncuk'un muhteşem sokaklarında yürüyebilir; rengarenk konakların fotoğraflarını çekebilir ve şirin mi şirin kafelerinde oturarak kendinizi dinleyebilirsiniz.


2. Polonezköy

polonezkoyBeykoz'a bağlı olan bu doğa harikası yer de, orman manzarası ve yemyeşil ambiyansı ile kendinizi dinleyebileceğiniz nadir yerlerden. Dilerseniz günübirlik gezilerinizde ormanda bir yürüyüş yapabilir, doğayla iç içe olan mekânlardan birinde kahvaltı ya da mangal yapabilirsiniz. Hatta isterseniz İstanbul'da ama İstanbul'dan uzak bir şekilde konaklayabilirsiniz bile! Polonezköy, hafta sonları İstanbulluların kaçamak noktası haline gelmiş olsa da, hala kendinizi dinleme şansınız var. Bu yüzden bu harika yeri görmek için fazla geç kalmayın deriz.


3. Büyükada


Büyükada, çok güzel bir yer olsa da yaz mevsiminde kalabalık nedeniyle burada çok da kendinizi dinleyebileceğinizi söylemeyiz. Ama mevsim kışsa, değmeyin keyfimize! Çünkü kışın kargaşadan uzak ve son derece huzurlu bir yerdir Büyükada. Bu yüzden bir hafta sonunuzu, kendinizi dinlemek ve Büyükada'nın o nostaljik atmosferinde yürüyüş yapmak için kullanabilirsiniz.

 

4. Anadolu Kavağı

anadolu kavagi


Anadolu Kavağı da güzel havalarda çok rağbet gören yerlerden. Bu nedenle kendinizi dinleyebilmek için kışın ya da hafta içi gitmenizi öneririz. Doğanın içindeki bu nadide yerde önce Yoros Kalesi'ni gezip Boğaz'ı tepeden seyredebilir, sonra da oradaki mekânlardan birinde harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ardından Poyrazköy'deki balıkçılardan birinde oturarak kumsalı seyredebilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.


 
5. Atatürk Arboretumu

arboretum

Biri kafa dinlemek mi dedi? O zaman koşarak Atatürk Arboretumu'na! Belgrad Ormanı'nın güneydoğusunda bulunan arboretum, aslında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerinin bilimsel araştırmalarına hizmet veriyor. Ancak yine de doğa severlerin gezmesine de izin veriliyor. Düşünsenize! Hafta sonu, dökülmüş yapraklarla dolu bir orman yolunda, göl manzarası seyretmeyi kim istemez ki? Atatürk Arboretumu, adeta cennetten bir köşe!

 

6. Japon Bahçesi

Baltalimanı'nda bulunan Japon Bahçesi, İstanbul'da yaşayanların bile hala pek bilmediği doğa harikası yerlerden. İçeride Japon kültürünü yansıtan motifler, farklı bitki türleri ve yapay bir göl bulunuyor. Sakinliği nedeniyle de kendinizi dinleyebileceğiniz, bunu yaparken de atmosferden büyülenebileceğiniz bir yer. 

 

7. Saklıgöl- Şile

Ümraniye'den 1 saatte ulaşılabilen Şile, yazın da kışın da kendinizi dinleyebileceğiniz ender yerlerden. Sakin bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, Şile merkezin tam tersi yönünde bulunan Saklıgöl'de trekking yapabilir, güzel manzaralar eşliğinde ormanın tadını çıkarabilirsiniz. Huzurun, sessizliğin ve doğanın adresi olan Saklıgöl, insana gerçekten de huzur dolu bir atmosfer vaat ediyor. 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'da Koşu İçin En Şahane 10 Parkur

İstanbul'un En Pahalı Restoranları

İstanbul'daki En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul'da Caz Dinleyebileceğiniz En İyi 8 Mekân

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ