لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

SPORUN İYI HISSETTIREN SIHIRLI ETKILERI

Düzenli sporun hem fiziksel hem de ruhsal olarak birçok fayda sağladığını bi

Kilo Vermeyi Etkiler

Kilo almanın en önemli etkenlerinden birisi de hareketsizliktir. Spor, hareketlilik gerektirdiği ve kalori harcamayı etkilediği için kişilerin kilo vermesinde büyük öneme sahiptir. Özellikle doktor önerisine göre uygulanan egzersiz programları veya yürüyüş aktiviteleri, kısa süre içerisinde fark edilir şekilde zayıflamanızı sağlar. Haftalık veya aylık olarak düzenli yapacağınız spor aktiviteleri sayesinde kısa sürede fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Dayanıklı Vücut Yapısı Sağlar

Kas yoğunluğu sağlamak ve vücudu daha dayanıklı hala getirmek için spor yapmak en doğru başlangıç olacaktır. Düzenli olarak yapılan sportif aktiviteler, bedeninizin uzun süre hareket halinde kalmasına ve daha dirençli olmanıza yardımcı olur.

Elastikiyet Özelliği Yaratır

Sporun vücut kıvrımını baz alan yoga tarzı dalları, vücudun elastikiyet oranını artırır. Fit ve orantılı bir vücut elde etmenizi sağlayan yoga ile esneklik gücünüzü artırabilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Destekler

Durağan bir çalışma hayatı olan kişilerin çeşitli hastalıklara yakalanma riski yüksektir. Kolesterol ve diyabet gibi daha pek çok hastalık, hareketsiz ortamlarda çalışan kişilerde sıklıkla görülür. Sportif aktiviteler ve egzersizler ise bireylerin hastalıklara karşı daha güçlü bir bağışıklık sistemi elde etmesine destek olur. Koşmak, bisiklete binmek, yüzmek ve yürüyüşe çıkmak gibi aerobik hareketleri içeren spor dalları sayesinde bağışıklık sisteminizi daha dirençli hale getirebilir ve hastalıklarla daha kolay baş edebilirsiniz.

 Gelecek Sağlıklı Yaşlara Yatırım Yapar

Genç yaşlarda düzenli olarak spor yapmaya başlayan kişilerin yaşlılık dönemleri de daha sağlıklı ve normal şekilde ilerler. Yaşlılık döneminde, spor yapan bireyler, yapmayan kişilere kıyasla daha az sağlık sorunu yaşarlar. Spor yapan kişilerde ayrıca cilt kırışıklarına da daha az rastlanır. Bu sayede çoğu zaman daha genç ve dinç görünürler.

Ruhunuzu Besler

Spor yaparken vücuda salgılanan hormonlar, beynin işlevlerini daha rahat yerine getirmesine yardımcı olur. Dolayısıyla spor sonrasında kişiler kendilerini daha dinlenmiş ve sakin hissederler. Özellikle stres altında çalışanlar veya yoğun tempoda iş yapanlar, sporun rahatlatıcı etkisiyle tanışabilirler. Spor yapmak hafıza gücüne, ezber kabiliyetine ve unutkanlık sorununa da olumlu yönde etki eder.

Vücut Dengesini Sağlar

Sıkı bir vücuda sahip olmanıza olanak tanıyan spor etkinlikleri, bedeninizin dik ve daha dengeli bir forma dönüşmesine yardım eder. Haftalık düzenli periyotlarda gerçekleştireceğiniz aktiviteler ile daha dengeli bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz.

Liderlik Yeteneği Kazandırır

Sağlık yönünden birçok faydası bulunan sportif aktivitelerin bireyin sosyal bir kişilik sahibi olmasına da katkısı vardır. Takım ruhu ile hareket eden ve arkadaşlarıyla birlik kurmasını bilen kişiler, spor aracılığıyla sosyalleşmeyi öğrenir. Dolayısıyla kaybetmenin ve başarmanın ne demek olduğunu bilen sporcu, liderlik yeteneğini de pekiştirmiş olur. 

Fit Life SPA & Health Center’da; deneyimli spor hocalarımız, teknolojik aletlerle donatılmış salonlarımız, dört mevsim hizmet veren havuzlarımız ve spor sonrasında rahatlayabileceğiniz SPA ve sauna merkezlerimizle aradığınız tüm detayları sizlere sunuyoruz. Üyelik ve bilgi almak için 444 0 883 numaralı telefonu arayabilir veya info@eliteworldhotels.com.tr adresine eposta gönderebilirsiniz

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی