LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

YAYINLANDIĞI DÖNEMDE ÇOK BEĞENİLMİŞ MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN 10 DİZİ

Günümüzde yaygınlaşan internet kullanımı ve dijital platformlarla birlikte artık dizi ve filmler geniş kitlere çok daha kolay ulaşıyor. Ama eskiden öyle miydi? Çoğunluğu sadece televizyonda yayınlanan, saati ve günü belirli dizileri kaçırmamak için planlar ona göre yapılır, o saatte televizyonun ya da bilgisayarın karşısına geçilirdi. Hatta yayınlandığı saatte sokakların ıssızlaştığı diziler vardı dersek abartmış olmayız. Peki hangi diziler onlar? Gelin, yayınlandığı dönemde çok beğenilmiş, izlemediyseniz mutlaka bir şans vermeniz gereken yerli ve yabancı dizileri birlikte hatırlayalım.

 

Hatırla Sevgili (2006-2008) - IMDb: 7.8

Hatırla Sevgili

İzleyicileri alıp 1960'lı yıllara götüren ve dönemin tüm siyasi olaylarını masum bir aşk hikayesi üzerinden anlatan çok başarılı bir yapım Hatırla Sevgili. Beren Saat, Cansel Elçin ve Okan Yalabık'ı başrollerinde izlediğimiz dizi, Türkiye'de çekilen dönem dizilerinin en iyilerinden. Diziyi izlerken zaman nasıl da geçmiş demekten kendinizi alamıyorsunuz.

 

The Big Bang Theory (2007-2019) - IMDb: 8.1

The Big Bang Theory

12 sezon ve toplamda 279 bölüm süren dizi iki üstün zekalı fizikçi Leonard ve Sheldon'ın ev arkadaşlığını merkeze alarak hayatlarına mercek tutuyor. Garson Penny, uzay aşığı Howard ve astrofizikçi Raj'ın Leonard ve Sheldon ile olan arkadaşlık serüveni izleyiciyi adeta içine çekiyor. Kısa süren bölümlere sahip ve eğlenceli dizileri seviyorsanız, The Big Bang Theory sizi bekliyor. Sezon sayısı gözünüzü korkutmasın, bittiğinde "Keşke daha fazlası olsaydı!" diyorsunuz.

 

Lost (2004-2010) - IMDb: 8.3

Lost

Yayınlandığı zaman dünyanın her yerinde fanatik hayranları olan ve gizemi çözülmeye çalışılan bir diğer efsane dizi ise Lost. Yayınlanan her bölümünün yaklaşık 15 milyon kişi tarafından izlendiğini söylersek, dizinin dünya çapındaki ününü biraz da olsa aklınızda canlandırabilirsiniz! Gizem ve macera seviyorsanız mutlaka listenizde olması gereken harika bir yapım olduğunu bir kez daha vurgulayalım.

 

Fringe (2008-2013) - IMDb: 8.4

Fringe

Bilim kurgu tutkunları burada mısınız? Türünün önde gelen örneklerinden olan Fringe'in yine kendine özgü bir hayran kitlesi bulunuyor. FBI bünyesinde açıklanamayan olayları bilimsel yöntemler ve meşhur FBI sorgu yöntemleriyle açıklamak için kurulmuş özel bir birimin adı Fringe. Bu birime danışmanlık yapan sıra dışı bilim adamı Walter Bishop'ın hem karakterinden hem de aklının çalışma biçiminden çok etkileneceksiniz.

 

Avrupa Yakası (2004-2009) - IMDb: 8.5

Avrupa Yakası

Türk dizi tarihinin en iyi dizilerinden birinde sıra. Jenerik müziği şu anda kulaklarınızda çalmaya başladı bile değil mi? Dizide İstanbul'un elit semtlerinden olan Nişantaşı'nda yaşayan Sütçüoğlu ailesini, çocukları Volkan ile Aslı'nın iş hayatlarını ve arkadaşlarıyla aralarındaki ilişkileri izliyoruz. Bu sırada olan bitene de çok gülüyoruz!

 

House M.D. (2004-2012) - IMDb: 8.7

House M.D.

Kendi travmalarından beslenen ve sorunlarını adeta itici bir güç yaparak hastalarına tanı koyan bir garip doktorla tanıştıralım sizi; Gregory House. Kurduğu üç kişilik ekibiyle tanı konulamamış hastalara zaman zaman uçuk metotlarla tanı koyan doktorumuzun kaprislerini, hastalarını ve ekibini soluksuz izliyorsunuz. Dizinin yerli yapım bir uyarlaması da bulunuyor, Hekimoğlu.

 

Behzat Ç. (2010-2019) - IMDb: 8.8

Behzat Ç.

Yayınlandığı zamanda çok beğenilmiş dizilerden bahsediyorsak eğer amirimi anmadan olur mu? Ankara'da cinayet şubenin başında bulunan Behzat Komiser ve ekibinin maceralarını ekrana kitlenerek izliyorsunuz. Senaryonun başarısı bir yana, oyuncuların hayat verdikleri karakterler de diziyi unutulmaz kılan diğer bir unsur. Behzat Amir ve ekibiyle tanışmadıysanız mutlaka bir bakın deriz.

 

Friends (1994-2004) - IMDb: 8.8

Friends

İlk yayın tarihinin üzerinden koskoca 27 yıl geçmesine rağmen güncelliğini ve popülerliğini asla yitirmemiş bir efsane; Friends. Dizide 20'li yaşlarının başındaki altı gencin hayatlarına konuk oluyoruz. Arkadaşlıkları, işleri ve yaşamlarını eğlenerek izliyor, adeta tüm karakterleri arkadaşımız olarak kabul ediyoruz. Eğer hala Friends ile yolunuz kesişmediyse neden o gün bugün olmasın?

 

Leyla ile Mecnun (2011-2021) - IMDb: 9.1

Leyla ile Mecnun

Absürt komedi türünün en başarılı örneklerinden biri olan Leyla ile Mecnun bir mahalle öyküsü aslında. Yayınlandığı zaman tam bir efsane olan dizide "Leyla ile Mecnun" hikayesinin modern bir uyarlamasını izliyoruz. Senaryosu ayrı, karakterleri ayrı güzel olan yapımın 2014 yılında final yaptığında çok üzülen sevenleri, artık çok mutlu! Çünkü dizi bu yılın başında yeniden çekilmeye başlandı.

 

Breaking Bad (2008-2013) - IMDb: 9.4

Breaking Bad

Dizide ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenen kimya öğretmeni Walter White'ın ve çevresindekilerin tamamen değişmek üzere olan hayatlarına tanıklık ediyoruz. Zor zamanlar ve zor kararlar arasında gidip gelen Walter White'ın ilginç hikayesi, herkesi olduğu gibi sizi de peşinden sürükleyecek, bizden söylemesi! Beş sezon devam eden dizi hem yayınladığı zamanda hem de sonrasında insanlar üzerindeki etkisini hiç kaybetmedi. Suçu, gerilimi ve kara mizahı seviyorsanız, bu diziyi mutlaka listenize alın.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Evdeki Vaktinizi Kaliteli Hale Getirebileceğiniz 6 Aktivite

Acilen Edinmeniz Gereken 8 Sağlıklı Yaşam Alışkanlığı

Evde Yapılabilecek 8 Egzersiz Türü

Evde Uygulanabilecek Meditasyon Teknikleri Nelerdir?

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ