لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

29 أوت الثلاثاء

ÇOCUKLARINIZ ILE TATIL YAPARKEN NELERE DIKKAT ETMELISINIZ?

Çocuklar için yaz tatili eğlence demektir ancak bazı hastalıklar ve tehlikeler bu güzel günleri adeta bir kabusa çevirebiliyor. Anne ve babaların, tatilde çocukları için dikkat etmeleri gereken noktaları sizin için derledik.

Güneşe Dikkat!

Güneş ışınlarının en etkili olduğu saatler olan 11.00 – 16.00 arasında çocuklarınızı güneşe çıkarmayın. Güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce güneş koruyucu kullanılmalı. Faktörü (SPF) 30’dan yüksek olan koruyucu losyon sürülmeli ve 3-4 saat ara ile tekrar edilmeli. Gölgede bile olsa kum, deniz ya da havuzdan yansıyan ışınlarla çocuklar güneşin olumsuz etkilerine maruz kalabilir. Çocuklara bol giysiler giydirilmeli ve şapka takılmalı. Kıyafetlerde açık renk ve pamuklu kumaş tercih edilmeli.

Yüzme Keyfi Öncesinde Bunları Unutmayın!

Tüm çocuklar bir yetişkin nezaretinde yüzmelidir. Çocuklarınızı havuz, deniz, spa gibi yerlerde, bir anlığına bile olsa yalnız bırakmayın. Çocuklar için havuz keyfi ne kadar eğlenceli olsa da uzmanların denize girmenin daha sağlıklı olduğu uyarıyor. Kolluk, simit, yüzme tahtası gibi ekipmanların tek başına can kurtarıcı etkisi olmadığını unutmayın.

Sinek-Böcek Isırıklarını Göz Ardı Etmeyin

Böceklerin ilgisini çektiğinden, parlak renkli kıyafetler giymekten ve parfüm ya da deodorant gibi güçlü kokular kullanmaktan kaçının. Sera, bahçe, durgun su, gölet kenarlarında çok sık bulunmamaya özen gösterin. Böcek ve sinek kovucuların bitkisel olanlarını tercih edin.

Sıcak Havalarda Besin Zehirlenmeleri Artıyor

Sıcak havalarda mayonez, süt, yumurta, et, tavuk, deniz ürünleri gibi gıdalar, besin zehirlenmelerine yol açan bakteri ve toksinleri için çok uygun ortamlardır. Yüksek sıcaklıkta 1-2 saatten fazla bekletilmiş gıdaları tüketmeyin. Tüketilen suların kaynağından emin olun. Ayrıca meyve ve sebzeler çok iyi yıkanmalı ve gıdaların buzdolabında ve uygun sıcaklıklarda saklanması sağlanmalıdır.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی