لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

KAZ DAĞLARI’NI YAKINDAN TANIYIN

Şehrin bunaltıcı havasından kurtulup kendinizi doğanın eşsiz kollarına bırakmanın tam vakti! Kuş sesleri eşliğinde yürüyüş yapmak, doğa ile bütünleşmek için en doğru adreslerden biri Kaz Dağları… Afrodit’in ilk aşık olduğu yer, gücün simgesi haline gelmiş Zeus’un doğduğu söylenen bu topraklara gelmişken, unutulmaz güzellikteki Kaz Dağları köylerini gezmeden dönmeyin.

Dağların Unutulmaz Efsaneleri

Kaz Dağları sadece doğası ile değil; hikayeleri, efsaneleri ve yaşanmışlıkları ile de ziyaretçilerini karşılıyor. Her dönemde varlığını fark ettiren Kaz Dağları, Yunan Mitolojisi’nden, günümüze uzanan bir geçmişe sahip. Bugün olduğu gibi Antik Çağ insanlarını da etkilemiş olan Kaz Dağları, Homeros’un İlyada Destanı’nda İda Dağı olarak bilinir. Güzelliği dillere destan olmuş Afrodit’in ilk burada âşık olduğu, gücün simgesi haline gelmiş Zeus’un bu topraklarda doğumu en çok bilinen efsaneler arasında yer alıyor. Bu mitolojik efsanelerin yanı sıra, Türkmen köylülerinin söylencelerinde yer alan ve İran’a kadar uzanan bir halk hikayesi olan Sarıkız Efsanesi de Kaz Dağları’nın bilinen en ünlü efsanesi. Hatta dağın ismini bu efsaneden aldığı söylenir.

Temiz Hava, Bol Oksijen

Bir yüzünü Ege’ye, bir yüzünü Marmara’ya dönmüş; kuzeyden Karadeniz’in, güneyden Akdeniz’in yeşiliyle kuşanmış olan Kaz Dağları, dünyanın en çok oksijen bulunan yerlerinden biri. Rahatlatan havasıyla Kaz Dağları’nda huzur dolu doğa yürüyüşleri yaparak, kendinizi yenileyebilirsiniz.

Doğayla El Ele Seyahat Keyfi

Zeytinyağı Müzesi’ni ve Milli Parkı ziyaret etmeden dönmeyin! Ziyaretçilerine butik otel, konuk evi ve termal otel seçenekleri sunan Kaz Dağları, lezzetli köy kahvaltıları ve nefis zeytinyağı çeşitlerinin tadına varmanıza olanak sağlayacaktır. Zeytinyağı Müzesi ile farklı bir konsept sunan Kaz Dağları, ziyaretçilerini doğal besinlerle mutlu etmeyi başarmış durumda. Ekim ayı içerinde gerçekleşen Zeytinyağı Festivali de tatilinize farklı bir renk katmaya aday… Doğaya dokunmak ve onu tam olarak hissetmek istiyorsanız Milli Park da tam size göre. Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz, sadece Kaz Dağları’nda bulunan ağaç çeşitlerinin yer aldığı Milli Park, sizi her an gülümsetmeye hazır.

Tarih Kokulu Köyleri Keşfedin

Kaz Dağları’nın etekleri… Kaz Dağları’nın yeşilinin yanında doğal mimarisi de çok etkileyici. Dağların eteklerinde bulunan yüzlerce köy ve tarih kokan kültürel miras ziyaretçilerini bekliyor. Yeşilyurt, Adatepe, Tahtakuşlar ve Çamlıbel bu köylerden sadece birkaçı. Kaz Dağları halkının ziyaretçilere oldukça sıcak davranması sayesinde ziyaretinizin ziyafete dönüşeceğinden emin olabilirsiniz. Doğanın tarih ile kol kola gezdiği Kaz Dağları’nda sonlandırmayı istemeyeceğiniz bir tatil sizi bekliyor.

Yeşilyurt

Yeşilyurt Köyü’nün içindeki evler, özel ustalar tarafından yöreden çıkarılan taşlardan yapılmış. Yeşilyurt’un bol oksijenli temiz havası, Edremit Körfezi’ni kuş bakışı görebileceğiniz eşsiz konumu, taş evleri, tarihi, tamamen doğal ürünleri ile sizlere kucak açacak.

Adatepe

Yüzyılların birikiminin ve tecrübesinin oluşturduğu taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz evlerin olduğu Adatepe Köyü, 1989 yılında SİT alanı ilan edildi. Mevcut evler arasında yıkık olanlar yöre mimarisine uygun şekilde restore ediliyor, köyün eşsiz doğası bu şekilde korunuyor. Adatepe, Zeus Altarı’nın bulunduğu tepenin ardında zeytin ve çam ağaçları arasında güzelliği ile sizi adeta büyüleyecek!

Tahtakuşlar

Tahtakuşlar Köyü’nü en ilginç kılan özellik, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor olması. Ülkemizin ilk özel etnografya müzesi olan bu müzede, yörük kültürüne ait objeler ve Kaz Dağları bitkileri sergileniyor.

Çamlıbel

Edremit ilçesine bağlı olan bu tarihi köy, kısmen turistik sayılabilir. Kaz Dağları’nın yamaçlarında yer alan diğer köylerin aksine, Çamlıbel Köyü’nün evleri tahtadan barakalar şeklinde yapılmış.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی