لطفا هتل را انتخاب کنید
  • الیت وورد آسیا
  • الیت وورداروپا
  • الیت وورد استانبول
  • هتل الیت وورد بیزینس
  • الیت وورد مارماریس
  • الیت وورد وان
  • الیت وورد پرسیژ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
محل استقرار
انتخاب هتل
تاریخ ورود
تاریخ خروج
بالغ
رزرواسیون

بلوگ ها

ELITE WORLD HOTELS

DOĞUNUN İNCISI VAN’DA GEZILECEK YERLER

Sert bir karasal iklime sahip olan Van’da ilkbahar aylarında genellikle yoğun bir yağış görülür. Van Gölü’nün de etkisi ile birlikte her mevsim serinliğin hakim olduğu Van, coğrafi konumu sebebiyle doğa aktivitelerine de son derece elverişli bir bölgedir. Kayak severler için harika bir bölge olan Van, turistik geziler için genellikle yaz aylarında ilgi görmektedir.

Sizler de tatil için rotanızı Doğu Anadolu’ya çevirmeye karar verdiyseniz ve Van’a doğru yolculuk yapmak istiyorsanız, sizleri tarihi ve doğal açıdan çok sayıda güzelliğin beklediğini bilmelisiniz.

Kaleler

Van’ın önemli yapıları arasında yer alan Van Kalesi, Van seyahatiniz esnasında kesinlikle gidip görmeniz gereken yerler arasında! Urartulardan kalan ve tarihi M.Ö. 855’e kadar uzanan bu kale ile birlikte dilerseniz Zernek Kalesi, Ayanis Kalesi, Hoşap Kalesi ve Çavuştepe Kalesi’ni de gezebilirsiniz.

Akdamar Adası

Van Gölü’nün güney bölgesinde yer alan Akdamar Adası, Van’ın büyüleyici güzellikleri arasında yer alıyor. Van Gölü’nün en büyük adası olarak nitelendirilen Akdamar Adası, doğal güzelliklerin yer aldığı bir adadır. Doğal güzellikleri ile birlikte Akdamar Kilisesi, diğer bilinen adı ile Surp Haç Ermeni Kilisesi’ne de ev sahipliği yapmakta olan Akdamar Adası, Van Gölü’nü gezmeye gelenlerin uğrak adresleri arasında yer alıyor!

Kiliseler ve Camiler

Tarih boyunca farklı kültürlerden ve dinlerden insanlara ev sahipliği yapmış olan Van’da pek çok farklı kilise yer alıyor. Van Gölü’nü ziyarete gittiğiniz zaman onlarca farklı kiliseye rastlayabilmeniz mümkün. Bu kiliseler arasında gezebilecekleriniz arasında Akdamar Kilisesi, St. Bartholomeus Kilisesi, Adır Adası’nda yer alan Adır Kilisesi, Hüsrev Paşa Camii ve Halime Hatun Kümbeti yer alıyor.

Eski Van Şehri

1. Dünya Savaşı esnasında Ermenilerin ve Türklerin birlikte yaşadıkları yer olan Eski Van Şehri, günümüzde harabeye döndüğü için kullanılamaz durumdadır. Fakat buraya geldiğiniz zaman gezip görebileceğiniz birbirinden eşsiz tarihi yapılar bulunmaktadır. Eski Van Şehri’ne ulaşmak istiyorsanız Van Kalesi’nin güneyine doğru hareket etmeniz gerekiyor.

Kaplıcalar

Van Gölü’nü ziyaret ederken biraz dinlenmek, biraz da şifa bulmak istiyorsanız Erciş Doğancı Kaplıcası, Çatak Şeyh Cürüh Kaplıcası, Başkale Kelegom Kaplıcası ve Başkale Dereiçi Kaplıcası’nı gezebilirsiniz.

Peribacaları

Peribacası denildiği zaman insanların akıllarına genellikle Kapadokya gelir. Ancak bu doğa harikalarını görebileceğiniz tek noktanın Kapadokya olmadığını unutmamalısınız. Van Gölü ziyaretiniz esnasında peribacalarını gezmek istiyorsanız Van’ın Başkale ilçesinde yer alan Van Peribacaları’nı gezmeyi deneyebilirsiniz.

Van Müzesi

Urartu uygarlığından kalan parçaların sergilendiği ve halka açıldığı Van Müzesi, Van Gölü ziyareti yapan herkesin mutlaka görmesi gereken önemli adresler arasında yer alıyor. Arkeolojik kalıntılar ve el yazmalarının yer aldığı Van Müzesi’nde el sanatı ürünleri ve eski savaş döneminin aletleri de sergileniyor. Van Müzesi, Van şehir merkezinde yer alıyor.

Van Kedi Evi

Van’ın önemli bir simgesi haline gelen Van Kedilerinin neslinin korunması için kurulan Van Kedi Evi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kampüsünde yer alıyor. Eğer kedilere meraklıysanız ve hayvanlar ile aranız iyiyse Van geziniz sırasında Van Kedi Evi’ni de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

به اشتراک بگذارید
آخرین 5 EĞLENCE ارسالی
آخرین 5 ETKINLIK ارسالی
آخرین 5 EVLILIK ارسالی
آخرین 5 GENEL ارسالی
آخرین 5 İŞ HAYATI ارسالی
آخرین 5 HABERLER ارسالی
آخرین 5 ÖZEL GÜNLER ارسالی
آخرین 5 SAĞLIKLI YAŞAM ارسالی
آخرین 5 SEYAHAT ارسالی
آخرین 5 YEME İÇME ارسالی