LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

Seyahatler, ne amaçla olursa olsun keyiflidir. Elbette bu keyif, belirli koşullara bağlı olarak mümkün olabilir. Hele bir de söz konusu olan bir iş seyahatiyse, bazı etmenleri mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir ki, o seyahatten bile keyif alınabilsin. Mesela bir iş seyahati için İstanbul'a gelecekseniz, konaklayacağınız yerin konumu çok önemlidir. Çünkü İstanbul da diğer büyük şehirler gibi ciddi bir trafik problemine sahiptir. Bu durumda, işlerinizi rahat halledebilmek ve dinlenmeye vakit bulabilmek istiyorsanız Atatürk havalimanına yakın oteller, konaklama konusundaki ilk seçeneğiniz olmalıdır. Ayrıca, Atatürk havalimanı otel / Atatürk havalimanı oteller gibi aramalar yaptığınızda karşınıza birçok otel çıksa da, konaklayacağınız otelle ilgili detaylı bir araştırma yapmalı ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek olanı seçmelisiniz. İstanbul'daki otel sayısının fazla olmasının beraberinde bazı riskleri de getirdiğini ve hepsinin aynı hizmet kalitesine sahip olmadığını unutmamalısınız. 

Peki, iş seyahatleri gibi kısa süreli gezilerimizde otel seçerken göz önünde bulundurmamız gereken öncelikler neler? İşte kısa süreli konaklamaları bile keyifli hala getirebilmek için mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar.

 

Otelin konumu

Yukarıda da söylediğimiz gibi, kısa süreli gezilerinizde ilk önceliğiniz otelin konumu olmalı. Çünkü kısıtlı zamanınız var ve siz yapmanız gereken şeyleri bu süre zarfına sığdırmak zorundasınız. Bunu yapabilmek için de yollarda vakit kaybetmemeniz gerek. Bu yüzden konaklayacağınız otelin konumunun, sizin gezeceğiniz noktalara ve havalimanına yakın olması konusuna öncelik vermelisiniz. Örneğin; İstanbul'da konaklayacaksanız Atatürk havalimanına yakın oteller, bu konuda beklentinizi karşılayabilir. Bu durumda, Atatürk havalimanı otelleri arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilir ve seyahatinizde ulaşım bakımından oldukça rahat edebilirsiniz. 

 

Ulaşım imkanları

Otelin konumunun havalimanına yakın olması, kısa süreli gezilerde büyük bir avantaj. Bunun yanında bir de bu konumun size sunduğu ulaşım imkanlarını göz önünde bulundurmalısınız. İstanbul gibi büyük şehirlerde özel araçla trafiğe çıkmak bazı durumlarda kabusa dönüşebilir. Bu da işlerinizin aksamasına ve ciddi biçimde zaman sıkıntısı yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu nedenle konaklayacağınız otelin konumunun, özel aracınız dışında başka ulaşım imkanlarına da elverişli olup olmadığını araştırmanızda fayda var. Bazen konakladığınızın otelin metroya yakın olması, size hayal ettiğinizden çok daha fazla zaman kazandırabilir.

 

Gezilecek yerlere yakınlığı

Kısa süreli gezilerde, söz konusu iş seyahati olsa bile insan gittiği yeri gezmek ve görmek ister. Ve genelde az da olsa, buna zaman kalır. İşte tam da bu yüzden konaklayacağınız otelin, o bölgenin gezilmesi gereken yerlerine yakınlığı, ulaşılabilir bir noktada olması oldukça önemlidir. Unutmayın; oteliniz, eğer gezilecek yerlere yakın veya ortak noktada bulunuyorsa iş seyahatiniz birden bire keyifli bir kültür gezisine dönüşebilir.

Eğer siz de İstanbul'daki kısa süreli gezileriniz için tüm önceliklerinizi bir arada bulunduran bir otelde konaklamanın keyfini çıkarmak istiyorsanız, kaliteli hizmet anlayışıyla Atatürk havalimanı otelleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan Elite World Europe Hotel'i tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret edin: Elite World Europe Hotel