LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
Rezervasyon

İstanbul'da kahve konusunda özellikle son yıllarda popülerleşen yeni bir kavram vardır: 3. dalga kahveciler. Bu kavram kahvenin çekirdeğini yerinde seçen, büyük anlaşmalar yerine ufak bölümler halinde kahve getiren, hatta ekipmanıyla çekirdeğini kendi mekânında kavuran kahvecileri ifade eder. İşte 3. dalga kahvecilerin İstanbul'da popülerleşmesi ile birlikte birçok yeni nesil kahveci açılmıştır. Bu mekânların birçoğu da tahmin edeceğiniz gibi İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda bulunmaktadır. İstanbul'da en iyi kahve nerede içilir sorusuna yanıt olabilecek; Taksim cafeler arasındaki en iyi kahve mekânları, kahve tutkunları için bu yazıda bir araya gelecek. İşte daha önce gitmediyseniz bir an önce ziyaret etmeniz gereken ünlü kahve dükkanları… 

Beyoğlu kahve mekanları: Cafe Lumiere

Cafe Lumiere şirin mi şirin bahçesi, renkli dekorasyonu ve leziz kahveleri ile İstanbul'da en iyi kahve nerede içilir sorusuna gayet güzel bir yanıt oluyor. Bu şirin cafe, lezzetli kahvelerinin yanı sıra yemek menüsüyle de oldukça iddialı. 

Adres: Kuloğlu Mah. Altıpatlar Sok. No: 7, Çukurcuma, Beyoğlu

 

Beyoğlu kahve mekanları: Manuel Deli & Coffee

Cihangir'de olmasına rağmen genelde sakin bir mekân olan Manuel Deli & Coffee de en iyi kahve mekânları arasında gösterebileceğimiz yerler arasında bulunuyor. Mekânda lezzetli kahve çeşitlerinin yanı sıra zengin bir şarküteri kısmı mevcut. Hem karnınızı doyurmak hem de dostlarınızla keyifli bir sohbet eşliğinde kahvenizi yudumlamak için Manuel Deli'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Cihangir Mah. Cihangir Cad. No: 23/A, Beyoğlu

 

Beyoğlu kahve mekânları: Kronotrop

Ünlü kahve dükkanları arasında yer verebileceğimiz Kronotrop, oldukça samimi bir kahve mekânı. Menüsünde gerek sıcak gerekse soğuk birçok kahve çeşidi bulunuyor. Bu nedenle eğer siz de İstanbul’da en iyi kahve nerede içilir sorusuna cevap arıyorsanız rotanızı Cihangir'e doğru çevirmenizi öneririz. 

Adres: Kuloğlu Mah. Firuzağa Cami Sok. No: 2/B, Beyoğlu

 

Beyoğlu kahve mekânları: Mahalo Coffee Shop

Ferah mı ferah, huzurlu mu huzurlu bir mekân düşünün... Çünkü Mahalo yüksek tavanları, hoş dekorasyonu, sanat ve kahve dolu kitaplığı ile size bu iki şeyi aynı anda sunuyor. Menüsünde yer alan lezzetli kahveler ve ev yapımı tatlılar da bu huzurlu mekânı en iyi kahve mekânları listesine dahil ediyor.
 

Adres: Arap Cami Mah. Söğüt Sok. No: 1, Beyoğlu

 

Beyoğlu kahve mekanları: Coffee Brew Lab

2015 barista şampiyonu Özkan Yetik tarafından kurulan Brew Lab, Taksim cafeler dendiğinde ilk akla gelen mekânlar arasında yer alıyor. Bu hoş mekânda, lezzetli kahve çeşitleri muhteşem bir sunumla masanıza geliyor; dilerseniz yanında da tazecik keklerden tadabiliyorsunuz. Eğer ünlü kahve dükkanları arasında bir seçim yapmak istiyorsanız eminiz Brew Lab, sizi asla pişman etmeyecektir. 

Adres: Tomtom Mah. Yeniçarşı Cad. No: 5/B, Beyoğlu

 

Bize de bekleriz!

İstanbul'un kalbi Taksim'de yer alan Elite World İstanbul Hotel bünyesinde bulunan Coffee Company ile şehrin kalbinde vakit geçirmenin keyfini yaşayın. Klasik İtalyan kafeleri tarzında dekore edilen Coffee Company'de leziz kahvenizi yudumlarken, ödüllü şefler tarafından hazırlanan pasta ve keklerin tadına bakabilir; kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.