LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

HABERLER & ETKİNLİKLER

ELITE WORLD HOTELS

TAZE OTLARLA İLKBAHAR MENÜSÜ

 Elite World İstanbul Otel “Taze Otlarla İlkbahar Menüsü” konseptiyle bahara hoş geldin diyor. Doğanın kendini tazelediği bu günlerde sizde yediklerinizle vücudunuzu tazeleyin. 

Her ay düzenlediği farklı etkinliklerle adından söz ettiren Elite World İstanbul Otel, The Brasserie Restaurant’ta bu ay 18 Mayıs tarihine kadar meyvelerle aromalandırılmış zeytinyağında  pişirilen taze otlar menüsünü tadabilirsiniz.

 Meyve ve sebzenin muhteşem uyumu damak çatlatıyor.

 Buharda pişirilen, okyanus tuzuyla tatlandırılan birbirinden lezzetli taze otlar menüsü kalori hesabı yapmadan damak tadınıza hitap ediyor. Özenle hazırlanan menüde yer alan her yemeğin kalori değeri misafirler için özel olarak hesaplanmış.  Bu özel menüde sızma zeytinyağı elma, armut, portakal, bergamot, fesleğen ile dinlendiriliyor ve taze otlara özel tat veriyor. Bu yaratıcı ve farklı menü lezzet tutkunlarını bekliyor. 

 Modern ve yaratıcı sunumlar dalında ödüllü Executive Şef Mithat Yalçınkaya tarafından özenle hazırlanan menüde Bergamot aromalı zeytinyağında pişirilmiş kabak çiçeği dolması, portakal aromalı zeytinyağında pişirilmiş mini enginar, elma aromalı zeytinyağında pişirilmiş elmalı kereviz, armutlu sızma zeytinyağlı roka salatası, fesleğen aromalı zeytinyağında deniz börülcesi, taze dereotlu bakla çorbası,  kişnişli ve taze mantarlı sebze güveci,  ısırganlı ve zencefilli sebze mücveri gibi çok özel lezzetler yer alıyor.

 Bu özel menüde ayrıca rezene yapraklarından, rokaya taze fesleğenden dereotu semizotuna kadar birbirinden farklı salata çeşitlerinin yanı sıra pazı sarma, ızgara balkabaklı, pancarlı ve mozzarella üzerinde karides trio gibi özel lezzetleri, limonlu zerde ve çilekli parfait gibi hafif tatlıları da bulabilirsiniz. 

 Bu lezzetlerin fiyatları 12TL – 30TL arasında değişiyor.

 Rezervasyon için 0212 313 83 83