LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

19 Ekim Cumartesi

DÜĞÜNÜNÜZDE EŞİNİZLE YAPABİLECEĞİNİZ 9 FARKLI GELENEKSEL VE MODERN DANS TÜRÜ

Şüphesiz her insan için düğün günü, çok özel ve heyecanlıdır. Bu nedenle gelin ve damat adayları, bu gecenin kusursuz ve unutulmaz olması için tüm detayları eksiksizce düşünür ve araştırırlar. İşte hayatınızın en özel gecesini unutulmaz kılacak detaylardan biri de düğün dansıdır. Siz de eşinizle yapacağınız unutulmaz bir dans ile hem davetlilerinize hem de kendinize keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz. İşte düğününüzde tercih edebileceğiniz 9 farklı geleneksel ve modern dans türü!

 

1. Vals

Vals

Vals, düğünlerde sıkça tercih edilen son derece romantik bir dans türüdür. Bu dans diğer salon danslarından farklı olarak 3/4'lük bir ritim ile yapılır. Vals sırasında çiftler kenetlenerek ve birbirlerinin çevrelerinde dönerek dans ederler. Eğer siz de romantik bir düğün dansı hayal ediyorsanız ve zarif figürler hoşunuza gidiyorsa, düğününüzde eşinizle vals yapabilirsiniz.

 

2. Tango

Tango

Düğününüzde eşinizle yapabileceğiniz danslardan biri de tangodur. Tango daha çok ayak hareketleriyle süslenen bir dans olduğundan, genelde eğitmenler bu dans türünü düğün için tavsiye etmezler. Yine de bu dansın figürlerini gelinliğinizle uygulayabilmeniz için bir tango müziği ile dans uyarlaması yapılabilir. Siz de birbirinize olan aşkınızı konuklarınıza sergilemek için bu modern ve klasikleşmiş düğün dansını tercih edebilirsiniz.

 

3. Salsa

Eğer düğün dansınızın kıpır kıpır ve eğlenceli olmasını istiyorsanız, salsa tam size göre olabilir. Bu eğlenceli dans türü hem en kolay düğün dansları arasında yer alır hem de eğitmen yardımıyla basitleştirilerek kolaylıkla uygulanabilir. Üstelik salsa ile konuklarınıza keyifli anlar yaşatmanın yanı sıra; koreografinin sonunda onların da size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

 

4. Bachata

Romantik çiftlerin en çok tercih ettiği düğün danslarından biri de bachata olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıvraklık ve tutku barındıran bu dans türü, özellikle gelin adayları tarafından tercih edilir. Aşkınızı yansıtacak bu dans; aynı zamanda eğlenerek öğrenmenizi sağlar, konuklarınızı da eğlendirir ve rahat bir gelinlikle yapıldığında unutulmaz olabilir!

 

5. Rumba

Salsa gibi eğlenceli bir dans türü ile ilk dansınızı yapmak istiyorsanız, rumbayı da tercih edebilirsiniz. Bu dans türü, yavaş ritmi ve asil pozlarıyla son derece etkileyicidir. Tüm bunlarla birlikte rumba kolay öğrenilir, romantiktir, müzikleri ile konuklarınızı da dansa davet eder ve sahneye eğlenceli bir giriş yapmanızı sağlar.

 

6. Zeybek

Düğün dansı önerileri listemizde bir de geleneksel bir dans türüne yer verelim istedik. Zeybek özellikle damat adaylarının tercih ettiği, gelenekselliğinin yanı sıra son derece asil ve zarif bir dans türüdür. Aslen Ege bölgesine ait olan bu dans, eşinizle bu özel günde unutulmaz dakikalar yaşamanızı ve konuklarınızı büyülemenizi sağlayabilir.

 

7. Sirtaki

Yunan kültürüne ait olan sirtaki, düğün dansı olarak tercih edebileceğiniz dans türleri arasında yer alıyor. Halaya benzer figürleriyle son derece eğlenceli ve öğrenmesi kolay olan bu dans, farklı bir düğün dansı arıyorsanız tam size göre olabilir. Eğer dans öğrenmek için vaktiniz azsa ve hareketli figürler hoşunuza gidiyorsa, siz de düğününüzde sirtaki yapabilirsiniz.

 

8. Swing

Dünyanın en hareketli ve eğlenceli danslarından biri olan swing de tercih edebileceğiniz dans türleri arasında. Bu dans türünde eşiniz ve aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte bir koreografi sergileyebilir, düğününüze neşe ve eğlence katabilirsiniz. Eğer nostalji seven bir çiftseniz, jazz müzik seviyorsanız, mutluluğunuzu herkese göstermek istiyorsanız siz de öğrenmesi son derece kolay olan bu dansı tercih edebilirsiniz.

 

9. Cha Cha Cha

Son derece zevkli ve hareketli bir Latin Amerika dansı olan Cha Cha Cha, sade yapısı ve kolay öğrenilmesi sebebiyle düğün dansı olarak sıkça tercih edilir. Eğer siz de klasik romantik şarkılardan bıktığınızı düşünüyor ve düğününüze eğlenceli bir giriş yapmak istiyorsanız bu dansı tercih edebilirsiniz. 

 

Elite World’ün şık ve ferah mekânlarında planlanan Düğün konseptleri hakkında bilgi almak için: Elite World Hotel Düğün

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Farklı Bir Düğün Hayal Edenler İçin 9 Öneri

Yeni Evleneceklere Özel Düğün Giriş Müziği Önerileri

Düğün Şarkılarınızı Seçmeden Önce Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun

Düğün Dansınızın Unutulmaz Olmasını İster Misiniz?

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ