LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
BİZİ ARAYIN

0212 404 05 05

Rezervasyon

Mevsimlerden hangisi İstanbul'a daha çok yakışır diye bir soru sorulsa, eminiz birçok insanın cevabı bahar olacaktır. Çünkü bu mevsimde Boğaz'ın tepeleri daha bir yeşillenir; erguvan ağaçları gelin gibi süslenir, laleler, sümbüller pembe çiçeklerini açar... Kısacası İstanbul rengârenk olur! Peki ilkbaharda İstanbul'da gezilecek yerler hangileridir? İşte ilkbaharın muhteşem resmini en güzel haliyle görebileceğiniz 10 harika yer...

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Adalar

İlkbahar ve gezmek kelimeleri bir arada kullanıldığında ilk akla gelen rota hiç şüphesiz Adalar olacaktır. Heybeliada, Burgazada, Büyükada, Kınalıada... Her biri bu mevsimde muhteşem bahar çiçekleriyle süslenir. İlkbaharda adaların nostaljik sokaklarında bisiklet sürmenin; deniz manzarası eşliğinde doğa yürüyüşü yapmanın keyfi bambaşkadır!

 

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Polonezköy

İlkbahar demek, doğayla iç içe olmak demektir. Bu nedenle yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden olan Polonezköy, listemizin 2. sırasında yer alıyor. Ulaşımı son derece kolay olan bu doğa harikası yerde doğal ürünlerle hazırlanan harika kahvaltıların tadını çıkarabilir; uzun orman yürüyüşleri yapabilirsiniz.


İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Belgrad Ormanı

İçinde 6 km'lik bir yürüyüş ve koşu parkuru bulunan; Avrupa Yakası'nın en sevilen ormanlık alanlarından biri olan Belgrad Ormanı da ilkbaharın tadını çıkarabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Burada; ormanın içinde bulunan göl manzaraları ve tertemiz bir hava eşliğinde yürüyüş veya piknik yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

 

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Riva

Deniz, kum, güneş üçlüsünü en güzel haliyle görebileceğiniz Riva; güneşli ilkbahar günlerinde kumsalda oturup dalgaların sesini dinlemek için çok ideal. Yazın bu sakinliğinden eser kalmayacağı için ilkbaharda tadı bambaşka oluyor.


İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Saklıgöl

Şile'de bulunan Saklıgöl, her mevsim güzel ama ilkbaharda bir başka güzel. Şile'de kumsalda yürüyüş yaparak deniz havası alabilir; limandaki restoranlardan birinde balık yiyebilir ve ardından rotanızı Saklıgöl'e çevirebilirsiniz. Saklıgöl'e giderken gözleme ayran keyfi yapmayı unutmayın. Saklıgöl'e vardığınızda ise muhteşem manzaranın tadını çıkarın!


İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Yıldız Parkı

Beşiktaş ile Ortaköy'ün arasında bulunan Yıldız Parkı da ilkbaharın tadını çıkarabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Yıldız Parkı'nda uzun uzun doğanın tadını çıkarabilir; Çadır Köşkü, Malta Köşkü ve Kır Kahvesi'nde yemek molası verebilirsiniz.


İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı, İstanbul'da denizi ve doğayı bir arada bulabileceğiniz nadir yerlerden. Üç tarafı denizle çevrili bu harika ormanlık alanda çimenlere yayılabilir, sevdiklerinizle piknik keyfi yapabilirsiniz.

 

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Anadolu Kavağı

İlkbaharın keyifli rotalarından olan Anadolu Kavağı'na gittiğinizde Yoros Kalesi'ni gezebilir; Kavak'a doğru inerken manzara eşliğinde kahvaltı edebilir; tahta salıncaklara binebilirsiniz. Ardından da Anadolu Kavağı'nda deniz manzarası eşliğinde balık keyfi yapabilirsiniz.

 

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Caddebostan

Caddebostan sahili, havalar ısınır ısınmaz çimenlere yayılan insanlarla dolup taşar. Denize bakarak doğanın içerisinde güneşin tadına varmak o kadar keyiflidir ki; erken saatlerde gitseniz bile güneşi burada batırmanız son derece mümkündür.

 

İstanbul'da ilkbaharda gezilecek yerler: Atatürk Arboretumu

Belgrad Ormanı'nın güneydoğusunda bulunan Atatürk Arboretumu, aslında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerinin bilimsel araştırmalarına hizmet vermek üzere açılmıştır. Ama buna rağmen doğa severlerin gezmesine de izin verilmektedir. Yemyeşil ağaçlar ve birbirinden muhteşem göllerden oluşan bu cennetten köşeyi, özellikle ilkbahar aylarında gezmelisiniz!