LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

18 Kasım Pazartesi

ÜLKEMİZ KIŞ MEVSİMİNE GİRERKEN YAZI YAŞAYABİLECEĞİNİZ 8 BALAYI DESTİNASYONU

Birçok insan konforlu bir düğün organizasyonu ve keyifli bir balayı tatili için yaz aylarında evlenmek ister. Çünkü kış koşulları ülkemizde özellikle tatil konusunda çiftlerin seçeneklerini kısıtlamaktadır. Peki çeşitli nedenlerden dolayı kış mevsiminde evlenen çiftlerin bu hayallerine kavuşmaları imkânsız mı? Elbette değil! Çünkü ülkemiz kış mevsimine girerken halen yazı yaşayan pek çok ülke var! İşte yazdan kalma bir balayı tatili için tercih edebileceğiniz bası destinasyonlar!

 

1. Dubai

Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, ülkemizde kış iken yazı yaşayabileceğiniz destinasyonlar arasında yer alıyor. Geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olan Dubai, günümüzde gerçek bir turizm, alışveriş ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Yazları çok sıcak olan bölgede, kış aylarında sıcaklıklar 25 derece civarında seyretmektedir.

 

2. Malta

Yaz aylarında dil okulları sebebiyle nüfusu ciddi şekilde artan Malta, kış aylarında daha düşük bir nüfusa sahip oluyor. Bu da bölgeyi, ziyaret için kışın daha cazip kılıyor. Ilık havası, kumsalları, tertemiz deniziyle Malta, kış aylarında yazı yaşayabileceğiniz ve keyifli bir balayı tatili yapabileceğiniz yerler arasında.

 

3. Küba

Küba

Karayipler'e uzanan, geniş yüz ölçümüne sahip bir ada ülkesi olan Küba da bizde kışken orada yazı yaşayabileceğiniz destinasyonlar arasında yer alıyor. Renkli mimarisi, arabaları, samimi insanları ile Küba, sizin için son derece ideal bir balayı seçimi olabilir.

 

4. Florida

Florida

Amerika eyaletlerinden biri olan Florida, harika kumsallara ve kilometrelerce uzanan geniş bir kıyı şeridine sahip. Bölgede ortalama sıcaklık 20-25 derecelerde seyrediyor. Bu nedenle yılın her mevsiminde ziyaretçi akınına uğruyor.

 

5. Kosta Rika

Ülkemizde kış iken yazı yaşayabileceğiniz bir diğer destinasyon Kosta Rika olarak karşımıza çıkıyor. Orta Amerika'da olan Kosta Rika, sakinlik ve huzurun adresi. Şelaleleri, ulusal parkları ve doğa üstü ormanlarıyla bu güzel ülke, size unutulmaz bir balayı vadediyor.

 

6. Seyşeller

Seyşeller

Afrika'nın doğusunda yer alan Seyşeller, iklim açısından ılıman bir ülke. Birçok milletin bir arada yaşadığı bu güzel yer, içerisinde barındırdığı volkanik türdeki adalarıyla, çiftlere harika bir balayı tatili sunuyor.

 

7. Tayland

Kışın balayı tatiliniz için tercih edebileceğiniz destinasyonlardan bir diğeri olan Tayland'da Kasım ve Şubat ayları arasında sıcaklık 30 derece civarlarında. Denizi, doğası ve eğlenceli gece yaşamıyla her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen bu yerde siz de unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

8. Maldivler

Maldivler

Ve tabii ki Maldivler! Pek çok çiftin balayı hayallerini süsleyen Maldivler, kışın yaz tatil rotası olarak bilinen en ünlü yerlerden. Turkuaz bir deniz, sıcacık bir hava, sessizlik ve huzur... Eminiz tüm bunlar harika bir balayı geçirmenize yeter de artar bile!

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kış Düğünü Yapacaklara Balayı Önerileri

Kış Tatili için Tercih Edebileceğiniz 8 Muhteşem Rota

Geri Dönmek İstemeyeceğiniz 10 Muhteşem Balayı Destinasyonu!

Mevsime Göre Yurt İçi Balayı Lokasyonları Rehberi: Hangi Mevsim Nereye Gidilir? 

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ