لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

SEVGILILER GÜNÜ IÇIN 8 ROMANTIK PLAN

İlişkilerde en önemli günlerden biri olan Sevgililer Günü, çiftler tarafından romantik sürprizler ve hediyeler eşliğinde kutlanır. Sevgililer Günü’nün ilk ortaya çıkış tarihi Roma İmparatorluğu dönemine uzanıyor. Eski Roma’da önemli bir gün sayılan 14 Şubat’ta, Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya saygı duyulduğundan tatil yapılırdı. Ayrıca kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da bilinen Juno, halk tarafından çok sevilirdi. 15 Şubat günü Lupercalia Bayramı olarak kabul edilen halkın genç nüfusu bu günü heyecanla beklerdi. Bunun nedeni ise yaşantıları katı kurallar yüzünden kısıtlanan gençler sadece bu bayram süresince partnerleri ile beraber olabilirdi.

Çekiliş sonucunda eşleşen çiftler, bayram boyunca birbirlerine aşık oldukları taktirde evlenirlerdi. Bu dönemde Roma’yı katı kurallar ile yöneten imparator 2. Cladus, ordusuna asker bulamadığından şehirdeki tüm nişan ve evlilikler kaldırdı. Fakat dönemin papazlarından biri olan Aziz Valentine, imparatordan gizli olarak çiftleri evlendirmeye devam etti. Bir süre bu şekilde devam eden olay, imparator tarafından duyuldu ve aziz tutuklanarak öldürüldü. Aziz milattan sonra 270 yılının 14 Şubat günü Hıristiyan şehitliğine gömüldü ve o günden sonra bu özel gün Sevgililer Günü olarak kutlandı. Sevgililer Günü’nün bu hüzünlü hikayesinden sonra keyfinizi yerine getirecek ve hayatınızdaki en özel kişi için yapabileceğiniz romantik planları yazının devamında okuyabilirsiniz.

Romantik Mumlar ve Yemek

Şüphesiz ki romantizmin simgesi olan mumlar, sürprizlerin olmazsa olmazıdır. Evde ya da daha özel bir yerde mum konsepti ile muhteşem bir plan yapabilirsiniz. Dilerseniz eşiniz ile beraber ya da onun tek başına eve geldiği bir sürprizi tercih edebilirsiniz. Giriş kapısından başlayan mum yolunu yemek masanıza kadar getirebilirsiniz. Ellerinizde çiçekler ile yolun sonunda beklemeyi unutmamalısınız!

Elite World Hotels’te Jazz Keyfi!

İstanbul’un kalbi Taksim’de müzik severleri bir araya getiren Jazz Company’de 14 Şubat Sevgililer Günü çiftler “AŞK’ın Caz Hali”nin keyfine varacak. Ünlü caz sanatçısı İlham Gencer, Sevgililer Günü’ne özel repertuvarında yer alan popüler şarkıları ve cazın en güzel eserlerini seslendirecek. Rezervasyon yapmak için 0212 313 83 83 numaralı telefonu arayabilir veya bilet almak için http://www.biletix.com/etkinlik/UQ802/TURKIYE/tr üzerinden Biletix’e ulaşabilirsiniz.

Anıları Yeniden Yaşayın!

fotoğraf

Sevdiğiniz kişi ile beraber farklı anıları olan tüm resimleri, arşivden çıkararak duvara ya da masanın üzerine yapıştırabilirsiniz. Hafif loş ışık ve arka fonda içinizi ısıtan bir müzik eşliğinde sevdiğinize sarılarak anılarınızı yeniden hatırlayabilir ve bütün geceyi geçmişinize, güzel günlerinize ayırabilirsiniz.

Aşk Kutusu

İstediğiniz boyda bir kutu seçimi yaparak üzerini resim, çiçek ve sevimli eklentiler ile süsleyebilir ve içerisine de partnerinizin en sevdiği çikolata ve şekerlemeden doldurabilirsiniz. Çikolataların ortasına aklınızdan geçen güzel sözleri yazdığınız bir not eklemeyi unutmamalısınız.

Aşk Balonu

Uçan balonlardan yardım alarak eşiniz için muhteşem bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. 5-10 tane uçan balon alabilir ve çoğunluğunun ucuna eşiniz için notlar asabilirsiniz. Boşta kalan bir tanesine ise hediyenizi bağlayarak eşiniz uyurken yatak odasına gönderebilirsiniz. Eşiniz uyanmaya yakın video kamerayı açarak ilk tepkisini çekmeyi unutmayın. Mutluluktan havalara uçacağına emin olabilirsiniz.

Kendi Resminizin Olduğu Bir Puzzle Hediye Edin!

Oyunlardan, karmaşık uğraşlardan ya da farklı etkinliklerden hoşlanan bir partneriniz olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle alacağınız en manevi ve unutulmaz hediyelerden birinin de kendi resminizin olduğu bir puzzle olduğundan emin olabilirsiniz. Çok parçalı bir puzzle hediye ederek eşinizi çok mutlu edebilir ve beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Havai Fişek Gösterisi

Öncesinde romantik bir yemek eşliğinde huzurlu saatler geçirebilir ve sonrasında günün anlamını daha da pekiştirmek için eşinizin çok şaşıracağı bir havai fişek gösterisi yapabilirsiniz. Havai fişeklerin kendisi için patladığını gören eşinizin çok mutlu olacağından emin olabilirsiniz.

Kendi Ellerinizle Pasta Yapın!

pasta

Kalpli bir kek kalıbı, kırmızı gıda boyası ve krema ile sevgiliniz için çok güzel bir pasta yapabilirsiniz. Pastanın içerisini sevgilinizin en sevdiği meyveler ile doldurabilir ve üzerine de “seni seviyorum” yazarak partnerinizin yüzünde tebessüm oluşmasını sağlayabilirsiniz. Pastanızı yedikten sonra romantik bir şarkı ile günü daha da romantikleştirmeyi unutmamalısınız.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی