لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

3 أوت الخميس

İSTANBUL'DAKI EN GÜZEL PIKNIK YERLERI

Giderek daha fazla betonlaşan şehrimizde, yaz aylarının en vazgeçilmez aktivitesi hala piknik yapmak. Hala piknik yapacak yer var mı diye düşünüyorsanız; umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü listemizdeki piknik alanları, umudunuzu tazeleyecek ve gerçekten içinizi açacak. İşte İstanbul'daki en güzel 9 piknik yeri.

1. Belgrad Ormanları

Belgrad Ormanı, içerisindeki 6 km'lik yürüyüş ve koşu parkuruyla Avrupa Yakası’nın en çok ziyaret edilen ormanlarından bir tanesi. Ayrıca ziyaretçilerine piknik imkanı da sunuyor. Rotanın biraz dışına çıkıldığında karşılaşacağınız gölet ve dereler de manzarasıyla insanı her mevsim büyüleyecek cinsten. Öğlen saatlerinde biraz kalabalık olabiliyor; bu yüzden sessizliğin tadını çıkarmak için biraz erken saatlerde ziyaret edilmeli; piknik için de koşu ve yürüyüş için de.

2. Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı, Kadıköy'ün güzelliklerinden sadece bir tanesi. Her mevsimde, çiçeklerle dolu, tertemiz ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Eğer piknik yapmak istiyorsanız, özellikle hafta sonuysa, erken saatlerde gelip yerinizi alın deriz. Üstelik fazla da bir hazırlık yapmanıza gerek yok; girişteki simitçiden taze bir simit almanız yeterli. Pırıl pırıl deniz manzarası, sizi mutlu etmeye yetecek de artacaktır bile!

3. Emirgan Korusu

Laleleriyle meşhur Emirgan Korusu, bahar ve yaz mevsiminde piknikçilerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden birisi. Ancak burada mangal yapımına izin verilmiyor, söylemekte fayda var. Reşit Paşa tarafından giriş yaptığınızda, korunun ormanlık kısmında bulunan piknik masalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ağaçların arasından boğazı izleyerek de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

4. Bahçeköy Fidanlığı

Bahçeköy Fidanlığı, içerisinde yeşilin 50 tonunu birden barındırıyor diyebiliriz. Tertemiz havası ve çeşit çeşit ağacıyla dikkat çeken fidanlık, piknik yapmak için de son derece ideal. Hatta gitmişken evinize, balkonunuza fidan da almayı unutmayın deriz.

5. Beykoz Kaymakdonduran Ormanı 

Beykoz sahiline 5 km uzaklıkta bulunan bu orman, ahşap piknik masalarıyla dolu ve içerisinde pek çok piknik alanı barındırıyor. Sonbahar ve kış aylarında yürüyüş yapmak da oldukça keyifli, çünkü gerçekten çok sakin oluyor. Yaz aylarında piknik için yine erken saatlerde gitmek gerekiyor. 

6. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı

 

Yaz aylarının uğrak noktalarından olan Büyükada, içerisindeki bu mesire alanıyla piknikçilerin vazgeçilmez yerlerinden birisi. Bu sevimli yer hem bir piknik alanı hem de size denize girme şansı tanıyan koylara sahip. Bu yüzden burada çam ormanlarının altında keyifli vakit geçirebilir, denize girerek de serinleyebilirsiniz.

7. Aydos Mesire Yeri

 

Bu eşsiz yer, İstanbul'un en yüksek tepesinde ve Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Aydos, ziyaretçilerine sadece piknik değil, koşu yapma imkanı da tanıyor. Burada hafta sonları dilerseniz önce spor; ardından da keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Gün batımını izlemek ise gerçekten muhteşem! 

8. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Burası, Ataşehir'de binaların arasında kurtarılmış bir yer gibi öylece duruyor. Minik bir gölet etrafında yer alan tahta piknik masaları, piknik için son derece uygun. Ayrıca bu harika bahçeye giriş ücretsiz. Ancak mangal yapılması yasak. Yine de piknik için sayılabilecek en güzel mekanlardan bir tanesi olduğu tartışmasız.

9. Ballı Kayalar

Gebze Tavşanlı Köyü'nde bulunan Ballı Kayalar Tabiat Parkı, aslında kaya tırmanışı yapanların uğrak noktası. Ancak dere kıyısında bulunması, bu bölgeyi aynı zamanda muhteşem bir piknik alanı yapıyor. Bu nedenle piknik için bu efsane yeri ziyaret edebilir, dere kenarında mangal yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی