LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

SONBAHARDA YURT DIŞINDA ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZ EN UCUZ 8 ŞEHİR

Bazılarımız yurt dışında tatile çıkmanın ciddi harcamalar gerektirdiğini, bu sebeple de mümkün olmadığını düşünse de bazen yurt içinde tatil yapmakla aralarında pek fark olmuyor. Öyle ki zaman zaman yurt dışında çok daha ekonomik bir şekilde tatil yapılabiliyor. Çünkü dünya üzerinde, sahip olduğu güzellikler sebebiyle mutlaka görülmesi gereken ve ulaşım, yemek, barınma gibi ihtiyaçların son derece ucuz olduğu pek çok ülke var! Peki, o ucuz ülkeler hangileri? İşte hazır sonbahar yaklaşıyorken, yurt dışında ziyaret edebileceğiniz en ucuz şehirler!

 

1. Prag

prag

Avrupa'nın tarihî güzellikleriyle öne çıkan şehri Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti. Prag Kalesi, Eski Kent Meydanı, St Vitus Katedrali, St George's Bazilikası, Karl Köprüsü; şehirdeki Orta Çağ Avrupası’ndan kalan ve mutlaka görülmesi gereken güzelliklerden sadece birkaçı. Tüm bunların yanı sıra Prag'ı cazip kılan en önemli şey, son derece ekonomik olması. Prag'da otel ve yemek fiyatları, turistik yerlerin dışında gayet uygun. Üstelik 1 Türk Lirası da yaklaşık 4 Çek Korunası'na denk. Bu nedenle, siz de güzel bir Avrupa şehrini ucuza ziyaret etmek istiyorsanız rotanızı Prag'a doğru çevirebilirsiniz.

 

2. Dubrovnik

Hırvatistan'ın en çok turist çeken bölgesi olan Dubrovnik de ucuza seyahat edebileceğiniz yerler arasında. Adriyatik Kıyıları’nda bulunan şehirde Orta Çağ'dan kalma pek çok tarihî yapı mevcut. Bölgede, bunun yanı sıra birbirinden güzel plajlar da bulunuyor. İşte tüm bunlar Dubrovnik'i hem çok keyifli hem de çok ekonomik tatil rotaları arasına sokuyor.

 

3. Budapeşte

Budapeşte

Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte de Avrupa tarihinin önemli kısmına ev sahipliği yapmış bir şehir. Bölgede görülmesi gereken sayısız tarihî güzellik bulunuyor. Budapeşte'de otel fiyatları, diğer ülkelere göre oldukça uygun. Benzer şekilde eğlence yaşamı da son derece hareketli ve ekonomik. Siz de sonbaharda hem yeni yerler keşfetmek hem de az para harcamak isterseniz tatil seçiminizi bu güzel şehirden yana kullanabilirsiniz.

 

4. Belgrad

Belgrad

Sırbistan'ın başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti olan Belgrad da ucuza seyahat edebileceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Para birimi bizim paramıza göre daha düşük olduğu için bölgede konaklama, yeme içme ve eğlence yaşamı oldukça uygun. Üstelik gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok güzelliğe sahip!

 

5. Kiev

Ukrayna'nın başkenti Kiev, aynı zamanda Avrupa'nın en ucuz şehirlerinden biri. Şehirde doğal ve tarihî güzelliklerin yanı sıra oldukça renkli bir gece yaşamı da mevcut. Siz de hem kültürel hem de eğlenceli bir seyahat deneyimi yaşamak istiyorsanız, bu sonbahar Kiev'i ziyaret edebilirsiniz.

 

6. Podgorica (Kotor)

Son yıllarda turistlerin ilgi odağı olan Karadağ'da sevimli bir sahil kasabası olan Kotor, ucuz seyahat seçeneklerinden birisi. Burada sizi yemyeşil dağların arasında, benzersiz bir Adriyatik manzarası bekliyor. Üstelik sonbaharda, bölgede hava hala sıcak olduğu için keyifli bir tatil yapmak mümkün. Siz de Orta Çağ'dan kalma dar sokaklarda yürüyüş yapmak, deniz manzarasına doymak için rotanızı Karadağ'a doğru çevirebilirsiniz.

 

7. Beyrut

Lübnan'ın başkenti Beyrut, vizesiz seyahat edilebilen şehirler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra şehirde gezilecek pek çok tarihî güzellik ve oldukça canlı bir gece hayatı da mevcut. Beyrut Ulusal Müzesi, Burj Hammud Katolik Kilisesi, Roma Hamamı, Güvercin Kayalıkları, Babylos Beyrut'ta görmeniz gereken güzelliklerden yalnızca birkaçı. Siz de hem ucuz hem de güzel bir şehir görmek istiyorsanız, Beyrut'u mutlaka denemenizi öneririz.

 

8. Doha

Doha

Katar'ın başkenti Doha'yı sonbaharda rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Çünkü bölgede neredeyse kışın bile denize girilebiliyor. Üstelik şehir 7 km uzunluğunda bir kıyı şeridine sahip. Al Corniche, İslam Eserleri Müzesi, Citycenter ve İnci Adası, Doha'da görülmesi gereken güzelliklerden birkaçı. Kapıda kolayca vize alınabilmesi sebebiyle vizesiz olarak değerlendirebileceğiniz bu güzel şehri mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sonbaharda Yurt İçinde Ziyaret Edebileceğiniz En Güzel 10 Lokasyon

Ekim Ayında Balayı Yapacaklara Özel Yurt İçi ve Yurt Dışı 10 Farklı Destinasyon

10 Uzak Ama Ucuz Tatil Destinasyonu

Avrupa'da Ucuz Seyahat Etmenin 12 Yolu

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ