LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

17 Mayıs Cuma

UZUN RAMAZAN BAYRAMI TATİLİNDE ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZ 9 YURT DIŞI TATİL LOKASYONU

Ramazan Bayramı tatilinin bu yıl 9 gün olduğunun duyurulması ile birçok kişi şimdiden tatil planları yapmaya başladı! Eğer siz de bayram tatilinde ülkemizdeki birçok tatil noktasının kalabalık olacağını düşünerek farklı alternatif arayışlarına girdiyseniz, yurt dışı lokasyonlara göz atmak iyi bir fikir olabilir. İşte uzun Ramazan Bayramı tatilinde gitmek için, bayram kalabalığından uzak 9 muhteşem yurt dışı tatil lokasyonu!

 

1. Londra, İngiltere

Londra

İngiltere'nin başkenti Londra'yı daha önce görmediyseniz, bayram tatili bu anlamlı ilk için ideal bir zaman dilimi olabilir. Daha önce gördüyseniz de eminiz yeniden gitmeyi iple çekiyorsunuzdur. Tower of London, Tower Bridge, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı Londra gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden yalnızca birkaçıdır. Bu güzel mevsimde Londra'da bisiklet sürmenin, parklara yayılmanın tadını çıkarmak için şimdiden gün saymaya başlayabilirsiniz!

 

2. Paris, Fransa

Paris

Fransa'nın başkenti Paris de bayram tatilinde gidebileceğiniz lokasyonlar arasında yer almaktadır. Paris'in şık binaları, kaldırım kafeleri, küçük dükkânları, barları, müzeleri, parkları size unutulmaz bir bayram tatili yaşatabilir. Aşıklar şehrinde keşfe çıkmak ve Paris'in büyüleyici atmosferine tanık olmak için 9 gün size az bile gelebilir!

 

3. Venedik, İtalya

İtalya'nın kuzeyinden kanallar ile ayrılmış bir şehir olan Venedik, bayram tatilinde gidebileceğiniz lokasyonlardan biri olabilir. Bu ünlü şehrin mimarisi, sanat eserleri, doğal güzelliği her mevsim görülmeye değerdir. Ama özellikle yaz mevsiminde Venedik, bir başka güzeldir. Siz de yeni bir şehir keşfetmenin tadına varmak için bayram tatili planınızı Venedik'te organize edebilirsiniz.

 

4. Berlin, Almanya

Berlin

Almanya'nın başkenti Berlin, bünyesinde birçok farklı kültürden insan barındırmaktadır. Nüfusun içerisinde Türkler ise çoğunluktadır. Şehirde binalar, sanat galeri ve müzeler görülmeye değerdir. Berlin ayrıca gece hayatı ile de ünlü bir şehirdir. Siz de hem keşif dolu hem de eğlenceli bir tatil geçirmek istiyorsanız, bu bayram rotanızı Berlin'e doğru çevirebilirsiniz.

 

5. Kotor, Karadağ

Kotor

Dubrovnik'in bir saat güneyindeki Kotor, sahip olduğu kültürel mirasıyla UNESCO listesine girmiştir. Şehirdeki 12. yüzyıldan kalma kiliseler, dar sokaklar, Prens Sarayı ve Napolyon Tiyatrosu mutlaka görülmesi gereken güzellikler arasında yer alır. Siz de bayram tatilinde bir yandan büyüleyici şehri keşfederken bir yandan da meşhur böreğinden tadabilir, keyifli bir tekne turuna çıkabilirsiniz.

 

6. Malta

İtalya'ya yakın bir ada ülkesi olan Malta, sıcak iklimi ve tertemiz koyları ile yaz aylarında ciddi ilgi görmektedir. Genelde öğrenciler tarafından dil eğitimi için tercih edilen Malta, bayram tatiliniz için iyi bir seçenek olabilir. Denize ve tarihe doymak, güzel restoranlarda vakit geçirmek için şimdiden Malta üzerine kısa bir araştırma yapın deriz!

 

7. Parga, Yunanistan

Parga

Küçük bir tatil kasabası olan Parga, Yunanistan'ın İyonya kıyılarında yer almaktadır. Parga, dağın yamacına dizilmiş rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, nefis yemekleri ile mutlaka görülmesi gereken yurt dışı tatil lokasyonlarındandır. Siz de bu bayram komşuyu ziyaret ederek Parga sokaklarını keşfedebilir, Valtos plajında güneşe doyabilir, Ali Paşa Kalesi kalıntılarına tırmanabilir veya feribotla Paxos'a geçerek ufak bir gezinti yapabilirsiniz.

 

8. Sevilla, İspanya

Sevilla

Zengin kültürlü bir İspanya şehri olan Sevilla, yaz mevsiminde bir başka güzeldir. Üstelik, dünyanın en büyük katedrallerinden birini bünyesinde barındıran bu güzel şehir, tramvay veya bisikletle rahatlıkla gezilebilir. Siz de bayram tatilinde rotanızı Sevilla'ya çevirerek tarihî ve kültürel güzelliklerle dolu bir tatile evet diyebilir; bu sıcak şehri keyif içinde keşfedebilirsiniz.

 

9. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Bayram tatilinde denize doymak, lüks otellerde dinlenmek ve alışveriş yapmak isterseniz, tercihinizi Dubai'den yana kullanabilirsiniz. Dubai, yılın her ayında dünyanın dört bir yanından turist akınına uğramaktadır. Siz de bu uzun tatili, konforun tadını çıkararak geçirmek için şimdiden tatil rotanızı araştırmaya başlayın deriz! 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlkbaharda Yurt Dışında Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 8 Lokasyon

Baharda Avrupa'da Keşfedilecek Seyahat Rotaları

Ucuza Seyahat Edebileceğiniz 8 Şehir

Vizesiz Seyahat Rotaları

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ