لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

13 فيفرييه الاثنين

OFIS YAŞAMINIZA UYGUN ATIŞTIRMALIK ÖNERILERI

Monoton bir sürece bağlı olarak devam eden ve çoğunlukla stres içerisinde geçen ofis yaşantısı, zamanla kişilerin beslenme alışkanlarında birtakım değişikliklere yol açar. Fiziksel aktivite azlığının ve beslenme değişikliklerinin görülmeye başlaması ise ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. O nedenle ofiste çalışan kişilerin gün içerisinde hareketliliği artırmanın yanı sıra beslenme alışkanlarını belli bir düzen içerisine dâhil etmeleri gerekir. Düzenli beslenmek için de ofiste tüketilmeye uygun sağlıklı atıştırmalıklardan faydalanılabilir.

Kuru Yemiş ile Daha Sağlıklı Öğünler Geçirin!

Masa başı iş yapan ve günün önemli bir bölümünü ofiste geçiren kişilerin beslenmesine uygun atıştırmalıklar arasında kuru yemiş büyük bir öneme sahiptir. Üzüm, kayısı, incir veya erik gibi çeşitli meyvelerin kurutulmuş hali, sizin açlığınızı bastırmakla beraber gün içerisinde enerjik olmanıza da katkıda bulunur. Bunun dışında badem, Antep fıstığı ve ceviz gibi kabuklu gıdalar da yine ofiste sağlığınız ve beslenmeniz için tercih edilmeye uygun atıştırmalıklar arasında yer alır. Kuruyemiş çeşitlerinden sevdiklerinizi birbiriyle harmanlayarak çalışırken rahatlıkla tüketebilir ve böylelikle daha enerjik ve verimli bir gün geçirme fırsatı elde edebilirsiniz.

Mevsime Özgü Meyveleri Tüketmeye Çalışın!

Ofiste tüketebileceğiniz en ideal ve sağlıklı atıştırmalıklardan birisi de meyve grubudur. Taze ve hafif bir beslenme seçeneği sunan meyveler, ideal kilonuzu da koruma altına almanıza yardım eder. Yaz aylarında çilek, erik, kayısı ve şeftali gibi meyveler ile kendinize daha sağlıklı bir atıştırmalık program oluşturabilirsiniz. Kış aylarında ise; portakal, elma, mandalina, havuç ve kivi gibi meyveler tüketebilirsiniz. Dilerseniz meyveleri, evinizde kendiniz meyve suyu haline getirebilir ve diğer ofis besinlerinizin yanında eşlikçi gıda olarak değerlendirebilirsiniz.

Ev Yapımı Sandviçlerden Yana Tercih Yapın!

Günümüzde en sağlıksız besinlerin başında fast food tarzında yapılan sandviçler gelir. Dünyanın her yerine yayılmış olan fast food yemek çeşitleri, özellikle hareketsiz veya az hareketli ortamlarda daha riskli durumlar oluşturabilir. Dolayısıyla ofis beslenmesinde sandviç türünde olan ekmek arası gıdalar tercih edileceği zaman ev yapımı olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin; marketten alacağınız sandviç ekmeklerinin arasına kendi damak zevkinize uygun domates, peynir, marul gibi gıdalar koyarak, sağlığınıza uygun bir öğün yaratabilirsiniz. Bu şekilde kendi evinizde hazırlayacağınız sandviç, sizin için hafif ve doyurucu bir atıştırmalık seçeneği olacaktır.

Süt ve Süt Ürünlerini Yanınızdan Ayırmayın!

Gün içerisinde uzun süre tok kalmanıza destek olan süt ve süt ürünleri, ofis için uygun olan beslenme seçenekleri arasında rahatlıkla değerlendirilebilir. Özellikle sabah kahvaltı yapamayan veya ayaküstü çeşitli atıştırmalıklarla öğün atlayan kişiler, ana öğünler arasında pratik içimlik sağlayan paket sütlerden faydalanabilirler. Süt tüketmeyi sevmeyenlerde, aynı şekilde kalsiyum oranı açısından zengin olan yoğurt, ayran veya kefir gibi besinler sayesinde sağlıklı bir beslenme dengesi yakalayabilir.

Sağlıklı Ekmekler Tüketin!

Sofraların vazgeçilmez gıdası ekmek, atıştırmalık öğünler için de son derece uygundur. Ancak seçim yaparken hangi ekmek türünün daha sağlıklı ve besleyici olduğu öğrenilmesi gerekir. Bu konuda özellikle uzmanların söylediği sağlık için tehdit oluşturmayan doyurucu ekmek türlerinden yararlanılabilir. Tam buğday, çavdar, yulaf, kepek ve tam tahıllı ekmek çeşitleri, hem metabolizmanıza hem de beslenmenize fayda sağlar.

Rafine edilmemiş buğday unundan elde edilen tam buğday ekmeği, içerdiği posa sayesinde ana öğünlere kadar tok kalmanıza ve vücudunuzun kan şekerinin dengelenmesine etki eder. İçerisindeki karbonhidrat oranı beyaz ekmeğe kıyasla daha azdır. Bu sayede sağlıklı beslenme imkânının yanı sıra ideal kilonuzu korumanız adına da faydalı bir gıdadır. Çözünür lif içeren ve daha zinde bir gün geçirmenize olanak tanıyan buğday ekmeğini, süzme peynir veya reçel gibi diğer gıdalarla birlikte değerlendirebilirsiniz.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی