LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

EVDE SPOR YAPARKEN TAKİP EDEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 10 YOUTUBE EGZERSİZ KANALI

Sağlıklı yaşam için vazgeçilmez olan sporu bir rutin haline getirmemiz gerekiyor. Bu rutini kimi zaman sağlasak da günlük hayatın koşturmacası yüzünden spor aksayabiliyor. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci bunun için iyi bir fırsat olabilir. Birçok şeyi evde yaptığımız bu dönemde sporu da eve taşıyabilirsiniz. Böylece daha güvenli ve konforlu şekilde dilediğiniz zaman spor yapabilirsiniz. Yazı daha fit ve sağlıklı karşılamayı kim istemez ki? Bunun için evde spor yaparken takip edebileceğiniz çeşitli YouTube kanallarını yazımızda derledik.

 

1. Walk at Home by Leslie Sansone

Walk at Home by Leslie Sansone

Walk at Home by Leslie Sansone, Amerikalı fitness eğitmeni Leslie Sansone'nın uzun yıllardır geliştirdiği programının farklı bir versiyonu diyebiliriz. Yürümeyi çok sevenler için harika bir seçenek olabilir. Seçtiğiniz uzunluğa göre olduğunuz yerde kilometrelerce yürümüş kadar oluyorsunuz. Ekipman kullanmadan yapılan bu egzersiz, senkronize hareketlerle yürüyüşten çok daha fazlasını sunuyor. Kanalda, antrenman yoğunluğunu arttırmak isteyenler için çeşitli seçenekler mevcut.

 

2. Chloe Ting

Chloe Ting

Son dönemde adını daha çok duymaya başladığımız Chloe Ting, farklı programlarıyla inanılmaz bir değişim vadediyor. ''Challenge'' konseptiyle çektiği videolar ilgiyle takip ediliyor. Birçok kişi bu programlar sayesinde vücudunda olan değişimi YouTube'da paylaşıyor. Tüm vücut için veya özel olarak çalışmak istediğiniz bölgeye uygun hazırlanmış videoları siz de evde deneyebilirsiniz.

 

3. POPSUGAR Fitness

 POPSUGAR Fitness

POPSUGAR Fitness, ünlü antrenör ve fitness uzmanlarıyla hazırlanmış egzersiz videoları sunuyor. Victoria's Secret mankenlerinin yaptığı antrenmanlardan yağ yakıcı Tabata egzersizlerine kadar pek çok farklı seçenek mevcut. Sporunuza eğlence katmak isterseniz dans videolarını da deneyebilirsiniz. Ekipmanlı veya ekipmansız uygulanabilecek videoları evinizden takip edebilirsiniz.

 

4. Yoga with Adriene

Yoga with Adriene

"Neyin iyi hissettirdiğini bul!" cümlesini kendine ilke edinmiş Adriene Mishler'in kanalında paylaştığı yoga programları size de iyi gelebilir. "Yeni Başlayanlar İçin Yoga" video serisini takip edebilir, yoganın temellerini öğrenebilirsiniz. Kanalda fazla kilolardan migren rahatsızlığına iyi gelebilecek uygulamalara kadar çeşitli konularda video bulmanız mümkün. Ayrıca ''30 Days of Yoga'' video serisini gün gün uygulayarak gelişiminizi kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Siz de bulunduğumuz şu pandemi sürecinde kendinize zaman ayırıp bedeninizi ve zihninizi rahatlatabilirsiniz.

 

5. HASfit

HA Sfit

Her zaman ücretsiz olacağı vaadinde bulunan HASfit, kanalında 1000'den fazla egzersiz videosu sunuyor. Forma girmenin yanı sıra formda kalmak ve motivasyon için de tavsiyelerde bulunan kanal, yemek planları da paylaşıyor. Siz de kendinize göre birkaç video seçerek bir spor rutini oluşturabilirsiniz.

 

6. Jessicasmithtv

Jessica Smith

Sertifikalı bir antrenör olan Jessica Smith, haftalık düzenli bir şekilde video paylaşıyor. HIIT ve Barre antrenmanlarının yanı sıra meditasyon ve yürüyüş egzersizleri de içeren kanalda videolar farklı oynatma listelerine ayrılmış. Böylece rahatlıkla seçip düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Ayrıca bu videolarda eklem kırılganlığı, doğum öncesi/sonrası vücut değişiklikleri veya sandalyeye bağımlı olma gibi fiziksel sınırlılıkları olanlar için farklı seçenekler mevcut.

 

7. Fitness Partnerim

Fitness partnerim

Forma girmeniz için tüm süreç boyunca size eşlik eden antrenör Ayşegül Demirsoy, Fitness Partnerim kanalında antrenman ve bilgilendirme videoları sunuyor. Dilerseniz eğlenceli Zumba videolarını takip edebilir veya bölgesel incelme videolarını evinizde deneyebilirsiniz.

 

8. The Fitness Marshall

The Fitness Marshall

Eğlenceli müzikler eşliğinde sergilediği dans ve egzersiz hareketlerini paylaşan Marshall, yüksek tempolu bir kardiyo seansı sunuyor. Sevilen şarkılarla hazırlanan videolar spor yaparken keyif almanızı sağlıyor. Siz de sevdiğiniz bir şarkıyı seçip başlayabilirsiniz.

 

9. Fitness Blender

Fitness Blender

Fitness eğitmeni bir çift tarafından yönetilen kanalda farklı uzunluklarda 600 egzersiz videosu bulunuyor. Videolarda ekipman kullanılıp kullanılmayacağından bir sonraki antrenman için kalan süreye kadar sizin için gereken ve işinizi kolaylaştıracak her türlü bilgiye yer veriliyor. Herkes için egzersizler paylaşan bu kanalı da listenize ekleyebilirsiniz.

 

10. Blogilates

Blogilates

Sertifikalı pilates ve fitness eğitmeni Cassey Ho'nun hazırladığı videolar için ekipmana ihtiyacınız yok. Kanalda her zorluk seviyesine göre antrenman bulabilmeniz mümkün. Tüm vücudu kapsayan veya bel, bacak gibi vücudun belirli bölgelerine odaklanan egzersizlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sağlıklı Bir Yaşam için Beslenme Tüyoları

Güne Zinde Başlamanızı Sağlayacak 9 Enerji Deposu Besin

Beslenme Alışkanlığımızın Psikolojimize Olan Muazzam Etkileri

Detoks Etkisi Yapan 11 Yiyecek

Kış Mevsiminde En Çok Yenmesi Gereken Yiyecekler

Ne Yersen O'sun! Beslenme Alışkanlığımızın Psikolojimize Olan Muazzam Etkileri

Bahar Nezlesinden Korunmanın Yolları​​​​​​​

Avokado'nun Belki Sizin de Bilmediğiniz 6 Faydası​​​​​​​

Yaz Aylarında Sindirim Sistemimizi Korumak için Nasıl Beslenmeliyiz?​​​​​​​

Ne Yaz Ne Kış... Sonbaharda Hastalıklardan Korunmak İçin Almanız Gereken Önlemler​​​​​​​

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ