LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

HAVALARIN DÜZELMESİYLE BİRLİKTE YAPILACAK EN İYİ 7 OUTDOOR EGZERSİZ TÜRÜ

Güneşli günlerde kendimizi daha enerjik ve iyi hissettiğimiz kesin! Dolayısıyla havalar düzeldikçe egzersiz yapacak motivasyonu kendimizde bulmamız daha kolay bir hal alıyor. Bu yüzden güzel havalarda kapalı spor salonlarında vakit geçirmektense outdoor egzersizleri tercih etmek ideal bir seçim olabilir. Outdoor egzersizler, bir yandan açık havada olmanın olumlu etkilerinden yararlanırken bir yandan da sporun faydalarını hissetmenize olanak tanır. İşte havaların düzelmesiyle birlikte yapılacak en iyi outdoor egzersiz türleri!

 

1. Koşu

Koşu

Klasik bir açık hava sporu olan koşu hem çok eğlencelidir hem de kalori yakmanıza yardımcı olur. Dayanıklılık ve kas gelişimini destekler. Oldukça az ekipman gerektirir; yalnızca rahat giysilere ve bir çift spor ayakkabıya sahip olmanız yeterlidir. Üstelik bu keyifli sporu, sahil kenarı, patikalar, engebeli araziler gibi pek çok farklı yerde yapabilirsiniz.

 

2. Trekking

Trekking

Outdoor sporlar dendiğinde akla ilk gelenlerden biri trekking; yani doğa yürüyüşüdür. Doğa yürüyüşleri yaparken doğru ekipmanlara sahip olmak gerekir. Çünkü engebeli doğal zeminlerde yürüyüş yaparken buna uygun bir ayakkabı giymek şarttır. Bunun yanı sıra yanınızda su, ilkyardım kiti, yiyecek gibi şeyler alabilmeniz için de konforlu bir sırt çantasına ihtiyacınız vardır. Gerekli ekipmanlarınızı edindikten sonra ise geriye sadece doğanın tadını çıkarmak ve yürüyerek sağlık kazanmak kalır!

 

3. Bisiklet

Bisiklet sürmek keyifli olduğu kadar da sağlıklı bir spordur. Yağ yakımına yardımcı olan bu spor türü, tüm bedeni aktif şekilde çalıştırır. Bisiklet sürerken bacak, kalça, karın kaslarınız en etkili bir şekilde aktif olur. Bisiklet süreceğiniz zemine uygun bir bisiklet satın alarak siz de bu sağlıklı outdoor sporu layığıyla hayatınıza dahil edebilirsiniz.

 

4. Yüzme

Yüzme açık ve kapalı alanlarda gerçekleştirilebilen son derece faydalı bir spordur. Bu keyifli spor; havuzda, denizde veya kanyonlarda yapılabilir. Yüzme konusunda stilleri bilmek ve nefes tekniklerini doğru uygulamak, maksimum fayda almayı sağlar.

 

5. Sörf

Sörf

Keyifli outdoor sporlardan biri olarak karşımıza çıkan sörf, yüksek adrenalin sevenler için ideal bir seçim olabilir. Sörf hem eğlenceli hem de sağlıklı bir spordur. Sörf tahtası ile kıyıdan yeterince uzaklaştıktan sonra gelen dalganın üzerinde ilerlenen sporu, denizin dalgalı olduğu sahillerde yapmak gerekir. Bu doğa sporuna uygun sahillerde, bu konuda eğitim veren yerler de rahatlıkla bulunabilir.

 

6. Kaya tırmanışı

Adrenalin seven insanların tercihi olan kaya tırmanışı da özünde son derece keyifli bir outdoor spordur. Yeni başlayanlar bu keyifli spora sportif tırmanış ile başlar, zamanla uzun duvar tırmanışı gibi farklı çeşitleri deneyimleyebilirler. Kaya tırmanışı bedensel faydalarının yanı sıra stratejik karar alma yetisi ve özgüven üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

 

7. Kampçılık

Kampçılık

Kamp yapmak, güzel havaların en keyifli aktivitesi olmakla birlikte aynı zamanda oldukça keyifli bir outdoor spordur. Doğal ortam koşulları içerisinde icra edilen bu sporun da tıpkı dağcılık gibi eğitimleri vardır. Eğer doğada zaman geçirmekten keyif alıyorsanız kampçılık tam da aradığınız outdoor aktivite olabilir. Bunun için havalar düzelir düzelmez ilk adımı atabilirsiniz!

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Açık Havada Spor Yapmanın Faydaları

Doğayı Seyretmenin Sizde Yaratacağı Fiziksel ve Ruhsal 10 Etki

İstanbul'da Koşu için En Şahane 10 Parkur!

Hemen Şimdi Spora Başlatacak Öneriler

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ