LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

6 Şubat Çarşamba

DÖRT MEVSİMİ AYRI GÜZEL KAPADOKYA'YI KIŞIN DA ZİYARET ETMENİZ İÇİN 8 NEDEN

Kış tatili dediğiniz zaman aklınıza sadece karlı dağlar mı geliyor? O zaman bir daha düşünün deriz. Çünkü Kapadokya diye bir gerçek var! Kapadokya'nın bir mevsimi yok; her mevsim ayrı güzelliğe sahip. Hele ki kış mevsiminde peri bacaları ve Kapadokya vadileri beyaz bir örtü ile kaplandığı zaman ortamda huzur verici bir sessizlik oluyor ve vazgeçilmez bir hal alıyor. İşte milyonlarca yıllık bir etkileşim sonucunda meydana gelen bu güzel bölgeyi kışın da ziyaret etmeniz için 8 sebep…

 

Bembeyaz bir Kapadokya için: Balon turu

kapadokya kış

Yoksa siz de balon turlarının sadece yaz mevsiminde yapıldığını düşünenlerden misiniz? O zaman büyük bir eğlenceyi kaçırıyorsunuz demektir! Çünkü Kapadokya'da balon turları dört mevsim devam ediyor. Kapadokya yaz aylarında güzel görünürken, kış aylarında üzerindeki beyaz örtüyle başka bir muhteşemliğe bürünüyor.

 

Güzel Atlar Ülkesi’ne yolculuk: At ile gezi

At ile gezi

Buraya boş yere ''Güzel Atlar Ülkesi'' denmiyor. Kışın yapacağınız bir at gezisi ile vadilerin, peri bacalarının en güzel hallerini görebilir, karlarda fotoğraf çekilebilirsiniz. Yapılan bu turda Devrent Vadisi, Paşabağı ve Çavuşin gibi birbirinden güzel bölgeleri görebilirsiniz.

 

Sürreal bir mimari: Yeraltı şehirleri

Bölgede yer alan yeraltı şehirleri, burayı dört mevsim ziyaret etmek için bir nedendir. Yer altında derinlere doğru oyularak oluşturulan ve eski zamanlarda toplulukların yaşadığı bu yeraltı şehirleri, büyüleyici bir mimariye sahiptir. Yeraltı şehirlerinin yapılış amacı, saldırılara karşı güvenli bir ortam yaratmaktır. En bilinen yeraltı şehirleri arasında Mucur, Özkonak, Derinkuyu ve Kaymaklı bulunmaktadır.

 

En güzel üzümlerin tadına varmak: Şarap tadımı

Şarap, dört mevsimin favori içkilerinden bir tanesidir. Tabii ki en lezzetli olduğu zamanlar ise taş evlerde, şömine kenarında geçirilen kış akşamlarıdır... Bu akşamlar ki en güzel Kapadokya’da geçer. Buna ek olarak gün içinde bölgedeki şarap fabrikalarını gezerek ödüllü şarapları ve sevilen lezzetleri tatmak da mümkündür…

 

Bir dünya mirasını görmek: Göreme Açıkhava Müzesi

Kapadokya’yı ziyaret ettiğiniz zaman, başlı başına bir dünya mirasına tanıklık edersiniz. Fakat burada bulunan Göreme Açıkhava Müzesi, bu tanıklığın büyüleyiciliğini daha da artırır. M.S. 8. yüzyılda manastır yaşamına ev sahipliği yapan bu yer, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Bölge, kışın oldukça keyifli bir şekilde gezilebilmektedir.

göreme

Her mevsim geçerli bir neden: Daha ekonomik

Bildiğiniz üzere Kapadokya, en yoğun şekilde yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Bu durum kış aylarında fiyatların daha uygun olmasını sağlamaktadır. Eğer farklı yerler görmek ve farklı deneyimler tatmak istiyorsanız, Kapadokya tam size göre olabilir!

 

Keyifli bir konaklama: Kaya oteller

Farklı bir konaklama deneyimi arıyorsanız, bunu Kapadokya’da bulabilirsiniz. Kapadokya’da bulunan kaya oteller, eski yapıları göz önünde bulundurularak aslına uygun bir şekilde restore edilmiş ve böyle hizmete sunulmuştur. Siz de bu tarz otellerde kalarak tarihte bir yolculuğa çıkabilirsiniz!

 

Birbirinden lezzetli yemekler ve geceler…

Fasıl, semah, oryantal ve kafkar... Bu tarz yöresel dansların devasa mağaralar içinde sergilendiğini ve bu performansları izlerken içinizin ısındığını düşünün! Bununla kalmayıp düğün çorbası, sütlü çorba, testi kebabı, çömlek kuru fasulye gibi muhteşem lezzetleri tattığınızı düşünün! Bir kış gününden başka nasıl bir beklentiniz olabilir ki?

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kapadokya'da Sevgililer Günü

Kış Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz 8 Muhteşem Rota

Kışın Balayı Önerileri

Kış Aylarında Hastalıklardan Korunmak

Hastalıklardan Koruyan 5 Kış Çayı

 

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ