LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

İSTANBUL’DA CAZ DİNLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 8 MEKÂN

1900’lü yılların başında gelişen caz müzik tarzı, kısa sürede pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başardı. Senkop, swing, mavi notalar, atışma, doğaçlama ve çoklu ritim tekniklerinin kullanıldığı caz; Amerikalı – Afrikalı ve Batı müziğinin harmanlanmasından oluşur. 1917 yılında Dixieland Jazz Brand ile dünyanın tanıştığı caz müzik tarzı, pek çok kişi tarafından severek dinlenilmektedir. Gün geçtikçe daha çok rağbet gören bu müzik türünü, özellikle İstanbul’da pek çok farklı adreste dinleyebilirsiniz. İşte İstanbul’da caz dinleyebileceğiniz en iyi 8 mekan

 

Shaft Rock Blues & Jazz Club

Kadıköy’de bulunan bu mekâna giderek hem caz hem de blues rock müziğini doyasıya dinleyebilirsiniz. Bilgisayar ortamında hazırlanan listelerin dışında canlı canlı müzik parçalarını dinleyebileceğiniz bu adres, her gün mutlaka bir konser düzenliyor. Adından söz ettiren başarılı sanatçıları ve henüz duyulmaya başlayan amatör grupları bu kulüpte görebilirsiniz. İstanbul’da kaliteli caz mekânları arasında yer alan bu mekanı mutlaka görmeli ve caz müzik konusunda bir şans vermelisiniz.

 

Elite World Hotels Jazz Company

İstanbul’un en kaliteli ve en şık mekânlarından biri olan Jazz Company, şehrin merkezi olan Taksim’de yer alıyor. Her Cuma saat 22.00’de başlayan konserler gece yarısından sonra 01.00’de son buluyor. Sırası ile caz, blues ve Latin müzik dinletileri ile ilerleyen mekân, müzikseverlerin müziğe doymasına yardımcı oluyor. Caz, Latin ve Blues dünyasından ulusal ve uluslar arası pek çok sanatçıyı ağırlayan kulüp, farklı deneyimler yaşamanıza da yardımcı oluyor.

 

Mitanni

Caz müzik severlerin her birinin adresini bildiği Mitanni, İstanbul Beyoğlu’nda yer alıyor. Caz denilince en çok ziyaret edilen mekânlardan biri olan Mitanni, küçük ve sıcak bir atmosfere sahiptir. Oldukça rağbet gören bu mekânda haftada en az bir konser olduğuna şahit olabilirsiniz. Playlistlerin dışında kesinlikle canlı müzik eşliğinde söylenen caz parçalar, her bir misafirin müziğe doymasını sağlıyor. Gitarı ve güzel sesi ile caz şarkılara hayat veren Sarp Maden yıllardır Mitanni’de sahne alıyor. Beyoğlu’na yolunuz düşerse bu kulübü ziyaret etmeyi unutmamalısınız.

 

Nublu

Karaköy’deki mekânlar arasından en çok ziyaret edilenlerden olan Nublu, samimi ve sıcak ortamı ile caz severleri keyifli bir müzik dinletisine davet ediyor. Dünya çapında ün yapmış müzisyenleri dinlemek için Nublu’yu ziyaret edebilirsiniz.

 

Nardiss Jazz Club

Galata Kulesi’nin hemen dibinde yer alan Nardiss Jazz Club, şahane atmosferi, sıcakkanlı çalışanları ve muhteşem manzarası ile caz severleri adeta büyülüyor. Sahnesinde aklınıza gelebilecek tüm caz sanatçılarını ağırlayan bu mekân, her gün pek çok kişiyi ağırlıyor. Bu şık ve modern ortamda caz dinlemek istiyorsanız kesinlikle önceden arayarak rezervasyon yaptırmalısınız.

 

JC’s

Ortaköy’de yer alan JC’s mekânında Pazar ve Pazartesi dışında her gün caza doyabilirsiniz. Dilerseniz müziğe ek olarak Hülya Tunçağ’ın bu adreste verdiği caz tarihi adlı seminerlere de katılabilirsiniz. Freddy Cole, Larry Coryell, Stanley Clarke ve Buster Williams gibi dünyaca ünlü olan sanatçıları ağırlayan bu mekânın bir de İstanbul Jazz Radio adında bir internet radyosu bulunuyor. Vaktiniz oldukça caza kulak verebilirsiniz!

 

Bando

Karaköy, en sık ziyaret ettiğiniz yerler arasında bulunuyorsa, mutlaka Bando’ya giderek müzik keyfini bir de burada yaşamalısınız. Duvara asılı olan trompetleri, bando kıyafetleri, caz grup fotoğrafları ve piyanosu ile önce gözünüze sonra ise kulağınıza hitap edecek olan bu mekânı kesinlikle görmelisiniz. Her köşesi ve her detayı ile caz konseptine sahip olan bu mekânda müziğin de eklenmesi ile kendinizi bir caz konserinde hissedebilirsiniz.

 

Alt Caz Club

Alt Tomtom Mahallesi’nde yer alan Alt Caz Club, sadece müzik ile yetinmeyip, sanat adına aklınıza gelebilecek her şeyi sınırları içerisinde bulunduruyor. Tiyatrolar, sergiler, film gösterileri, enstalasyonlar ve interaktif görsel yerleştirmeler bunlardan sadece birkaç tanesi… Çağlar Muslu, Emin Fındıkoğlu Dörtlüsü, Sarp Maden, Selen Beytekin ve Birsen Tezer gibi caza gönül veren pek çok sanatçıyı Alt Caz Club’da dinleyebilirsiniz. Haftada en az bir ya da iki konser düzenleyen mekâna gelmeden önce rezervasyon yapmayı unutmamalısınız.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler İçin Seyahat Rehberi

İstanbul’da Görülmeye Değer 10 Alternatif Müze

İstanbul’un Simgesi Galata Kulesi’nin Hikayesi

İstanbul’da Yenilebilecek Geleneksel Yemekler

İstanbul’da Baklava Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Hamburger Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Mantı Ustası Sayılan 7 Mekân

İstanbul’u Anlatan 10 Roman

İstanbul’da Manzarasıyla Ünlü 6 Yer

İstanbul’daki En İyi 7 Konser Mekânı

İstanbul’da Yer Alan Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

İstanbul’daki En İyi 8 Kahvaltı Mekânı

İstanbul’un En Pahalı Restoranları

İstanbul’da Gece Dışarı Çıkacaklara Öneriler

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Geçmişten Gelen Hikayesi

İstanbul’da Yer Alan Lahmacun Severlerin Mutlaka Gitmesi Gereken En İyi 10 Lahmacuncu

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ