LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

HABERLER & ETKİNLİKLER

ELITE WORLD HOTELS

JAZZ COMPANY, YENİ SEZONA 23. AKBANK CAZ FESTİVALİ’YLE BAŞLIYOR

JazzCompany, Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan

Akbank Caz Festivali’nin

28 Eylül Cumartesi “ForEnsemble” ve 5 Ekim Cumartesi “Fötr BluesBand” konserleri ile iki etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

 Akbank Caz Festivali  23. yılında yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.  Festival, 25 Eylül-12 Ekim 2013 tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle kuşatacak.

 Taksim’de Elite World İstanbul Otel bünyesinde yer alan JazzCompany, beşinci yılında bu büyük etkinliğe dahiloldu. İki farklı müzik grubuyla Festival programına giren mekanımızdacazseverler için ForEnsemble, blues meraklıları için de FötrBluesgrupları performans sergileyecekler.

 JazzCompany, her Cuma ve Cumartesi aksamı 22:00-01:00 saatleri arasında caz, blues müzik dinletileriyle, muzik severlerin ve dünyanın dört bir yanından gelen otel misafirlerinin gözde mekanı olmayı beş yıldır sürdürüyor.Değerli caz müzisyenleri ile kulağınıza, huzurlu ambiansı ileruhunuza, menüsünde yer alan "Summertime", "Blue Moon" kokteylleri ve "Caz Yemeği" menüsü gibi özgün seçenekleriyle de damak zevkinize hitap ediyor.

 JazzCompany adından sıkça söz ettirdiği "jamsession"ları,  sürpriz sanatçıları, yenilenen teknik donanım ve dekoruyla yeni sezonda da farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

  23. Akbank Caz Festival Programı:

http://www.akbanksanat.com/caz-festivali/caz-program

http://www.akbanksanat.com/pdf/23CazFestivalBrosur.pdf

Yer: JazzCompany - Elite World İstanbul Hotel

Adres: Şehit Muhtar Cad. No: 42 Taksim İstanbul

Tel: 0212 313 83 83 / infoistanbul@eliteworldhotels.com.tr

Giriş: 25 TL

www.eliteworldhotels.com.tr

 ForEnsemble

ForEnsemble 2012 yılında Ebru Dengiz, Esra Kaya, Gizem Altun ve Gökçe Göknel’in caz çalışmaları yapmak için bir araya gelmesiyle oluştu. Birlikte söyledikleri çok sesli şarkılar, düetler ve solo parçalar ile ilgi çekici bir konser performansına sahip olan grup, caz klasiklerinden popüler şarkıların caz yorumlarına ve çağdaş caz örneklerine uzanan renkli bir repertuara sahip.


Ebru Dengiz: Vokal
Esra Kaya: Vokal 
Gizem Altun: Vokal
Gökçe Göknel: Vokal

SamadKamali: Piyano

Alper Kılıç : Bas

RiccardoMarenghi :Davul

Fötr BluesBand

2012 yılı başlarında Alper Durmuş ve Ergin Kandemir tarafından kurulmuştur. Üyelerinin emprovize ve uyum ruhu sayesinde kısa zamanda yol alan grup, İstanbul’daki birçok Caz kulübünde ve Blues gecelerinde bugüne kadar 100’ün üzerinde sahnede yer almış, büyük  beğeni toplamıştır. Sahnesinde yerli/yabancı birçok kaliteli müzisyeni ağırlamıştır. Doğal, samimi performansı ve sahnedeki doğaçlama Bluesenstantaneleriyle birçok müzik dinleyicisine Blues’u sevdirmiştir. 1930’lu yılların delta kültüründen, 2000’li yılların jazzy ve funky ögeler içeren modern usulüne kadar; Chicago Blues, Texas Blues ve ElectricBlues gibi kültürleri kapsayan geniş bir ifade tarzı bulunan grup, hayatı boyunca bu keyfi yaşamayı ve yaşatmayı hedeflemektedir.

 vokal/gitar: Alper Durmuş

gitar: Ergin Kandemir

Bas gitar: Vefa Karatay

Davul: Yetkin Güntürk

Saksafon: Deniz Felder

Trompet: Onurcan Çağatay

Trombon: Seçkin Özmutlu