LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

Marmaris, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Peki, Marmaris'te ne yapılır nereye gidilir? İşte Marmaris'te tatil yapmak isteyenler en çok bu sorunun cevabını merak eder ve araştırırlar. Biz bu yazımızda Marmaris'te gezilecek koylar, Marmaris'te gezilecek yerler gibi konulara yer vererek sizlere detaylı bir Marmaris gezi rehberi sunmaya çalışacağız. Marmaris eski çağlardan bu yana pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yaptığı için bölgede gezilecek birçok tarihi alan bulunuyor. Bu tarihi güzelliklerin yanı sıra Marmaris zaten muhteşem bir deniz ve doğaya sahip! Lafı daha fazla uzatmadan hemen Marmaris'in güzelliklerine geçelim! İşte Marmaris rehberi!

Marmaris gezi rehberi: Marmaris'te gezilecek koylar

Marmaris, en çok dillere destan koyları ve plajlarıyla ünlüdür. Çünkü Marmaris'te denize girebileceğiniz sayısız koy ve plaj bulunur. Üstelik bu plajlarda genelde bir giriş ücreti yoktur. 
Eğer siz de doğayla baş başa kalarak deniz keyfi yapmak istiyorsanız Marmaris koyları ve plajları tam size göre demektir. Peki hangi koyları mutlaka görmelisiniz? İçmeler plajı, Turunç halk plajı, Uzunyalı plajı, Sedir Adası plajı, Orhaniye / Kızkumu plajı, Bördübet koyu, Kumlubük koyu, Boncuk koyu Marmaris'in nadide koylarından en çok bilinenleri. Bu koyların tamamında doğayla denizin keyfini bir arada yaşayabilirsiniz. Özellikle ilkbaharda daha sakin olacağı için emin olun bu harika yerlerin keyfi bambaşka olacak!

 

Marmaris gezi rehberi: Marmaris'te gezilecek tarihi yerler

Marmaris ve çevresi, çok eski çağlardan bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Marmaris'te bugünlere kadar ulaşan birçok tarihi alan bulunmaktadır. Peki, Marmaris'te gezilecek tarihi yerler hangileridir? Marmaris'in simgesi olan Marmaris Kalesi, farklı dönemlere ait parçaları görebileceğiniz Marmaris Müzesi, akla gelen ilk yerlerdir. Bunların yanı sıra günümüze ulaşmış bir Osmanlı yapısı olan Hafsa Sultan Kervansarayı da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler arasında sayılabilir.

 

Marmaris gezi rehberi: Marmaris'e ne zaman gidilir?

Marmaris yıl boyu yüksek sıcaklıklara sahip olduğu için aslında her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Çünkü bölgede yaklaşık olarak 6-7 ay denize girmek mümkündür. Ancak ilkbaharda Marmaris, bir başka güzeldir. Çünkü ilkbahar aylarında yaz aylarının aksine bunaltıcı sıcaklıklar yoktur; iklim daha ılımandır. Ayrıca henüz tatilciler çok sık gelmediği için bölgede gezmek çok daha rahat ve keyifli olacaktır.

Bu yazımızda Marmaris'te tatil yapmak isteyenler için Marmaris'te ne yapılır nereye gidilir, Marmaris'te gezilecek koylar gibi konuları açıklayan bir Marmaris gezi rehberi hazırlamaya çalıştık. Umarız faydası olmuştur!

 

Eğer siz de ilkbaharda Marmaris'in tadını çıkarmak istiyorsanız, yeşille mavinin buluştuğu İçmeler'de bulunan Elite World Marmaris Otel'de konaklayabilir; Elite World Otelleri'nin ayrıcalıklı dünyasıyla tanışabilirsiniz. Elite World Marmaris hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın: Elite World Marmaris