LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

YENİ SÜREÇLE BİRLİKTE ORTAYA ÇIKAN DÜĞÜN TRENDİ MİNİ KUTLAMA HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

Hayatın akışını değiştiren yeni süreçle birlikte "en mutlu gün" planlamaları da değişti. Hayallerinizi süsleyen rüya gibi bir düğünü, kısıtlamalar nedeniyle iptal ederek hayal kırıklığı yaşamak zorunda değilsiniz. Alınabilecek tüm önlemlerle, tasarladığınız konseptten uzaklaşmadan bir kutlama yapmanız mümkün. Zarif detayları ile düğün gününüzü unutulmaz kılacak mini kutlama hakkında tüm merak edilenleri sizin için bir araya getirdik.

 

Mini Kutlama Nedir?

mini kutlama

Modern çiftler tarafından yeni süreç öncesinde de tercih edilen mini kutlama, organizasyon dünyası için yeni bir tabir değil. Mini seremoni, mikro davet gibi tanımlarla geleneksel düğün konsepti artık küçük ölçekte düzenlenebiliyor. Mini kutlama, hayatlarının en mutlu gününü sevdikleriyle paylaşmaktan vazgeçmeyen çiftler için sınırlı sayıda davetli içerecek şekilde tasarlanıyor. Bu küçük ölçekli ancak seçkin davet, genellikle yakın aile üyeleri ve en yakın arkadaşların katılımıyla maksimum 50 kişiye kadar planlanabiliyordu. Bugünlerde ise riski minimuma indirdiği için davet alanının büyüklüğüne göre 15, 20 veya 30 kişiyi içerecek şekilde de düzenleniyor.

 

Mini Kutlamanızı Eşsiz Kılabilirsiniz

davet masası

Büyük ve şatafatlı bir düğünü planlamanın stresinden kurtulduğunuza göre, şimdi hayal gücünüzü serbest bırakmanın zamanı geldi. İşte peri masalına dönüştürebileceğiniz mini düğün kutlamanız için birkaç ipucu:

Maliyet ile ilgili büyük bir kalemden tasarruf ettiğinize göre kendinize karşı cömert olun. Düğün fotoğraflarınıza baktığınız süre boyunca sizinle yaşayacak, rüya bir gelinlik için bütçe ayırın. Güzelliğinizi tamamlayacak saç tasarımcısı ve makyaj artistine bu bütçede yer ayırmayı unutmayın.

Samimi ve duygusal anları yakalamak için mini kutlamadan daha ideali olamaz. Profesyonel bir fotoğrafçı en içten gülüşleri ve gözyaşlarını yakalayarak anılarınızı ölümsüz kılabilir. Mini kutlamalar, aynı zamanda filmlerde gördüğünüz sahneleri aratmayacak video çekimleri için de çok uygun. Örneğin klasik mekan çekimlerinin yanı sıra konuklarınızın iyi dileklerini paylaştıkları çekimler yaptırabilirsiniz.

Davetinizin boyutu küçük de olsa hayalinizdeki konseptten ödün vermeyin. Planlamayı kendiniz yapamıyorsanız mutlaka bir profesyonele danışın.

Mini kutlama, sizin için olduğu kadar davetlileriniz için de özel bir anlam taşır. Hayatınızın en önemli anına eşlik edecek bu seçkin konuklar için el yazısı ile yazılmış özel davetiyeler hazırlayabilirsiniz.

Davetlilerinizin yerleştirme düzenine özel dokunuşlar ilave edin. Kişiselleştirilmiş yer kartları veya kutlamanızın temasına uygun küçük karşılama hediyeleri tercih edebilirsiniz.

Daha küçük ancak tadı damağınızda kalacak bir pastaya yatırım yapın. Davetli sayınızı göz önünde bulundurarak tek porsiyonluk özel pastalar sipariş verebilirsiniz.

 

Mini Kutlama Planlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alyans

Tüm sevdiklerinizi yanınızda istiyor olsanız da davetli sayısını minimumda tutmaya çalışın. Davetli listesini yaparken geleneksel kaygıların bir adım ötesine geçin. Hayatınızda "olmazsa olmaz" dediğiniz isimlerin davetli listenizde olmasına özen gösterin.

Davetlilerinizin oturma düzeninin fiziksel mesafe kuralına uygun olmasına özen gösterin.

Karşılama ve uğurlama sırasında da minimum temasın yaşanması için gereken özeni gösterin.

Sabahlara uzayan bir kutlama yerine, kısa ancak eğlenceli bir davet planlayın.

Düğün ve davet mekanlarının minimum kapasite ile çalıştığını göz önünde bulundurun. Üzücü bir cevapla karşılaşmamak için erkenden harekete geçin. Tarihinizi belirleyerek uygun gün için ön rezervasyon yaptırın.

Davet sırasında görev alacak personelin ve mekanın gerekli tüm önlemleri aldığını teyit edin.

 

Mekanın Önemini Göz Ardı Etmeyin

Kutlama için seçtiğiniz mekan, davetli listeniz kaç kişilik olursa olsun; kutlamanızın güzel ve seçkin görünmesini sağlayacak en önemli unsur. Sizin için tüm deneyimini kullanarak gününüzü özel kılacak uzmanlığa sahip bir mekan seçmeniz önemli. Böylece hiçbir detayı atlamadan kusursuz bir dekorasyon ile davetlilerinizi cezbedecek bir organizasyon hazırlayabilirsiniz. Sapanca'nın kalbinde yer alan Elite World Sapanca Convention& Wellness Resort tüm deneyimini genç çiftlerle paylaşmaya hazır. Ödüllü şeflerin hazırladığı özel menü ile misafirlerinize unutamayacakları bir gastronomi şöleni yaşatabilir, deneyimli ve güler yüzlü ekibi ile misafirlerinizi evlerindeymiş gibi ağırlayabilirsiniz. Romantik ve yemyeşil bir doğa manzarası ile yeni bir başlangıca adım atmak isterseniz Elite World Sapanca Convention& Wellness Resort sizleri bekliyor.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Düğün İçin 15 Öneri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisin? Kiminle Gitmeli?

Düğün Pastası Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Nokta

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ