LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

3 Mayıs Çarşamba

DÜĞÜN ŞARKILARINIZI SEÇMEDEN ÖNCE BU YAZIYI MUTLAKA OKUYUN

Düğün şarkısı

Bir düğünün eğlencesinin kaynağı, elbette düğün müzikleri seçiminden geçer. Çünkü düğününüz sizin hayatınızın en önemli günlerinden biri; keza sevdikleriniz için de öyle. Ancak ne yazık ki hem kendinizi hem de davetlileri aynı anda eğlendirmek pek kolay değil. Oysa sizin seçmeniz gereken bir giriş müziği, ilk dans müziği, pasta müziği ve düğün süresince çalacak dans müzikleri var... Gerçekten de kulağa zor geliyor değil mi?

Evet, kabul ediyoruz, hakikaten biraz zor. Ancak inanın imkansız değil. Birazcık araştırma yaparak ve emek harcayarak; tüm davetlilerinizin çılgınca eğleneceği bir düğün yapabilirsiniz. Çünkü bir düğünü unutulmaz yapacak şeylerden birisi de, hiç şüphesiz bu eğlenceli ve romantik anlardır. İşte düğününüzü herkesin hafızasına kazımanızı sağlayacak düğün müziklerinizi seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar...

 

Giriş müziği...

Düğün mekanınıza ilk giriş yaptığınız an çalacak olan müzik, giriş müziğidir. İnsanlar sizi ilk kez bu müzikle göreceği için, giriş müziğinizi seçerken mutlaka etkileyici bir parça olmasına özen gösterin. Çünkü gelinlik ve damatlıkla ilk kez görüleceğiniz bu an, etkileyici bir düğünün devamı için de oldukça önemli.

 

Davetiyeniz kadar önemli olan ilk dans müziği...

İlk dans müziği, dans seçiminize uygun olmalıdır. Düğün dansınız ister tutkulu bir tango olsun; ister vals; ister bambaşka bir şey olsun... Burada dikkat etmeniz gereken şey, hem o dansın hakkını vermek hem de ona uygun özel bir müzik seçimi yapmak. Ayrıca bu müziği seçerken, hayat arkadaşınızla sizin için özel bir anlamı olan bir seçim yapmanız da çok yerinde olacaktır. Böylece ilk dansınıza; ruhunuzu da katmış olursunuz.

 

Mutluluğunuzu gösterebileceğiniz pasta kesilme anı müziği...

Pasta kesilme anı müziği

Pasta kesilen an, düğünün en eğlenceli anlarından biridir. Ve insanlar mutluluğunuzu, en çok bu anlarda görecektir. Bu yüzden pasta kesilme anındaki müzik; eğlenceli ve ritmik olmalıdır. Elbette bu seçimde, düğününüzün konseptinin de önemi var (kır düğünü vs.). Temaya uygun olan pasta müziğini seçtiğinizde hem düğününüz için bütünlük yaratacak hem de insanlar tarafından daha fazla alkışlanmanıza sebep olacaktır.

 

Tüm davetlileri eğlendirecek dans müzikleri...

Sıra geldi düğünün en eğlenceli anlarına... Eğer herkesin pistte olacağı ve dans edeceği bir düğün istiyorsanız; herkese hitap eden parçalar seçmelisiniz. Bunun için, bireysel zevkleriniz yerine; internet araması yaparak ulaşacağınız genel düğün müzik listelerinden faydalanabilirsiniz. Düğün müzik listenizi hazırlarken, davetlilerin yaş dağılımlarına da dikkat etmelisiniz. Çünkü sahnede sürekli popüler şarkılar çalarsa, düğünün ağır misafirleri sıkılabilir. Bu yüzden popüler parçalar dışında, listenize, klasikleşmiş parçaları da mutlaka ekleyin. Ancak bu şekilde, tüm sevdiklerinizi düğün boyunca pistte görebilirsiniz. :)

 

Yörelere özel eğlenceli müzikler...

Yöresel müzikleri herkes bilmeyebilir ama farklı kültürlerin danslarını izlemek, herkes için eğlenceli bir tecrübe olacaktır. Bu yüzden düğün müziklerinizde, yörelere özel eğlenceli müziklere de mutlaka yer vermelisiniz. Bu listeyi hazırlarken; aile ve akrabalarınızdan yardım alabilirsiniz, zaten en mantıklısı da budur. Düğününüzde çalacak olan yöresel müzikler sayesinde oynanacak yöresel danslar, düğününüzü hem çok farklı kılacak hem de eğlenceli sahnelere neden olacak. :) 

 

Düğün ve kına gecesi organizasyonlarınızı Elite World Hotels ayrıcalığı ile organize etmek isterseniz bilgi almak için http://dugun.eliteworldhotels.com.tr/ ve http://kinagecesi.eliteworldhotels.com.tr/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0212 237 17 00 numaralı telefonu arayarak paketler ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Düğün İçin 15 Öneri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisin? Kiminle Gitmeli?

Düğün Pastası Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Nokta

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Makyajını Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayalinizdeki Gelin Arabası İçin 5 Öneri

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ