LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

EVLİLİK HAZIRLIĞI VE EV ALIŞVERİŞİ YAPACAKLARA ÖNERİLER

Çiftlerin birlikteliğini simgeleyen evlilik kurumuna adım atılmadan önce birtakım kriterlere dikkat edilmesi ve çeşitli hazırlıkların yapılması gerekiyor. Bu hazırlıkların en önemli aşamalarından biri de yaşanacak ev için eşyaların seçilmesi ve evin yerleştirilmesidir. Alışverişe başlamadan önce yapılacaklar hakkında fikir sahibi olmanız için sizi yazımızın devamına davet ediyoruz!

 

Oturma Odası

oturma odası

Evin en önemli ve en fazla vakit geçirilen alanlarının başında hiç şüphesiz oturma odası geliyor. Gerek misafirlerin gerekse aile bireylerinin yaşam ve oturma alanı olarak bilinen bu bölüm için alışveriş yapılmadan önce yaşayacağınız evin konumunu ve büyüklüğünü baz almanız daha doğru bir dekorasyon ortamı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Oturma odası için hazırlanacak liste, kişilerin isteklerine göre uzatılabilir. Ancak burada önemli olan nokta, ihtiyaçlara yönelik seçimler yapılmasıdır. Tercihe göre oturma odası eşyalarının yanında orta bir sehpa ve yatay/dikey boyutta bir büfe eklemesi de yapılabilir.

 

Yatak Odası

yatak odası

Dinlenme ihtiyacınıza cevap verebilen yatak odası da yine evin dekorasyon noktasında önem arz eden bölümlerinden birisini oluşturuyor. Dolayısıyla gerek konforlu gerekse şık olmasını istediğiniz yatak odanızı tamamlarken, ev eşyalarınızı kalite kıstaslarına uygun seçmeniz daha kusursuz bir ambiyans yaratmanıza katkıda bulunuyor. Estetik bir yatak, komodinler, avizeler, perdeler, fonlar, tabureler ve abajurlar, başlıca dekoratif eşyaları oluşturuyor.

Yatak odası, evin dinginlik ve ferahlık isteyen mekanlarından olduğu için dekorasyon esnasında eşyaların seçimi kadar renk tonları da büyük önem taşıyor. Bej, pudra pembe, mint yeşili, buz mavisi gibi soft ve mat renkler, odanızın daha huzur verici bir atmosfere bürünmesini sağlıyor.

 

Mutfak

mutfak

Yaşam alanınızın en önemli bölümlerinden olan mutfak dekorasyonunda, evin diğer bölümlerine nazaran daha fazla eşyaya ihtiyaç duyuluyor. Buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın, mutfak robotu gibi başlıca beyaz eşyaların barındırıldığı evin bu bölümünde bıçak, kesme tahtası, yemek tabağı, kaşık, bardak, çatal gibi fonksiyonel işlev gören birtakım eşyalara da yer verilmesi gerekiyor.

Bütçenize uygun mutfak eşyaları ile kendinize ait bir dekorasyon havası yakalayabilirsiniz. Beyaz, krem ve bej gibi açık renk tonları ile eşyaların daha kusursuz ve muntazam bir bütünlük oluşturulmasını sağlayabilir ve mutfağınızı olduğunda da büyük ve ferah bir şekle dönüştürebilirsiniz. Şık ve fonksiyonel aydınlatma ürünleriyle de mutfak dizaynınıza son bir dokunuş yaparak ışıltı kazandırabilirsiniz.

 

Banyo

banyo

Banyo dekorasyonunda işlevsel ve yalın eşyalardan yana tercih yapmalısınız. Özellikle banyonuz küçük ve dar bir yapıda ise havlu, şampuan, duş jeli, kese gibi belirli eşyalarınızı ve diğer temizlik ürünlerinizi koyabileceğiniz tek bir dolap sizin için yeterli olacaktır.

Zeminde kullanabileceğiniz yeterli boşluk varsa küçük bir banyo halısı satın alabilirsiniz. Dilerseniz klozet üzerinde ve yerde kullanılabilen banyo takımlarından da faydalanabilirsiniz. Üstelik banyonuzu birkaç ufak tüyo ile olduğundan ferah ve geniş yapabilmek de sizin elinizde! Duvarlarınızda tercih ettiğiniz bej, sarı, gri veya mavi gibi sofistike tonları, tavanınızda da kullanarak renk bütünlüğü yakalayabilir ve tavanınızı daha yüksek bir forma dönüştürebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda fayans, zemin, lavabo ve tuvalet gibi unsurların birbiriyle olan uyumu ne kadar çok olursa mekan da o derece büyük görünecektir. O nedenle seçimlerinizi daha çok açık ve mat tonlardan yana yapmaya çalışmalısınız. Dilerseniz dekorasyonunuza bir de loş ışıklandırma detayı ekleyerek daha fonksiyonel ve yaşanılası bir banyo havası elde edebilirsiniz.

 

Elite World’ün şık ve ferah mekânlarında planlanan Düğün konseptleri hakkında bilgi almak için: Elite World Hotel Düğün

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Düğün İçin 15 Öneri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisin? Kiminle Gitmeli?

Düğün Pastası Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Nokta

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Makyajını Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayalinizdeki Gelin Arabası İçin 5 Öneri

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ