LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

YAZ AYLARINDA AÇIK HAVADA ÇOCUĞUNUZLA YAPABİLECEĞİNİZ 8 AKTİVİTE

Belirsiz ve yorucu bir dönemin ardından tıpkı bizler gibi çocuklar da oldukça sıkılmış hissediyor. Yaz aylarının gelmesiyle beraber artan hava sıcaklıkları ise çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz açık hava etkinliklerine zemin hazırlıyor. Dönemin yorgunluğunu atmanıza ve çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacak birçok aktivite bulunuyor. Peki kalabalık ortamlardan uzak durarak keyifle yapılabilecek etkinlikler neler? İşte, yaz aylarında açık havada çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz 8 aktivite...

 

Çiçek Bahçesi Oluşturun

Çiçek Bahçesi Oluşturun

Çocuğunuzla iş birliği yaparak bahçenizi veya balkonunuzu cıvıl cıvıl, keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz. Çiçeklerle ve toprakla iletişime geçen çocuklar, bir olayı bütünüyle görme ve anlama fırsatı yakalar. Botanik ve büyük yapı marketlerden satın alacağınız çiçekleri, ister tohum olarak isterseniz de fide şeklinde dikebilirsiniz. Çiçek dikerken çocuğunuzun da başrolde yer almasına fırsat vererek sorumluluk bilincinin artmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu aktivite hem eğlenmenizi hem de çocuğunuzun farklı beceriler kazanmasını destekler.

 

Su Savaşı Yaparak Çocuğunuzla Birlikte Kendi Çocukluğunuza Dönün

Çoğu insanın çocukluğunun en güzel parçalarından birisi de, heyecanla ve nefes nefese yapılan su savaşları. Siz de çocuğunuzla birlikte bu oyunu oynayarak çocukluğunuza dönebilir ve onun yaşayacağı mutluluğa ortak olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, marketlerde veya oyuncak mağazalarında satılan su tabancalarından almak.

 

Çöp Toplama Yarışı Yapın

Pek çoğumuz "Başkasının çöplerini neden ben toplayayım?" düşüncesiyle hareket ederiz. Ancak doğayı ve yaşadığımız alanı temiz tutmak için bu alışkanlığı kazanmakta fayda var. Çocuğunuzla birlikte çöp toplamak ise onu doğayla duygusal bir bağ kurmaya yönlendirir. Özellikle küçük yaşlarda edinilen bu tarz alışkanlıklar; ömür boyu sürecek ve doğaya saygı duyan, onu koruyan bilinçli ve ne yaptığını bilen bir neslin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Eldiven, maske ve bir çöp poşeti alarak çocuğunuzun oynamaktan keyif aldığı bir parkı veya çokça vakit geçirdiğiniz bir alanı temizlemeyi deneyebilirsiniz.

 

Sokak Hayvanlarını Kendi Ellerinizle Besleyin

Bisikletle Yaşam Alanınızı Keşfe Çıkın

Sokak hayvanları, kış aylarında olduğu kadar yazın bunaltıcı sıcaklarında da bizlere ihtiyaç duyarlar. Çocuklarınızın hayvanları sevmesini ve onların da bu dünyada bizler kadar var olduğunu anlamalarını sağlamak için yalnızca evcil hayvanınızın değil, sokakta kalan hayvanların da ihtiyaçlarını karşılamayı öğretebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte yanınıza bir miktar su ve yiyecek alarak çevrenizde yaşayan sokak hayvanlarını besleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuzla güzel vakit geçirirken bir yandan ona kişisel gelişim kazandırabilir, bir yandan da minik dostlarımızı mutlu edebilirsiniz.

 

Çocuğunuzla Baş Başa Piknik Düzenleyin

Açık havada çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz bir diğer aktivite ise elbette ki, piknik. Piknik yapmak küçük büyük, her yaştan insanı mutlu edecek bir etkinlik. Siz de çocuğunuzun sevdiği yiyecekleri hazırlayarak sürpriz bir piknik organize edebilirsiniz. Yemek yerken çocuğunuzla keyifli sohbetlere girebilir ve ardından birlikte top oynayarak mutluluğunuzu katlayabilirsiniz.

 

Bisikletle Yaşam Alanınızı Keşfe Çıkın

Bisikletle Yaşam Alanınızı Keşfe Çıkın

Günlük hayatın yoğun ve hızlı temposuna ayak uydurmaya çalışırken yaşadığımız bölgeyi yeterince tanımaya fırsat bulamıyoruz. Bazen güzel bir parkın bazen de market ve mağaza gibi sosyal olanakların varlığından habersiz olabiliyoruz. Çocuğunuzla bisiklet sürerek yaşadığınız bölgeyi karış karış gezmek, hem sizin hem de çocuğunuzun unutulmaz anlar yaşamasına yardımcı olabilir.

 

Çocuğunuzla Birlikte Spor Yapın

Spor; yalnızca kilo aldığını düşünen veya profesyonel olma hayali kuran kişiler tarafından değil, herkesin hayatına dahil etmesi gereken bir alışkanlık. Çocuğunuzun bu alışkanlığı erken yaşlarda kazanması için futbol, basketbol, tenis veya sevdiği herhangi başka bir sporu birlikte yapmayı teklif ederek onu cesaretlendirebilirsiniz.

 

Uçurtma Uçurmanın Heyecanına Çocuğunuzu Ortak Edin

Uçurtma uçurtmak gitgide nostaljik bir hal alsa da, herkesi heyecanlandıracak ve heveslendirecek bir aktivite olarak hafızalarda yer almaya devam ediyor. Bu etkinliği isterseniz çocuğunuzla baş başa yapabilir, isterseniz de çocuğunuzun arkadaşları ve ailelerini de davet ederek uçurtma festivali düzenleyebilirsiniz. Uçurtma uçururken baş başa kalmak çocuğunuzu daha rahat ve özgür hissettirir. Kalabalık bir ortamda yapıldığında ise sosyal becerilerinin artmasına zemin hazırlar.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ