LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

7 Aralık Cuma

YILBAŞI KUTLAMALARI İÇİN DÜNYANIN EN İYİ 8 NOKTASI

Bir yılın daha sona ermesine neredeyse sayılı günler kaldı. Eminiz siz de şu sıralar, 365 gün gibi uzun bir sürenin nasıl bu kadar hızlı geçtiğini sorguluyorsunuzdur... Bu yıl sizin için belki çok güzel, belki de bir an önce unutmak istediğiniz olaylarla geçmiştir. Her iki durumda da kısa bir süre sonra karşılayacağımız yeni yıla umutla bakmakla ve onu en iyi duygularla karşılamakta fayda var! Peki yeni bir yıl en iyi nasıl karşılanır? İşte bu soruya cevap niteliğinde, yılbaşı kutlamaları için tercih edebileceğiniz dünyanın en iyi 8 noktası!

 

1. New York, Amerika

New York

Her yıl milyonlarca insan, dünyanın bu önemli şehrini yeni yılı karşılamak için ziyaret ediyor. Çünkü New York'ta yılbaşı, gerek dünyaca ünlü isimlerin verdiği konserler gerekse sokak kutlamaları ile son derece keyifli geçiyor. Kim bilir, belki siz de bu kez yeni yıla New York'un ünlü "Yılbaşı Topu"nun düşüş anını izleyerek girersiniz! 

 

2. Sidney, Avustralya

Sidney

Yeni yılı Türkiye'den 9 saat önce karşılayan Sidney de yeni yılın coşkuyla karşılandığı ülkeler arasında yer alıyor. Bu büyüleyici şehirde, yılbaşı kutlamaları için 50'den fazla tekneden havai fişek atılıyor ve kentin simgesi olan Opera Binası, ışıl ışıl parlıyor!

 

3. Rio de Janeiro, Brezilya

Rio Karnavalı ve eğlence hayatı ile bilinen Rio de Janeiro, yılbaşında da bir hayli renkli sahnelere ev sahipliği yapıyor. Her yıl iki milyon insan tarafından yılbaşı kutlamaları için tercih edilen şehirde, deniz ve müzik eşliğinde plajlar şenleniyor ve havai fişekler gökyüzünü aydınlatıyor.

 

4. Paris, Fransa

Paris

Romantik tatillerin vazgeçilmezi olan Paris, yılbaşı kutlamaları konusunda da oldukça iddialı. Siz de farklı bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız Eyfel Kulesi'ndeki göz kamaştırıcı ışık gösterilerini izlemek, şarkılar ve danslarla yeni yıla girmek için Paris'i tercih edebilirsiniz.

 

5. Londra, İngiltere

Londra

Londra, yılbaşı kutlamalarının oldukça renkli geçtiği şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yılbaşı gecesi, şehrin simgesi olan London Eye çevresinde nefes kesici ışık gösterileri yapılıyor. Kentte ayrıca son derece keyifli bir Yeni Yıl Yürüyüşü düzenleniyor.

 

6. Madrid, İspanya

On binlerce insan yılbaşı gecesi Madrid'de Puerto del Sol Meydanı'ndaki saatin önünde toplanıp 12 tane üzüm yiyor! Çünkü İspanyollar bu ritüelin kendilerine şans getireceğine inanıyor. Ayrıca Gran Via'da göz alıcı havai fişek gösterileri düzenleniyor ve son derece eğlenceli anlar yaşanıyor.

 

7. Berlin, Almanya

Avrupa'nın en büyük açıkhava yılbaşı partisinin düzenlendiği şehir olan Berlin'de her yıl bir milyona yakın insan buluşuyor ve yeni yılı coşkuyla kutluyor. Siz de farklı bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız Brandenburg Kapısı'nda gece boyu düzenlenecek eğlenceli konserleri izlemek için Berlin'i tercih edebilirsiniz. 

 

8. Amsterdam, Hollanda

Amsterdam da yeni yılı sokak partileriyle karşılayan şehirlerden bir tanesi. Şehirde neredeyse her sokakta bir partiye denk gelmeniz mümkün. Bunun yanı sıra Dam, Rembrandtplein, Nieuwmarkt gibi meydanlarda daha büyük kutlamalar organize ediliyor. Siz de yılbaşı gecesi havai fişek gösterilerini köprülerin üzerinden izlemek ve sabaha kadar eğlenmek için Amsterdam'ı tercih edebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kar Yağdığında Güzelliği Kat Kat Artan 7 Lokasyon!,

Kış Tatili için Tercih Edebileceğiniz 8 Muhteşem Rota

Ucuza Seyahat Edebileceğiniz 8 Şehir

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 7 Amerika Kıtası Ülkesi

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ