LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

24 Mart Cuma

GELİN ÇİÇEĞİ NASIL SEÇİLİR?

Gelin çiçeği

Gelinlik aksesuarları arasında en çok önem verilenlerden biri olan gelin çiçeği, yeni sezonun trendlerine göre hazırlanarak gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Birbirinden farklı renkte ve modelde hazırlanan gelin çiçekleri, canlı ya da yapay olarak tercih edilebiliyor. Gelin adaylarının seçim yapmakta zorlandıkları bu aksesuar, gelinliğin daha şık ve estetik görünmesine yardımcı olur. Gelin çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir, gelin çiçeği hangi renk seçilmelidir, çiçek siparişi nasıl yapılmalıdır gibi aklınızı kurcalayan tüm sorunların cevabını yazının devamını okuyarak bulabilirsiniz.

 

Gelin Çiçeği Rehberi

Bazı gelin adayları tarafından gelin çiçeğinin kolay seçildiği düşüncesi var olsa da, bu durum aslında hiç de göründüğü gibi basit değildir. Gelinlik alındıktan hemen sonra gelin çiçeği araştırmalarına başlanması gerekir. Aksi taktirde gelinliğe, düğün konseptine, ayakkabıya ya da saç ve makyaja hiç uymayan bir gelin çiçeği kullanımı ile karşı karşıya kalınabiliyor. Çiçek seçimi yaparken şüphesiz ki en çok dikkat edilmesi gereken nokta çiçeğin yapay mı yoksa canlı mı alınacağıdır. Her iki çiçek çeşidinin de kendi içerisinde farklı avantajları bulunuyor.

 

Canlı Gelin Çiçeği

Canlı Gelin Çiçeği

Özellikle yaz ve bahar aylarında kır düğünü yapan gelinlerin tercihi olan canlı çiçekler, düğün konsepti ile muhteşem bir uyum yakalıyor. Doğanın içinde, yeşillikler arasında yapılan kır düğününü canlı gelin çiçeğiniz ile kusursuz bir şekilde tamamlayacağınıza emin olabilirsiniz. Mis gibi kokusu ile elinizde tuttuğunuz her an enerjinizi yenilemenize destek olan canlı gelin çiçekleri, gelinlerin daha sade ve estetik bir görünüm kazanmasında da etkin rol oynuyor. Ayrıca gelin çiçeğiniz ile aynı çiçek çeşitlerine sahip bir taç takarak kombininizde genel bir uyum da yakalayabilirsiniz. 

Canlı gelin çiçeği alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, çiçeklerin göze güzel görünmesi için kullanılan boyalardır. Boyanmış olan çiçekler gelinliğinize bulaşarak leke oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden çiçek alacağınız ya da sipariş edeceğiniz yerden doğal renkli çiçekler hakkında bilgi almalısınız. Canlı çiçeklerin arasında renkli tül ya da farklı aksesuar koyarak daha gösterişli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer kır düğünü yapmayı planlıyorsanız; mor, pembe, kırmızı ya da sarı renklerinin ağırlık verildiği buketleri tercih etmelisiniz.

 

Yapay Gelin Çiçekleri

Yapay Gelin Çiçeği

Özellikle sonbahar aylarında salonda yapılan düğünlerin vazgeçilmezi olan yapay gelin çiçekleri, klasik ve ağır görünümleri ile gelinliklerin tamamlayıcısı oluyor. Canlı çiçeklerde olduğu gibi yapay çiçeğinizde de dilediğiniz renkleri seçebileceğinizi unutmamalısınız.

“Beyaz gelinliğe, beyaz çiçek yakışır” mantığını geride bırakarak, renkleri ile kendini ön plana çıkaracak bir gelin buketi tercih edebilirsiniz. Ayrıca canlı çiçeklerde yaşanan boya sıkıntısı olmadığından çiçeğinizi gün boyu elinizde taşıyabilirsiniz. Farklı renkler ile bezenen gelin buketinin düğün fotoğraflarında daha estetik çıkacağından da emin olabilirsiniz. Yapay gelin çiçeği almanın en avantajlı kısmı ile çiçeğinizi bir ömür hatıra olarak saklayabilmenizdir. Evinizde salonunuzda albümlerinizin olduğu vitrine gelin çiçeğinizi de ekleyerek her gördüğünüzde en mutlu gününüz olan düğününüzü hatırlayabilirsiniz.

 

Gelin Çiçeği, Ayakkabı ve Saç Uyumu

Gelin çiçeğinin gelinlik ile şık bir uyum yakalamasını istiyorsanız, saç aksesuarınıza ve ayakkabınızın modeline de özen göstermelisiniz. Ayakkabınızın ve saçınıza taktığınız aksesuarların renklerine uyumlu olan bir gelin çiçeği seçerek şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. Özellikle kır düğünlerinde açık bir saç modeli eşliğinde kullanacağınız mor-pembe-beyaz renkli bir taç ve aynı renklerden oluşan bir gelin çiçeği eşliğinde kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ayakkabınızın arkasına ve gelin çiçeğinize bağlayacağınız aynı renkli tül kurdeleler de estetik görünmenize yardımcı olacaktır.

 

Gelin Çiçeği Minyatürleri

Gelin çiçeğinizin minyatürlerini yaptırarak damat yakası aksesuarı ya da nedimeler için hatıra bilekleri hazırlatabilirsiniz. Bu aksesuarlar düğününüzde kendinizi daha özel hissetmenize destek olurken sevdiklerinize de düğün hatırası olacaktır. Gelin çiçeği minyatürleri yaptırmakta geç kalmamak için gelinliğinizi aldıktan hemen sonra çiçeğinizi de seçmelisiniz. Aksi taktirde son ana kalan minyatürleri yetiştiremeyebilirsiniz. Daha önce bu hazırlığı yapan deneyimli arkadaşlarınızdan tavsiyeler alabilirsiniz.

 

Elite World; şık mekânları ve eğlenceli konseptleri ile düğün gününüzde mutluluğu ve estetiği sizlere aynı tepside sunuyor. Düğün ve nikâh paketleri hakkında bilgi almak için: https://dugun.eliteworldhotels.com.tr/

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Düğün İçin 15 Öneri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisin? Kiminle Gitmeli?

Düğün Pastası Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Nokta

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Makyajını Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayalinizdeki Gelin Arabası İçin 5 Öneri

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ