LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

Düğün gününüzde davetlileriniz sizin mutluluğunuzu görmek için yanınızda; bunda hemfikiriz. Fakat saatlerce bulunulan bir ortamda davetlilerin memnun kalması da bir diğer önemli konu. Bu yüzden yemekli düğün yaparken oldukça titiz davranılması ve davetlilerin memnun edilmesi gerekiyor. Peki düğün yaparken nelere dikkat etmelisiniz?  

Yemekli düğün yaparken nelere dikkat edilmelidir?

İşte yemekli düğün yaparken dikkat edilmesi gerekenler:  

Yemek seçimi yapmadan önce davetli listesi titiz bir şekilde incelenmelidir. Menüler davetlilerin yaş ortalamasına göre seçilmelidir.

Menü seçimi yaparken davetlilerin sosyo- kültürel durumları ve beslenme alışkanlıkları gözetilmelidir. Eğer farklı kültürlere sahip davetliler düğünde bulunuyorsa düğün yemeğine ekstra özen gösterilmelidir.

Açık büfe mi yoksa masaya servis mi olacağı önceden belirlenmelidir.

Düğün yemeğinin kaç öğün, yani kaç servis olacağı belirlenmelidir.

Temiz ve yeni elbiselerle gelen davetlilerin üzerlerini kirletmemeleri için soslu yemeklerden kaçınılmalıdır. Kimse bir sos lekesiyle hatırlanmak istemez. :)

Düğün ortamında aşırı müzikten dolayı herkesin kulaktan kulağa konuştuğu unutulmamalı, ağızda koku yapacak yemek seçimleri yapılmamalıdır.

Yemek servis saatleri tam olarak belirlenmelidir; insanlar ne aç kalmalı ne de yemekleri bitmeden tabakları önlerinden alınmalıdır.

Örneğin sahil kenarında bir düğün yapılıyorsa deniz ürünleri tercih edilebilir.

Alkol servisi yapılacaksa alkollü içeceklerin markaları önceden belirlenmelidir.

Yemeklerde mevsimine uygun meyve ve sebzelerin kullanıldığından emin olunmalıdır.

Ağırlık yapabilecek aşırı yağlı yemeklerden kaçınılmalıdır.

Personelin yetkinliği hakkında tam anlamıyla bilgi alınmalıdır. Alanında uzman personeller olduğundan emin olunmalıdır.

Yemeğin lezzetini artıran bir başka etmen ise yemek sonrası muhabbettir. Bu yüzden oturma düzeni önceden titizlikle incelenerek doğru masa eşleşmelerinin yapıldığından emin olunmalıdır.

Masa süsleri yemek yemeye engel olmamalıdır. Aksine sade bir süsleme yapılarak kalabalık yaratılmamalıdır.

 

Bizimle evlenir misiniz?

Elite World Otellerinin birbirinden şık ve zarif salonlarında hayallerinize yakışır bir düğünü, hem 5 yıldız konforu hem de ulaşılabilir fiyatlarla gerçekleştirmeniz mümkün. İstanbul’un kalbi Taksim’de Elite World İstanbul ve Elite World Prestige, Florya’da Elite World Business, Basın Ekspres yolu üzerinde bulunan Elite World Europe otellerinde düğün sahiplerine sunduğumuz ayrıcalıkları kaçırmayın. Yemek konusunu ise bize bırakın!

Düğün ve kına gecesi organizasyonlarınızı Elite World Hotels ayrıcalığı ile organize etmek isterseniz bilgi almak için http://dugun.eliteworldhotels.com.tr/ ve http://kinagecesi.eliteworldhotels.com.tr/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0212 237 17 00 numaralı telefonu arayarak paketler ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.