LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BASIN BÜLTENLERİ

ELITE WORLD HOTELS

ELITE WORLD CHEFS İLE UZAK DOĞU’NUN GİZEMLİ LEZZETLERİNİ KEŞFEDİN!

Düzenlediği birbirinden farklı konseptlerdeki etkinlikleri ile misafirlerini buluşturan Elite World Chefs, mart ayında ‘Uzak Doğu Lezzetleri’ etkinliği düzenleyecek. Uzak Doğu Lezzetleri, 10-25 Mart 2018 tarihleri arasında lezzet tutkunları ile buluşacak.

 

Ayrıca ‘Uzak Doğu Lezzetleri’ etkinliği süresince mutfak meraklıları düzenlenecek çeşitli atölyelere katılarak sushi ya da Uzak Doğu tatlıları yapmayı öğrenebilecek.

 

Elite World Hotels şefleri tarafından hazırlanan “Uzak Doğu Lezzetleri”nin seçmeli menüsünde, başlangıç olarak; acılı ekşili çorba, Çin böreği, sebzeli ve karidesli noodle bulunuyor. Ana yemek olarak; kung pao kajun fıstıklı dana eti, tatlı eksi soslu karides, Shanghai tavuk servis edilirken, salata olarak da soya filizli salata ve yengeçli salata sunuluyor. Tatlı seçenekleri arasında da kızarmış ballı ananas ve kızarmış ballı muz yer alıyor. Elite World Hotels bünyesinde yer alan Elite World İstanbul, Elite World Business, Elite World Europe ve Elite World Van Hotel’de gerçekleşecektir.

Uzak Doğu’nun eşsiz lezzetlerinin ustası olun

 

25 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek Uzak Doğu Lezzetleri etkinliğinde merak duyduğu alanda uzmanlaşmak, işi profesyonellerinden öğrenmek isteyenler için atölyeler de düzenlenecek. Geleneksel Japon mutfağının vazgeçilmez lezzeti sushi’nin yapımını ve inceliklerini öğrenmek isteyenler mart ayında Elite World Chefs’te buluşacak. ‘Sushi Yapımı’ atölyesi 10 Mart Cumartesi Elite World İstanbul Hotel’de, 17 Mart Cumartesi günü ise Elite World Van Hotel’de gerçekleşecek.

Sushi’nin tarihinin anlatılacağı atölyede, malzemeleri tanıtılarak, pirinci hazırlanacak. Ardından California roll, magura roll, somon maki ve avokado maki uygulamaları sushi ustası Şef Hasan Karabazar ve Şef Mithat Yalçınkaya tarafından öğretilecek. Benzersiz bir deneyim sunan ‘Sushi Yapımı’ atölyesinin kişi başı fiyatı 45 TL.

Ayrıca 24 Mart Cumartesi günü Elite World Business Hotel’de “Uzak Doğu Tatlıları” atölyesi yapılacak. Uzak Doğu’nun eşsiz tatlıları kızarmış dondurma, kızarmış ballı muz, kızarmış ballı ananas, kızarmış ceviz tarifi ve yapımı öğretilecek. Uzak Doğu mutfağını yansıtan tatlıların yapımını püf noktalarıyla öğrenip yaratıcı tariflerin yer aldığı ‘Uzak Doğu Tatlıları’ atölyesinin kişi başı fiyatı 40 TL.

 

Atölyede Mart ve Nisan programı dopdolu

Mart ayında Uzak Doğu Lezzetleri’nin yanı sıra farklı atölye çalışmasını misafirleriyle buluşturacak Elite World Chefs, hamburger ekmeği yapımı, hamburger köftesinin hazırlanışı ve sunumunun öğretileceği ‘Hamburger Yapımı’ atölyesi düzenleyecek. 31 Mart Cumartesi günü Elite World Europe Hotel’de düzenlenecek atölyenin kişi başı fiyatı 29 TL.

 

Elite World Chefs’in nisan ayındaki atölyesi ise 21 Nisan Cumartesi günü Elite World Business Hotel Florya’da 6-14 yaş arası çocuklara özel ‘Pizza Yapımı’ olacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında saat 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölyenin fiyatı 39 TL. 

 

Her detayın Elite World Hotels tarafından organize edileceği Elite World Chefs atölyelerinde, molalarda otelin ikramlarını tadabilecek, kurs bitiminde yaptıklarınızı sevdiklerinize götürmenin keyfini de yaşayabileceksiniz. Ayrıca atölyeler sonunda ‘Elite World Chefs’ tarafından verilen sertifikalarla eğitiminizi taçlandırabilirsiniz.

 

Elite World Chefs Mart / Nisan Atölye Takvimi

Elite World İstanbul Hotel – TAKSİM -İSTANBUL

ATÖLYE

TARİH

SAAT

FİYAT

MEKAN

Sushi Yapımı

10.03.2018

14.00 -16.00

45 TL

Elite Restaurant

 

Elite World Van Hotel - VAN

Sushi Yapımı

17.03.2018

14.00 -16.00

45 TL

Tepe Ocakbaşı

 

Elite World Business Hotel – FLORYA- İSTANBUL

Uzakdoğu Tatlıları Yapımı

24.03.2018

14.00 -16.00

40 TL

L’Oliva Restaurant

 

Elite World Europe Hotel – BASIN EKSPRES / Halkalı -İSTANBUL

Hamburger Yapımı

31.03.2018

14.00 -16.00

29 TL

Grill Restaurant

 

Elite World Business Hotel – FLORYA- İSTANBUL

Pizza
Yapımı

21.04.2018

14.00 -16.00

39 TL

L’Oliva Restaurant

06 Mart 2018 / Tags : #etkinlik #istanbul
BU YAZIYI PAYLAŞIN
ARŞİV