LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

14 Mart Salı

İSTANBUL'DA BAKLAVA YAPAN EN İYİ 7 MEKAN

Baklava

Şüphesiz ki Türk tatlı kültürü denilince akla ilk olarak baklava geliyor. Her geçen gün keşfedilen farklı çeşitleri ile damak tatlarını büyülemeye devam eden baklava, en özel günlerin ve keyifli anların özel tatlısıdır. Birçok ulusun mutfağında yer edinse de yapılan araştırmalar baklavanın Orta Asya Türk devletlerine ait olduğunu ortaya koyuyor. 17. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan baklava, damak tatlarına uyum sağladığından günümüze kadar çeşitli eklemeler ile gelmiştir. Özellikle Osmanlı mutfağında önemli bir yere sahip olan baklava, Ramazan ayının ortasında padişahtan hediye olarak her on askere bir tepsi olacak şekilde hazırlanır ve sunulurdu.

Osmanlı döneminden bugüne kadar önemini korumaya devam eden bu tatlı, Gaziantep’te daha çok ilgi görmüş ve ünlenmiştir. Baklava denilince akla ilk olarak Gaziantep’in gelmesinin nedeni ise taze Antep fıstıklarının bu bölgede yetiştirilerek tatlının içinde bol bol kullanılması ve onlarca baklava çeşidinin bu şehirde yapılmasıdır. Gaziantep’e ek olarak yurt içindeki diğer pek çok ilde de mükemmel şekilde yapılan baklavalar, en güzel anları tatlandırmaya devam ediyor. İstanbul’da yaşıyorsanız ve baklavaya düşkünseniz, bu tatlıyı en iyi yapan mekanları öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.
 

Karaköy- Güllüoğlu

güllüoğlu

Karaköy’ün değişmez lezzet adreslerinden biri olan Güllüoğlu, 5 kuşaktır tatlı severleri, baklava ile buluşturmaya devam ediyor. İstanbul’un ilk fırınlı baklavacısı olma özelliğini taşıyan mekanın tek şubesi bulunuyor. Galata Kulesi ve Nadir Güllü logosu ile Karaköy Güllüoğlu’nu diğer yerlerden ayırt edebilirsiniz. Fıstıklı, cevizli, havuç dilimli, çikolatalı, fıstık dürümlü, fıstıklı nadir dolama, şöbiyet, cevizli burma, saray sarması ve sade çeşitleri ile hem yerinde yiyebilir hem de özel kutularda paket yaptırabilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Karaköy, Rıhtım Cad. Katlı Otopark Altı No: 3-4 İstanbul / Türkiye
T: +90 212 293 09 10 


 

Köşkeroğlu Restoran

köşkeroğlu

İlk olarak Gaziantep’te kurulan Köşkeroğlu, daha sonra gelişim sağlayarak İstanbul’da 4 şube daha açıyor. Özellikle baklava ve şöbiyetleri ile ünlü olan mekanı, her yıl hem yerli hem de yabancı olmak üzere pek çok kişi ziyaretçi ediyor. Cevizli, fıstıklı, çikolatalı, sarma ve şöbiyet gibi pek çok çeşidi bulunan restorana hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün gidebilirsiniz. Baklavanın tadına varabileceğiniz Köşkeroğlu’nda aynı zamanda kebap ve lahmacun da yiyebilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 2/D, Beyoğlu, İstanbul - Tel: 0212 245 35 14


 

Gazi Burma

gazi burma

Gaziantepli iki kardeşin İstanbul Pendik’te açtığı Gazi Burma, şehrin en iyi baklavacıları arasında yer alıyor. Gazi Burma’nın, Pendik’te iki şubesi bulunuyor. Kaymaklı baklava, cevizli, fıstıklı, sütlü, saray sarması, kuru baklava ve burma çeşitleri ile tatlıya doyabileceğiniz mekanda; kadayıf, şekerpare, revani ya da künefe gibi lezzetleri de bulabilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Batı Mahallesi, Dr. Orhan Maltepe Caddesi, No 52/A, Pendik, İstanbul - Tel: 0216 354 27 27


 

Kaşıbeyaz Baklava

kaşıbeyaz

Bir kere ziyaret ettikten sonra her zaman gelmek isteyeceğiniz Kaşıbeyaz Baklava, baklava çeşitleri ile tatlı severlerin damaklarında unutulmaz bir tat bırakıyor. Özellikle havuç dilim baklava ve sütlü nuriyeyi tatmak için mutlaka Nispetiye şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Nispetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, No 31/C, Beşiktaş, İstanbul - Tel: 0212 281 10 50


 

Emiroğlu Baklavacısı

emiroğlu

İstanbul’da baklava denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Emiroğlu Baklavacısı, tatlı konusunda kendini kanıtlıyor. Onlarca baklava çeşidi arasından kendi damak tadınıza göre pek çok tatlı bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Dilerseniz baklavaya ek olarak su böreği çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Murat Reis Mahallesi, Nuh Kuyusu Caddesi, No 289/A, Üsküdar, İstanbul - Tel: 0216 334 58 26


 

Hacı Bozan Oğulları

hacı bozan

Geniş lezzet yelpazesi ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakan ve tatlı konusunda adını duyurmuş olan Hacı Bozan Oğulları, hem yerli hem de yabancı misafirler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Özellikle çikolatalı baklavası ve şöbiyeti ile ün salan mekana, hem hafta içi hem de hafta sonu gidebilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Bahçelievler Mahallesi, İzzettin Çalışlar Caddesi, No 13, Bahçelievler, İstanbul - Tel: 0212 575 49 49


 

Gaziantep Baklavacısı

Gaziantep Baklavacısı

Baklava konusunda rakiplerini bir adım arkada bırakan Gaziantep Baklavacısı, sıcak, taze ve bol tereyağlı baklavaları ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Yağ ve şeker dengesini mükemmel bir şekilde yapan baklavalar, ağızda ağır bir tat bırakmadığından dilediğiniz kadarını hazımsızlık hissi yaşamadan yiyebilirsiniz. Müşterilerine ikramlarda bulunan ve ürünlerini uygun fiyata sunan mekanı, canınız her tatlı istediğinde ziyaret edebilirsiniz.

Adres ve Telefon Bilgileri

Adres: Küçükyalı Merkez Merkez Mahallesi, Rüştü Sarp Caddesi, No 25/A, Maltepe, İstanbul - Tel: 0216 417 71 20

 

Türk ve dünya mutfaklarında deneyimli şefler tarafından hazırlanan lezzetleri keşfetmek için The Grill Ocakbaşı’na davetlisiniz. Şubelerimizi incelemek için;

The Grill Ocakbaşı

Elite World Europe Otel - The Grill Ocakbaşı (Basın Ekspres)

Elite World Asia Otel - The Grill Ocakbaşı (Küçükyalı)

Elite World Business Otel - The Grill Ocakbaşı (Florya)

Elite World Sapanca Otel - The Grill Ocakbaşı (Sapanca)

Elite World Van Otel - The Grill Ocakbaşı (Van)

 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'da Hamburger Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul'daki En İyi Et Döneri Yiyebileceğiniz 13 Yer

İstanbul'da Baklava Yapan En İyi 7 Mekan

İstanbul'da Mantı Ustası Sayılan 7 Mekan

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ