لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

19 مي الجمعة

KADIKÖY'DE YAPILACAK 9 HARIKA ŞEY


Kadıköy, M.S. 5. yüzyılda Hristiyan dünyasının önemli toplantılarına ev sahipliği yapmış olan antik Khalkedon yerleşim birimidir. Bu tarihi dokusu ise, bugün bile bölge insanına kendisini hissettirir. Anadolu yakasının en popüler semti olan Kadıköy, özellikle son yıllarda hızla gelişmektedir. Ve sadece geniş caddeleri, alışveriş imkanları ve güzel sahilleri ile değil; yat kulüpleri ve marinalarıyla da, bugün birçok insana çeşitli güzellikler sunmaktadır. 

 

İnsanlar Kadıköy'ü sevenler ve Taksim'i sevenler olarak ikiye ayrılır. :) Çünkü Kadıköy'ü seven insanlar, semtlerinde öylesine mutlulardır ki, Avrupa Yakası'na geçmeye ihtiyaç dahi duymazlar. E Kadıköy'de yapabileceklerimize bakınca, hiç de haksız sayılmazlar. İşte Kadıköy'de aynı gün içinde yapabileceğiniz 9 muhteşem şey. 

1.Moda Çay Bahçesi'nde denize karşı çay içmek
 

 

Moda Çay Bahçesi, Kadıköy aşıklarının sıkça ziyaret ettiği bir noktadır. Burada oturarak muhteşem gün batımı ve deniz manzarasını saatlerce izleyebilirsiniz. Ve garantisini verebiliriz ki; ne kadar oturursanız oturun asla sıkılmazsınız. Deniz manzarasında çayınızı ya da kahvenizi yudumlamak ya da simit alıp burada otururken yemek; Kadıköy'e gittiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeylerden…

2.Açlığınızı yatıştırmak için tavuk pilav yemek
 

 

Kadıköy'ü bilenler bilir; her köşe başında neredeyse bir tavuk pilavcı bulunur. Tavuk pilavınızı normal küçük tezgahlarda tüketebileceğiniz gibi sadece tavuk pilav yapan restoranlarda da tüketebilirsiniz. Karnınızı tam anlamıyla doyurmak için olmasa bile; hafif bir açlık anında muhteşem gidiyor; bizden söylemesi. 

3.Moda ya da Caddebostan sahilinde çimlere uzanıp keyif yapmak
 

 

Eğer Kadıköy'deyseniz şöyle ayaklarınıza çimenlere koyup tüm negatif enerjinizi atmak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan sadece ikisi Moda ve Caddebostan sahilleri. İster sahilde yürüyüş yapın, ister çimenlere yayılıp soğuk içeceğinizi yudumlarken; deniz manzarasının ve kalabalığın keyfini çıkarın. 

4.Nostaljik tramvaya binerek küçük bir semt gezisi yapmak
 

 

Kadıköy'ü Kadıköy yapan şeylerden birisi de, şüphesiz nostaljik tramvayı. Moda'ya yürümek kadar keyifli olan bir diğer şey de bu tramvayla o yolu kısaltmak olsa gerek. Sıcak havalarda tramvaya atlayın ve Bahariye'den Moda'ya doğru küçük bir semt gezisi yapın.

5.Tarihi Kadıköy Çarşısı'nı gezmek ve balık yemek
 

 

Balıkçıların, kitapçıların, hediyelik eşya mağazalarının bulunduğu Tarihi Kadıköy Çarşısı'nda yürümek, Kadıköy'de yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri. Bir şey almamanızsa neredeyse imkansız. Ayrıca buraya kadar gelmişken lezzetli bir balık ekmek yemek de son derece keyifli olacaktır. Yapmadan geçmeyin deriz.

6.Tellalzade Sokağı'ndaki antika dükkanlarını, sahafları ve eski kitap satan yerleri gezmek
 

 

Antikacılar Sokağı olarak da bilinen bu sokak, Kadıköy'ün en güzel sokaklarından birisi. Sokağın girişindeki çaycıda saatlerce oturup esintiyi hissedebilir ve son derece renkli ve hareketli olan bu sokağı seyredebilirsiniz. Ayrıca sokakta bulunan birçok antika dükkanını gezebilir; çok az para vererek eski kitaplar, eski fotoğraflar ve eski gümüş takılar satın alabilirsiniz.

7.Gece hayatına karışmak
 

 

Kadıköy’ün gündüzü de gecesi de ayrı güzeldir. Üstelik bunun için de pek çok seçeneğiniz var. İster sakin bir yerde oturun, isterseniz de kalabalığın tadını çıkarın.

8.Ali Usta'da dondurma yemek
 

 

Moda'nın en meşhur mekanlarından biri Dondurmacı Ali Usta'dır. Yaz kış önünde uzun kuyruklar oluşması, sizi vazgeçirmesin; aksine bunun bir nedeni olduğunu aklınıza getirsin. :) Çok ama çok lezzetli olan dondurmalardan özellikle cevizli olanını mutlaka deneyin deriz.

9.Bağdat Caddesinde yürüyüş, alışveriş yapmak
 

 

Kadıköy'ün her bölgesi ayrı güzeldir. Bağdat Caddesi de bunlardan biri. Size hem keyifli bir kahvaltı, yeme-içme imkanı sunuyor; hem de sınırsız alışveriş. Yani ne ararsanız var! Bu yüzden Kadıköy'e gittiğinizde Bağdat Caddesi'nde turlamadan dönmemelisiniz. Üstelik ille de yeme-içme, alışveriş amaçlı gitmenize gerek; boş boş turlamak bile; insana bir hayli keyif veriyor.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی