LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

13 Şubat Pazartesi

GÜNE ENERJİK BAŞLAMANIZA YARDIMCI OLACAK 5 DOĞAL İÇECEK

Vücudun belirli bir dirence ulaşabilmesi ve gün içerisinde daha rahat hareket edebilmesi açısından bir takım doğal özlü içeceklere ihtiyacı vardır. Ev yapımı hazırlanabilen bu doğal özlü içecekler, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek adına da büyük bir önem taşır. Siz de daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve güne daha enerjik bir başlangıç yapabilmek açısından aşağıda yer alan içecek önerilerini dikkate alabilirsiniz.

 

Sütlü ve Kakuleli Çay

Sütlü ve Kakuleli Çay

Doğal bir bitki türü olan kakule, içinde yer alan doğal bileşenlerin yardımı ile stresin azalmasından metabolizmanın hızlanmasına kadar pek çok alanda vücudunuza fayda sağlar. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz kakule bitkisi ile pozitif bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Sabahları süt ile karıştırarak sıcak şekilde bir içecek çeşidi olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz hafif şekerli bir tat elde etmek adına bal ile karıştırabilirsiniz.

 

Yalancı İğdeli Kokteyl

Yalancı İğdeli Kokteyl

Turunçgillere kıyasla daha zengin bir enerji deposu olan yalancı iğde, C vitamini açısından oldukça zengin bir meyve seçeneğidir. İçtiğiniz anda canlanmanıza yardımcı olan meyve ile harika tatta kokteyller yapılabilir.  Yalancı iğdeyi az bir miktarda şekerle karıştırarak oldukça sağlıklı bir içecek hazırlayabilirsiniz.

 

Naneli Sıcak Çikolata

Naneli Sıcak Çikolata

Naneli sıcak çikolata hem çikolata tadı hem de içinize ferahlık katması sayesinde tercih edilecek muazzam bir içecektir. Yeni ve farklı bir tat arayışındaysanız naneli sıcak çikolatayı mutlaka denemelisiniz. 1 büyük fincan süt, 1 buçuk fincan krema, 170 gram bitter çikolata, 1 çorba kaşığı şeker, 1 fincan nane yaprağı ve tercihen karamel ile nefis bir içecek deneyimine şahit olabilirsiniz.

 

Keten Tohumu Çayı

Keten Tohumu Çayı

İnce sapları ile dikkati çeken keten tohumu, her derde deva olarak bilinen bitki seçenekleri arasında yer alır. Doğu Akdeniz’den Hindistan’a kadar uzanan coğrafya üzerinde yetişme alanı vardır. İçerisinde hem suda çözünen hem de suda çözünmeyen sindirime yardımcı lif bulabilmek mümkündür. Boğaz ağrısından bağırsak hareketlerine, öksürükten bağışıklık sistemine kadar pek çok alanda faydalı olan doğal özlü keten tohumu ile kendinize sıcak bir çay hazırlayabilirsiniz. İçerisine zevkinize göre bir kaşık bal katarak tadını daha yumuşak hale getirebilirsiniz.

 

Ardıçlı Çay

Ardıçlı Çay

Yeme düzenizi ve sağlığınızı korumak için mükemmel olan doğal bitkilerden birisi de ardıçla hazırlanan enerji içeceğidir. Esansiyel yağ içeriğine sahip olan ardıç bitkisinin kendine has kokusu ve muazzam bir tadı vardır. İçerisinde bulunan vitamin değerleri, yaşlanmaya karşı geciktirici bir etki gösterir. Şifa amaçlı tercih edilen bitkiyi tüketebilmenin en güzel yolu ise çaydır.

1 çorba kaşığı ardıç meyvesi, 2 su bardağı su ve 2 dilim misket limonu ile kolaylıkla sıcak ve sağlıklı bir çay hazırlayabilirsiniz. Hazırladıktan sonra 10 dakika kadar demlemeye bırakabilir ve ardından içmeye başlayabilirsiniz. Sadece sabahları tüketebileceğiniz gibi tercihe göre gün içerisine yayarak 2-3 öğün şeklinde tüketmeniz de faydalı olacaktır.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sağlıklı Bir Yaşam için Beslenme Tüyoları

Güne Zinde Başlamanızı Sağlayacak 9 Enerji Deposu Besin

Beslenme Alışkanlığımızın Psikolojimize Olan Muazzam Etkileri

Detoks Etkisi Yapan 11 Yiyecek

Kış Mevsiminde En Çok Yenmesi Gereken Yiyecekler

Ne Yersen O'sun! Beslenme Alışkanlığımızın Psikolojimize Olan Muazzam Etkileri​​​​​​​

Bahar Nezlesinden Korunmanın Yolları​​​​​​​

Avokado'nun Belki Sizin de Bilmediğiniz 6 Faydası​​​​​​​

Yaz Aylarında Sindirim Sistemimizi Korumak için Nasıl Beslenmeliyiz?​​​​​​​

Ne Yaz Ne Kış... Sonbaharda Hastalıklardan Korunmak İçin Almanız Gereken Önlemler​​​​​​​

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ