LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

Güzel ülkemizin adeta her bir köşesi gezilecek görülecek güzelliklerle dolu. İşte böyle yerlerden birisi de, Doğu Anadolu'nun güzel şehri Van. Kaleleri, kedisi ve gölü ile meşhur olan Van, her sene sahip olduğu turistik mekanlar nedeniyle Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlıyor. Üstelik giderek daha fazla gelişen bir şehir olan Van'da, konaklama seçenekleri de oldukça fazla. Mesela Van otelleri, Van 5 yıldızlı oteller dendiğinde karşınıza çıkabilecek birçok seçenek bulunuyor. Ya da Van otel fiyatları dendiğinde her bütçeye hitap edebilecek bir fiyat aralığı mevcut. Yani Van geziniz sırasında hem konforun hem de doğal güzelliklerin tadına doyacağınız bir kesin. Bu yazımızda Van'da mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için bir araya getireceğiz ve size her yönüyle kapsamlı bir Van gezi rehberi hazırlayacağız. Hadi, başlayalım. 

Van'da nereler gezilir: Van Kalesi

Van merkezine 5 km uzaklıkta bulunan kale, M.Ö. 9. yüzyılın ortalarında Urartu Kralı tarafından yaptırılmıştır. Bugüne kadar sağlam bir şekilde ulaşabilmiş olan bu heybetli görüntü, özellikle şehre gelen turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu yüzden Van gezinize Van Kalesi'ni gezerek başlayabilirsiniz.

 

Van'da nereler gezilir: Van Gölü

Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü, Tatlan ilçesi sınırlarındır ve hem tatlı hem de tuzlu suya sahiptir. Eşsiz manzarası nedeniyle hem şehirde yaşayan insanlar hem de dışarıdan gelen turistler tarafından ciddi rağbet görmektedir. Bu nedenle Van geziniz sırasında Van Gölü'nün eşsiz manzarasını mutlaka seyretmelisiniz.

 

Van'da nereler gezilir: Muradiye Şelalesi

Van'ın Muradiye ilçesinde yer alan bu doğa harikası yer, her mevsim ayrı güzeldir. Yazın gezerseniz rengarenk çiçeklerle birlikte 50 metre yükseklikten çağlayan sular eşliğinde huzur bulabilir; kışın gezerseniz ise donmuş buz kristalleri ile dolu büyüleyici manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Van'da nereler gezilir: Vanadokya- Peri Bacaları

Van'ın Başkale ilçesi- Yavuzlar köyünde bulunan peri bacaları, Kapadokya'ya benzerliği nedeniyle Vanadokya olarak biliniyor. Vanadokya da, tıpkı Kapadokya gibi, turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Bu nedenle siz de Van gezinizin bir bölümünü bu özel yere ayırarak peri bacalarını gezebilirsiniz.

 

Van'da nereler gezilir: Akdamar Kilisesi

Bu etkileyici mekana 20 dakika süren bir motor yolculuğu ile ulaşım sağlanıyor. Akdamar Kilisesi, Akdamar adasında bulunuyor. Eşsiz bir manzaraya sahip ve oldukça büyüleyici bir mekan olan Akdamar Kilisesi, Van geziniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

 

Van'da nereler gezilir: Hüsrev Paşa Camii

1567 yılında Köse Hüsrev Paşa tarafından yaptırılan ve Van'ın Ortakapı mahallesinde yer alan camiinin mimarı Mimar Sinan'dır. Caminin yapımında kesme taş tromp ve tuğla kullanılmıştır. Bu nedenle Van geziniz sırasında mutlaka Mimar Sinan'ın bu usta eserini de görmelisini. 

 

Van'da nereler gezilir: Van Kedi Evi

Van Kedi Evi, 1992 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından dünyada nesli azalmakta olan Van kedisini korumak ve çoğalmasını sağlamak için kurulmuştur. Dilerseniz siz de, Van gezinizin bir bölümünde Van kedi evine uğrayabilir ve orada bulunan tatlı kedileri sevebilirsiniz.

 

Van'da nerede kalınır?

Görüldüğü üzere Van'da nereler gezilir sorusunun çok fazla cevabı var. Yani Van geziniz boyunca tarihi ve doğal güzellere doyacaksınız. Peki tüm bu güzellikleri gezebilmek için nerede kalmalısınız? Yukarıda da belirttiğimiz gibi Van giderek gelişen bir şehir olduğu için konaklama seçenekleri bakımından oldukça zengin. Bu yüzden Van otelleri, Van 5 yıldızlı oteller dendiğinde karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Ya da Van otel fiyatları konusunda her bütçeye hitap edecek türden bir fiyat aralığı ile karşılaşırsınız. Ancak önemli olan sizin beklentilerinizi karşılayabilecek özelliklere sahip bir otelde konaklamanızdır. Çünkü seyahatinizin kalitesini sadece gittiğiniz yer değil, kaldığınız yer de belirler. Ayrıca yukarıda saydığımız bu güzel yerleri rahatça gezebilmek için merkezde konaklayarak hepsine orta uzaklıkta bulunmanız da, sizin için ideal bir seçim olabilir. 

 

İşte konumuyla gerçek bir şehir oteli olan Elite World Van Hotel, Van gezinizi muhteşem bir şekilde geçirebilmeniz için burada. Siz de, Elite World Van Hotel'de konaklayarak harika bir konaklama deneyimi yaşayabilir ve Elite World'ün ayrıcalıklar dünyasıyla tanışabilirsiniz. Otelimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edin: Elite World Van Hotel