LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

10 Mayıs Çarşamba

FARKLI BİR DÜĞÜN HAYAL EDENLER İÇİN 9 ÖNERİ

Farklı Bir Düğün Hayal Edenler İçin 9 Öneri

Her insanın aşkı çok özeldir; bu yüzden herkes hayatının en önemli günlerinden biri olan düğün gününün de son derece özel olmasını ister. Yıllar boyunca düğün anılarının hem kendisi için hem de konuklar için aynı derecede taze kalmasını ister. Bunun için yapılması gereken şeyse sınırları zorlayan fikirlerle, düğünde alışılmışın dışına çıkmak ve fark yaratmaktır. İşte bu cümleler hislerinize tercüman olduysa; aşağıdaki yaratıcı fikirler tam da size göre demektir!

 

1.Sıkıcı düğün fotoğraflarını geride bırakmak için Photoboothlardan yararlanın.

Photoboothlar

Son zamanların yeni trendi Photoboothlar sayesinde, artık sıraya giren aile bireyleri ile çekilen sıkıcı fotoğraflar geride kalıyor. Mesela eğlenceli bir düğün için küçük bir minibüsü fotoğraf kabini haline getirebilir ve fotoğraflar için muhteşem bir sahne yaratabilirsiniz. Ya da bambaşka bir köşeyi istediğiniz şık detaylara göre dekore edebilir ve yaratıcı bir Photobooth köşesi oluşturabilirsiniz. Photobooth sadece yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmenizi sağlamıyor; bunun dışında düğün devam ederken istediğiniz anda fotoğraflarınızı basmanızı da sağlıyor. Ayrıca bu fotoğraflar için sosyal medyada oluşturacağınız bir hashtagi, standların bir yerine yazarsanız; düğünden sonra konuklarınızın çektiği fotoğraflara da bir tıkla ulaşabilirsiniz.

 

2.Misafirleri şaşırtacak gelinlik değişimleri yapın.

Gelinlik

Bir düğünün iki popüler kişisi, elbette gelin ve damattır. Ancak kabul etmek gerekiyor ki, gelinler her zaman daha ön plandadır. :) Bu yüzden gelin, nikahın ardından uzun gelinliğini değiştirip bunun yerine daha kısa ve eğlenceli bir gelinlik giyerse; misafirleri hem şaşırtacak hem de etkileyecektir. Değiştireceğiniz gelinlik, daha önce aldığınız bir elbise bile olabilir. Eğer gelinlik değiştirme fikri size çok uçuk geldiyse; bu değişikliği saçlarınızı açarak; takılarınızı ya da ayakkabılarınızı değiştirerek de yapabilirsiniz.

 

3.Düğün arabası yerine bir düğün bisikleti ya da bir motosiklet tercih edin.

düğün bisikleti

Düğün arabası yerine düğüne bisikletle ya da motosikletle gelirseniz; emin olun misafirleriniz hem çok şaşıracak hem de bu sahneyi kaçırmayıp mutlaka sizinle fotoğraf çektirmek isteyecekler. Ayrıca bunlardan her ikisi de, bir düğün arabasından çok daha az maliyetli. 

 

4.Fotoğraflarınızdan oluşan bir slayt yerine; fotoğraflarınızı ahşap bir fotoğraflığa mandalla tutturun.

Fotoğraflarınızdan oluşan bir slayt yerine; fotoğraflarınızı ahşap bir fotoğraflığa mandalla tutturun.

Son yıllarda düğünlerin vazgeçilmezi olan slayt gösterileri artık bir parça demode oldu. Ayrıca her düğün konseptine de uyum sağlamıyor. Örneğin eğer düğününüz açık havadaysa; sinevizyon kullanmanız bir hayli zor olabilir. Bunun yerine uygun bir köşeye ahşap bir fotoğraflık koyabilir; anılarınızdan oluşan sevimli fotoğrafları buraya mandalla tutturarak davetlilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde fotoğraflarınızı ağaç dallarına da asabilirsiniz.

 

5. İlk dans şarkınızı kendiniz söyleyin.

İlk dans şarkısı

Evet doğru duydunuz; ilk dans şarkınızı kendiniz söyleyebilirsiniz. Bunun için ortalama bir sese sahip olmanız yeterli. Eşinizle aranızdaki çok özel bir şarkıyı, aşkınızı ona anlatmak için, gözlerine bakarak söyleyebilirsiniz. Hem de ikiniz için de en önemli gün olan düğün gününüzde! Bunun için tek yapmanız gereken güzel bir ses sistemi ve sizi doğru yönlendirecek bir müzisyenle birlikte o günden önce prova yapmak. Emin olun sadece eşiniz değil, misafirleriniz de bu sürprizden çok hoşlanacak.

 

6.Sıra dışı masa süslemeleri ile herkesi şaşırtın.

Sıra dışı masa süslemeleri

Farklı bir düğün yaratmak için birçok sıra dışı sürpriz hazırlayan birinin, masa süslemesi sadece vazo ve renkli çiçeklerden oluşamaz. Bunun yerine sıra dışı masa süslemeleri ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Mesela masanın ortasına vazo değil, içinde japon balıkları olan şık bir fanus koyabilir; isteyen davetlilere bunları hediye edebilirsiniz.

 

7. Düğününüze gelen kadın davetlilere, ilerleyen saatlerde hediye edeceğiniz tokyo terliklerle rahat etmelerini sağlayın.

tokyo terlikler

Düğününüze gelecek kadın davetlilerin en büyük problemi, ilerleyen saatlerde ayaklarındaki topuklular yüzünden ayakta durmakta zorlanacak olmalarıdır. Partinizin tam gaz devam etmesini istiyorsanız; onlar için hazırladığınız tokyo terliklerle onları şaşırtabilir ve memnun edebilirsiniz.

 

8. Misafirlerinize, eşinizle birlikte koreografisi çalışılmış bir dans gösterisi yapın.

düğün dans koreografisi

Klasik bir düğün dansını herkes bilir. Bu genelde ya bir tangodur ya da klasik bir vals. Bunun yerine ilk düğün dansınızı yüksek enerjili bir dans olan swingle yaparsanız; misafirleriniz ciddi biçimde şaşıracaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey düğününüzden önce birkaç swing dersi almak. Dansınızla herkesi şaşırtırken; aile yakınlarınızı da dansınıza dahil ederek dozu iyice arttırabilirsiniz.

 

9. Davetlilerin mekana ulaşımını eğlenceli ve farklı hale getirin.

Düğün mekanına ulaşım

Eğer nikah salonu ayrı, düğününüzü yapacağınız alan ayrıysa; misafirlerinizin ulaşımını sıkıcılıktan kurtarabilirsiniz. Mesela onlar için birer at arabası kiralayabilir; mekana onunla ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da Amerikan filmlerindeki sarı okul servislerini onlar için ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yolculuk sırasında dinlemeleri için eğlenceli bir müzik listesi hazırlayabilir ve otobüsün üstüne de eşinizle isminizin yazdığı bir tabela yerleştirebilirsiniz.

 

Elite World’ün şık ve ferah mekânlarında planlanan Düğün konseptleri hakkında bilgi almak için: Elite World Hotel Düğün

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Düğün İçin 15 Öneri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisin? Kiminle Gitmeli?

Düğün Pastası Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Nokta

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Makyajını Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayalinizdeki Gelin Arabası İçin 5 Öneri

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ