LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

İstanbul dünyanın önemli gurme şehirlerindendir. İstanbul’un bu kadar lezzeti bol bir şehir olmasını hem restoranları hem de sokak lezzetleri sağlamıştır. Tabii ki bu lezzetler onlarca medeniyetin İstanbul’dan geçmesi ile oluşmuştur. İstanbul dendiği zaman sadece gezilecek görülecek yerler değil bu sokak lezzetleri de akıllara gelir. Özellikle Avrupa Yakası’na göre Anadolu Yakası sokak lezzetleri biraz daha ön plana çıkmıştır. Hadi gelin hep birlikte İstanbul Anadolu Yakası sokak lezzetleri, İstanbul sokak lezzetleri 2018 ve İstanbul’da ne yenir dendiği zaman akla ilk gelen Anadolu Yakası sokak lezzetlerine göz atalım.

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Balık ekmek

İş çıkışında, öğle arasında veya gezerken… Anadolu Yakası sahil hattında birçok noktada balık ekmek yemek mümkün. Bütçenize dost olan, lezzetli mi lezzetli bu seçeneği ayaküstü hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz. 

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Çiğ köfte

Neredeyse İstanbul'un her tarafında bulunabilecek çiğ köfte sokak lezzetleri arayanların imdadına koşuyor. Özellik Anadolu Yakası'na yayılan çiğ köftecilerden dürüm yaptırabilir veya adet alabilirsiniz. Acı sosu, nar ekşisini, lavaşı ve marulu bol istemeyi unutmayın!

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Kokoreç

Birçoğumuzun hastası olduğu bu lezzet bir aralar yasaklanmaya kadar gitmişti. Fakat neyse ki yasaklanmadı!  Steril ortamlarda yapıldığı zaman oldukça keyif veren bu lezzetten bir çeyrek söyleyin. Ne de olsa ikinci çeyreği de isteyemeden duramayacaksınız! 

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Halka tatlısı

Anadolu Yakası'nın sokak lezzetlerinden bir tanesi de halka tatlısı. Halka tatlısı yendiği zaman vazgeçilemeyen lezzetlerden bir tanesi. Şöyle çıtır çıtır kızarmış, yeni çıkmış ve şerbeti de tadında olan bir halka tatlısı bulursanız bu hayattan daha ne isteyesiniz! Afiyet olsun!

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Süt mısır

Mevsimi geldiği zaman Anadolu Yakası’nın her köşe başında görebileceğiniz lezzetlerden bir tanesi olan süt mısırını haşlanmış veya közlenmiş olarak tüketebilirsiniz. Bizim önerimiz tabii ki haşlanmış olanı!

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Midye dolma

Gece dışarı çıktıktan sonra mideler hafif kazındıysa çare tabii ki midye dolma! Hem de hiç aramaya gerek almadan! Özellikle kafelerin bulunduğu yerlerde yoğun bir şekilde bulunan midye dolmacılar genel olarak her tarafa yayılmış durumda. Bizden söylemesi tezgâh başında yiyin, paket yaptırıp da eve götürmeyin. O zaman lezzeti kaçar! 

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Kestane kebap

Bir kış klasiği olan kestane kebap diğer sokak lezzetlerine göre biraz pahalı. Ama neden şöyle küçük bir kese kâğıdı alıp, şöyle keyifli bir şekilde yemeyelim değil mi? İstanbul'a gelmişiz sonuçta!

 

Anadolu Yakası sokak lezzetleri: Nohut pilav

Özellikle Kadıköy ve çevresinde sıkça göreceğiniz nohut pilavı ister mekânda ister seyyar arabada yiyin. Lezzet hiçbir zaman değişmiyor! Şöyle üzerine biraz tavuk koymayı, biraz da ketçap mayonez sıkmayı unutmayın!

Bugün İstanbul sokak lezzetleri, İstanbul Anadolu Yakası sokak lezzetleri ve İstanbul’da ne yenir ne içilir konularını ele aldık. Eğer siz de kısa zaman içerisinde İstanbul Anadolu Yakası’nda konaklamayı düşünüyorsanız Elite World Asia’nın ayrıcalıklı dünyasıyla tanışmayı unutmayın. Detaylı bilgi almak için hemen tıklayın: Elite World Asia