LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

3 Nisan Çarşamba

NİSAN AYINDA EVLENECEKLERE MEKÂN, DEKORASYON VE KONSEPT ÖNERİLERİ

Nisan ayı, birçok çift için en ideal düğün tarihidir. Çünkü nisanda havalar iyice ısınmış, doğa yeniden canlanmaya başlamıştır. Üstelik bu güzel mevsim çiftlere hem açık hem de kapalı mekânda düğün yapma imkânı sunmaktadır. Peki her açıdan avantajlı bahar düğünlerinde mekân seçimi, dekorasyon ve konsept açısından ne gibi tercihler yapılabilir? İşte nisan ayında evleneceklere özel mekân, dekorasyon ve konsept önerileri!

 

Kır düğünü bir başka!

Bahar düğünü dendiğinde ilk akla gelen mekân önerisi, elbette çiçeklerle süslü bir kır düğünü olacaktır. Açık havada ve doğayla iç içe olmak isteyen çiftler, nisan ayındaki düğünleri için kır düğünü konseptini seçebilir ve buna uygun bir mekân tercihi yapabilirler. Rahat bir gelinlik / damatlık; çiçeklerle süslenmiş uzun masalar ve yüzleri gülen konuklar... Bu manzara size hayal ettiğiniz düğünü fazlasıyla yaşatabilir. Kır düğünü konusunda dikkat edilmesi gereken tek nokta, seçilen mekânın yağmur ihtimaline karşı bir B planının olup olmadığıdır. Unutmayın ki nisan ayı, sürprizlerle dolu olabilir!

 

Risk almak istemeyenler için otel düğünleri

Bahar aylarında kır düğünü yapmak herkesin hayali olsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi düşünülmesi gereken bazı riskler söz konusudur. Eğer siz de ani bir yağmurla organizasyonunuzun zarar görmesinden çekinenlerdenseniz, risk almadan bir otel düğünü yapabilirsiniz. Otel düğünleri, pek çok detay sizin adınıza düşünüldüğü için size çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra hiçbir hava koşulu düğününüzü mahvedemez! Geriye sadece bu unutulmayacak günün tadını çıkarmak kalır!

 

En güzeli ikisi bir arada!

Düğününüz hem açık havada hem de havanın soğuması ve yağmur ihtimaline karşı kapalı mekânda olsun istiyorsanız siz de ikisini bir arada yapabileceğiniz bir mekân seçimi yapabilirsiniz. Bunun için terası veya bahçesi olan bir restoranla anlaşmanız yeterli! Nikâh sonrası yemek ve eğlence olarak organize edeceğiniz düğününüzde, konuklarınızla hem bahçede vakit geçirebilir hem de günün sonunda kapalı restoranda yemeğinizi yiyerek keyifle sohbet edebilirsiniz.

 

Baharın habercisi erguvanlar!

Erguvanlar

Biraz da dekorasyon ve konsept önerilerinde bulunalım. Düğününüzü ister açık ister kapalı mekânda yapın, İstanbul'un nadide çiçeği erguvanları dekorasyon detaylarınızda kullanabilirsiniz. Düğününüze renk katmak için bahar çiçeklerini masa süslemelerinden gelin çiçeğinize; hatta saçınızdan aksesuarlarınıza kadar değerlendirebilirsiniz. Emin olun baharın enerjisi, düğününüze bambaşka bir hava katacaktır.

 

Lüks, şık ve stil sahibi bir düğün!

Bu sezon düğün mekânları ve düğün konseptlerinde başka bir seçenek ön plana çıkıyor. Eğer siz de lüks, şık ve stil sahibi bir düğün yapmak istiyorsanız; kulüpler ve banket alanlarını tercih edebilirsiniz. Bu tarz yerler son derece geniş ve ferah olduklarından, kalabalık düğünler için son derece ideal olabilir. Ayrıca genelde şehrin en güzel noktalarında bulundukları için de muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yaparlar.

 

Özgür ruhlu çiftler için bohem detaylar! 

Son zamanlarda düğünlerde sıkça karşımıza çıkan bohem konseptini, özgür ruhlu ve anı yaşamayı seven çiftler tercih edebilirler. Bohem konseptli düğünlerde; dekorasyonda uçuk tonlarda sarı, şeftali, pudra ve lavanta renkleri kullanılabilir. Beyaz ahşap sandalyeler, eski kartpostallar, pullar, içi kurutulmuş çiçeklerle dolu küçük saksılar, minik kokulu mumlar ise bu tarz düğünlerde karşımıza çıkabilecek diğer detaylardır. Üstelik bu konsept, genelde açık havada yapılan bahar düğünlerine de çok yakışmaktadır!

 

Eğlenceli, bir o kadar da şık bir alternatif!

Popülerliğini koruyan bir başka düğün teması ise havuz başı düğünleridir. Bahar aylarında evlenmeyi düşünen çiftlerdenseniz, tercihinizi havuz başı düğün mekânlarından yana kullanabilirsiniz. Böylelikle düğününüzde hem doyasıya eğlenebilir hem de göz kamaştırıcı detaylarla dolu dekorasyon alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

İşte tam bu noktada açık alan düğün konseptlerine ev sahipliği yapan Elite World Europe Hotel ve Elite World Asia Hotel, deneyimli ve güler yüzlü ekibi ile hayatınızın en özel gününü unutamayacağız bir anıya dönüştürüyor. Siz de en değerli gününüz için havuz başında bir düğün mekânı araştırıyorsanız; Küçükyalı’da yer alan, adalar ve deniz manzarasına sahip Elite World Asia Hotel ve Basın Ekspres’te yer alan Elite World Europe Hotel’in sizlere sunduğu düğün konseptlerini inceleyin deriz.

 

Bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

https://dugun.eliteworldeurope.com.tr/

https://dugun.eliteworldasia.com.tr/

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Son Dönemlerin Popüler Düğün Konsepti Rustik Düğün

Kır Düğünü Yapacaklara Tavsiyeler

Farklı Bir Düğün Hayal Edenler İçin 9 Öneri

Mevsime Göre Düğün Mekânı Seçme Rehberi

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ