LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

İSTANBUL'A YAKIN YERLERDE ÇOCUKLARLA YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

İster küçük ister büyük olsun, çocuklarınız her gün aynı aktiviteleri yapmaktan sıkılabilirler. Oyun parkına gitmek ya da çizgi film izlemek çocuklarınıza yetmeyebilir. Böyle zamanlarda çocuklarınıza farklı yerler ve şehirler görmek iyi gelebilir. Özellikle İstanbul'a yakın yerlerde çocuklarınızla eğlenceli zaman geçirmenize yardımcı olacak birçok aktivite var. Peki, İstanbul’a yakın yerlerde keyifle yapılabilecek etkinlikler neler?

 

Ağva’da Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Ağva’da Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Ağva konum olarak İstanbul’a en yakın yerler arasında. İstanbul’dan yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Ağva’da çocuklarınızla yapabileceğiniz birçok aktivite var. Ağva’nın yemyeşil ormanlarında yürüyerek doğayı keşfedebilirsiniz. Doğanın içinde her şeyi bir oyun haline getirebilirsiniz. İşin içine hayal gücünüzü katarak ağaç isimlerini tahmin etme, en fazla yaprağı toplama yarışı gibi oyunlar yaratabilirsiniz. Yorulduğunuzda ormanın içinde piknik yapabilirsiniz. Su aktiviteleri ise çocukların en sevdiği ve mutlu olduğu etkinlikler arasında. Göksu Deresi'nde deniz bisikleti kiralayıp suyun tadını çıkarabilirsiniz. Ağva’ya yaz aylarında giderseniz çocuklarınızla denizde keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

 

Polonezköy’de Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Polonezköy’de Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

İstanbul merkeze yaklaşık 1 saat uzaklıkta olan Polonezköy’de ister günlük ister konaklamalı bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. İstanbul’un en büyük tabiat parkı olma özelliğini taşıyan Polonezköy’de çocuklarınızla keyifli bir doğa tatili yapabilirsiniz. Çocuklarınız birçok yabani hayvana yuva olan Polonezköy Tabiat Parkı’nda kızılgeyik, karaca veya tilki gibi belki de hiç görmediği hayvanlarla karşılaşabilirler. Doğa gezinizi ister bisiklet sürerek ister yürüyüş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bisikletiniz yoksa dert etmeyin, Polonezköy’de bisiklet kiralayabileceğiniz birçok işletme mevcut.

 

Uludağ’da Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Uludağ’da Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

İstanbul’dan yaklaşık 4 saat süren Uludağ’da özellikle kış aylarında eğlenceli aktivelere katılabilirsiniz. Çocuklarınızla kızakta kayabilir, kartopu oynayabilir ya da kardan adam yapabilirsiniz. Çocuklarınız kayak yapmayı bilmiyorsa onların uygun fiyatlı kayak dersleri almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Uludağ’a gidişte ya da Uludağ’dan dönüşte Bursa'da yer alan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesini ve botanik parkı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bolu Yedigöller’de Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Bolu Yedigöller’de Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sazlı Göl, İnce Göl, Nazlı Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Göl isimlerindeki göllerden oluşan Yedigöller; İstanbul’dan yaklaşık 4 saat uzaklıkta cennetten bir köşe. Yedigöller’de çocuklarınızla balık tutabilir ve tuttuğunuz balıkları piknikte afiyetle yiyebilirsiniz. Zengin bitki örtüsüne sahip Yedigöller’de çeşitli bitki ve yaprakları toplayıp koleksiyon oluşturabilirsiniz. Devasa büyüklükteki ağaçların, yabani kuş ve hayvanların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

 

Sapanca'da Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

İstanbul’dan yaklaşık 2 saat kadar uzaklıkta olan Sapanca’da çocuklarınızla yapabileceğiniz birçok eğlenceli aktivite var. Sapanca Gölü’ndeki tesislerden sandal, deniz bisikleti ya da kano kiralayabilirsiniz. Böylece çocuklarınızla gölde keyifli ve huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. Sapanca Gölü’nün kenarında bulunan yolda bisiklet sürebilirsiniz. Yeşilin her bir tonuna sahip doğasında yürüyüşe çıkıp yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Mola vermek istediğinizde piknik yapıp dinlenebilirsiniz. Ayrıca Kartepe’ye gidip kayak yapabilirsiniz.

 

Çocuklarınızla Yapacağınız Unutulmaz Bir Doğa Tatili için Elite World Sapanca Sizi Bekliyor

Elite World Sapanca’da çocuklarınızla hem doğanın hem eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Gymboree-Kids Club ile çocuklarınız eğlenceli aktivitelerle yeni hobiler edinebilir. Çocuklarınız ahşap, bez ya da taş boyama; tasarım atölyeleri ve seramik yapımı gibi her yaş grubuna uygun birçok etkinlikle hem eğlenebilir hem yeni deneyimler edinebilir. Ayrıca ormanda da aktiviteler düzenleyen Gymboree-Kids Club ile çocuklarınız doğayı keşfedebilir. Çocuklarınız hafta içi ya da hafta sonu konaklamalarınız boyunca bu aktivitelerden ücretsiz yararlanabilir. Tek yapmanız gereken yerinizi ayırtmak!

Siz de Sapanca’da çocuklarınızla doğayla baş başa ve keyifli bir konaklama için Elite World Sapanca’da rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Gymboree-Kids Club etkinlikleri ile çocuklarınız güvenli bir ortamda farklı bir deneyim yaşarken siz de onların mutluluğuyla huzur bulabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sapanca ve Çevresinde Bir Günde Yapabileceğiniz 7 Aktivite

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler için Seyahat Rehberi

İstanbul'da Yer Alan, Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

Her Mevsimi Ayrı Güzel Bozcaada Rehberi

İstanbul'da Otel Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ