LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

16 Haziran Cuma

PERSONAL TRAİNER İLE ÇALIŞMANIN 10 FAYDASI

Personal training; yani kişiye özel antrenman; yani sadece size özel. Eğer bir Personal Trainer’ınız var ise spora olan bakış açınız büyük ölçüde değişecektir. Personal Trainer’ın sizi yönlendirmedeki kabiliyeti, kendinizdeki potansiyelin farkına varmanızı sağlayacaktır. Bu da yaptığınız sporu daha etkin yapmanıza olanak sağlayarak, hedeflerinize hızlı ulaşmanıza yarayacaktır.  Bunun yanı sıra bilinçli yapılan spor, sakatlanmaların da önünde büyük engeldir. Yani Personal Trainer ile çalışmanız direkt olarak siz ve sağlığınız ile ilgilidir.

Hala “Personal trainer ile çalışmaya gerçekten gerek var mı?” diyorsanız sizi şöyle alalım:

İhmallerin önüne geçersiniz

Personel Trainer

Bir partner veya Personal Trainer ile çalışmadan, motivasyonunuzu yüksek tutmak ve antrenmanda süreklilik sağlamak gerçekten zordur. Personal Trainer sizinle, birebir iletişimde olduğu ve sizi takip ettiği için sporu ihmal etmenizin önüne geçecektir. Bu sayede sistemli bir şekilde antrenmanlarınızı yaparak istenen sonuçlara ulaşıyor olacaksınız.

 

En yüksek performansları gösterirsiniz

Personal Trainerlar programınızı, potansiyelinizin maksimum derecede açığa çıkması için oluştururlar. Kişisel olarak bir antrenman yaptığımızda doğal olarak kendimizi zorlamayacak ve kendimizi rahat hissettiğimiz antrenmanlar yaparız. İyi bir Personal Trainer, sizi sakatlamayacak şekilde sınırlarınızı zorlar ve tam verim almanızı sağlar.

 

Her zaman size özel bir program vardır

Personal Trainer'ın yazacağı program sadece size özel olur. Var olan durumunuzu, gelişmenizi, eksiklerinizi ve artılarınızı göz önünde bulundurarak programınıza şekil verir. Yani bilgisi, deneyimi ve gözlemi ile sizi sizden daha iyi tanır. Her şey size özel olduğu için en kısa vadede hedefinize ulaşırsınız.

 

Sadece vücudunuz değil, siz de yeni şeyler öğrenirsiniz

Hedeflerinize doğru emin adımlarla yürürken, vücudunuzu şekle sokmak için öğrendiğiniz her şey aslında spora olan hakimiyetinizi arttır. Yani spor ile ilgili yeni bilgiler edinirsiniz.

 

Motivasyonunuz büyük ölçüde artar

Personel Trainer

Personal Trainer ile çalışmak motivasyonunuzu büyük ölçüde arttırır. Sizi bir sisteme ve programa sokmasından kaynaklı olarak, spordan aldığınız zevk iki katına çıkacaktır. Çünkü sizin yerinize sizi düşünen birisi vardır.

 

Beklenmedik durumlar için esnek antrenman zamanlarına ve programlara sahipsinizdir

Eğer bir Personal Trainer ile çalışıyorsanız ve beklenmedik bir durum yaşadıysanız, çalışma saatleri size göre şekillenir; aynı şekilde programınız da…

 

Profesyonelden yardım almak her zaman iyidir

Personal Trainerlar bu alanda eğitimler almış sertifikalı kişilerdir. Bu bilgi ve deneyim doğrultusunda sizi hedefinize en kısa ve etkili yoldan götürmeyi amaçlarlar. Amacınız her ne olursa olsun bir profesyonelden destek almak her zaman en etkilisidir.  Yaptığınız spor hakkında yeni şeyler öğrenip, kendinizi geliştirmek oldukça önemlidir. Fakat yeni bilgiler edindiğiniz bilgi kaynakları her zaman kapsamlı ve doğru olmamaktır. Bu evrede bir profesyonelin yardımını almak sizi en doğru sonuca ulaştıracaktır.

 

Beslenme programı ile egzersiz programınız birbirini tamamlar

Çoğu zaman antrenman programı ile beslenme programı örtüşmemektir. Eğer bölgesel bir çalışma veya ulaşmak istenen bir hedef var ise burada beslenme programının önemi iki katına önemli olur. Bu yüzden eğer bir profesyonel ile çalışıyorsanız egzersiz programınızı destekleyici bir beslenme programına sahip olursunuz. 

 

Çok daha güvenli çalışırsınız

Bir Personal Trainer ile çalışarak yanlış yapılan bir egzersizin neticesinde doğacak sakatlığın önüne geçersiniz.  Bu da sporunuzu daha verimli yapmanızı sağlar.

 

Sporu Keyifli Bir Aktivite Haline Getirmek İçin Fit Life Spa & Health Center’ı Tercih Edin

Keyifli bir spor deneyimi için Elite World Hotels bünyesinde yer alan Fit Life Spa & Health Center’ı tercih edin. Ayrıntılı bilgi için http://fitlife.eliteworldeurope.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Spor Salonunda mı Yoksa Dışarıda mı Egzersiz Yapmak Daha Faydalı?

Açık Havada Spor Yapmanın Faydaları

 

Sıcak Havalarda Yapılacak En Uygun Egzersizler​​​​​​​

 

Türkiye ve Dünyada En İyi 9 Kış Sporları Destinasyonu

Hemen Şimdi Spora Başlatıcak Öneriler

Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilecekler

Sporun İyi Hissettiren Sihirli Etkileri

 

 

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ