LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

3 Ağustos Perşembe

İSTANBUL'DAKİ EN GÜZEL PİKNİK YERLERİ

Giderek daha fazla betonlaşan şehrimizde, yaz aylarının en vazgeçilmez aktivitesi hala piknik yapmak. Hala piknik yapacak yer var mı diye düşünüyorsanız; umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü listemizdeki piknik alanları, umudunuzu tazeleyecek ve gerçekten içinizi açacak. İşte İstanbul'daki en güzel 9 piknik yeri.

 

1. Belgrad Ormanları

belgrad ormanı

Belgrad Ormanı, içerisindeki 6 km'lik yürüyüş ve koşu parkuruyla Avrupa Yakası’nın en çok ziyaret edilen ormanlarından bir tanesi. Ayrıca ziyaretçilerine piknik imkanı da sunuyor. Rotanın biraz dışına çıkıldığında karşılaşacağınız gölet ve dereler de manzarasıyla insanı her mevsim büyüleyecek cinsten. Öğlen saatlerinde biraz kalabalık olabiliyor; bu yüzden sessizliğin tadını çıkarmak için biraz erken saatlerde ziyaret edilmeli; piknik için de koşu ve yürüyüş için de.

 

2. Fenerbahçe Parkı

fenerbahçe

Fenerbahçe Parkı, Kadıköy'ün güzelliklerinden sadece bir tanesi. Her mevsimde, çiçeklerle dolu, tertemiz ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Eğer piknik yapmak istiyorsanız, özellikle hafta sonuysa, erken saatlerde gelip yerinizi alın deriz. Üstelik fazla da bir hazırlık yapmanıza gerek yok; girişteki simitçiden taze bir simit almanız yeterli. Pırıl pırıl deniz manzarası, sizi mutlu etmeye yetecek de artacaktır bile!

 

3. Emirgan Korusu

emirgan korusu

Laleleriyle meşhur Emirgan Korusu, bahar ve yaz mevsiminde piknikçilerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden birisi. Ancak burada mangal yapımına izin verilmiyor, söylemekte fayda var. Reşit Paşa tarafından giriş yaptığınızda, korunun ormanlık kısmında bulunan piknik masalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ağaçların arasından boğazı izleyerek de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

4. Bahçeköy Fidanlığı

bahçeköy

Bahçeköy Fidanlığı, içerisinde yeşilin 50 tonunu birden barındırıyor diyebiliriz. Tertemiz havası ve çeşit çeşit ağacıyla dikkat çeken fidanlık, piknik yapmak için de son derece ideal. Hatta gitmişken evinize, balkonunuza fidan da almayı unutmayın deriz.

 

5. Beykoz Kaymakdonduran Ormanı 

kaymakdonduran

Beykoz sahiline 5 km uzaklıkta bulunan bu orman, ahşap piknik masalarıyla dolu ve içerisinde pek çok piknik alanı barındırıyor. Sonbahar ve kış aylarında yürüyüş yapmak da oldukça keyifli, çünkü gerçekten çok sakin oluyor. Yaz aylarında piknik için yine erken saatlerde gitmek gerekiyor. 

 

6. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı

büyükada

 

Yaz aylarının uğrak noktalarından olan Büyükada, içerisindeki bu mesire alanıyla piknikçilerin vazgeçilmez yerlerinden birisi. Bu sevimli yer hem bir piknik alanı hem de size denize girme şansı tanıyan koylara sahip. Bu yüzden burada çam ormanlarının altında keyifli vakit geçirebilir, denize girerek de serinleyebilirsiniz.

 

7. Aydos Mesire Yeri

aydos ormanı

Bu eşsiz yer, İstanbul'un en yüksek tepesinde ve Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Aydos, ziyaretçilerine sadece piknik değil, koşu yapma imkanı da tanıyor. Burada hafta sonları dilerseniz önce spor; ardından da keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Gün batımını izlemek ise gerçekten muhteşem! 

 

8. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

nezahat gökyiğit

Burası, Ataşehir'de binaların arasında kurtarılmış bir yer gibi öylece duruyor. Minik bir gölet etrafında yer alan tahta piknik masaları, piknik için son derece uygun. Ayrıca bu harika bahçeye giriş ücretsiz. Ancak mangal yapılması yasak. Yine de piknik için sayılabilecek en güzel mekanlardan bir tanesi olduğu tartışmasız.

 

9. Ballı Kayalar

ballıkayalar

Gebze Tavşanlı Köyü'nde bulunan Ballı Kayalar Tabiat Parkı, aslında kaya tırmanışı yapanların uğrak noktası. Ancak dere kıyısında bulunması, bu bölgeyi aynı zamanda muhteşem bir piknik alanı yapıyor. Bu nedenle piknik için bu efsane yeri ziyaret edebilir, dere kenarında mangal yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler İçin Seyahat Rehberi

İstanbul’da Görülmeye Değer 10 Alternatif Müze

İstanbul’un Simgesi Galata Kulesi’nin Hikayesi

İstanbul’da Yenilebilecek Geleneksel Yemekler

İstanbul’da Baklava Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Hamburger Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Caz Dinleyebileceğiniz En İyi 8 Mekân

İstanbul’da Mantı Ustası Sayılan 7 Mekân

İstanbul’u Anlatan 10 Roman

İstanbul’da Manzarasıyla Ünlü 6 Yer

İstanbul’daki En İyi 7 Konser Mekânı

İstanbul’da Yer Alan Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

İstanbul’daki En İyi 8 Kahvaltı Mekânı

İstanbul’un En Pahalı Restoranları

İstanbul’da Gece Dışarı Çıkacaklara Öneriler

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Geçmişten Gelen Hikayesi

İstanbul’da Yer Alan Lahmacun Severlerin Mutlaka Gitmesi Gereken En İyi 10 Lahmacuncu

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ