LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

SONBAHAR AYLARINDA EVLENECEKLERE ÖZEL DEKORASYON VE SÜSLEME ÖNERİLERİ

Düğün en çok özen gösterilen törenlerin başında geliyor. Kır düğünü, havuz başı, balo salonu, deniz kenarı, tekne düğünü derken binbir çeşit mekanda ve onlarca farklı konseptte düğün görmüş olmalısınız. Bu da epey kafa karıştırıyor! Haliyle, düğün organizasyonunda en çok düşünülen ve kararsız kalınan konular konsept ve dekorasyon oluyor. Bu da birçok seçenek görmenizden ve en içinize sinecek olana karar vermekte zorlanmanızdan kaynaklanıyor. Burada olduğunuza göre muhtemelen emin olduğunuz tek şey düğün tarihiniz: Sonbahar aylarına yakışan bir düğün yapmak istiyorsunuz. En uygun mevsimin bu olacağına karar verdiyseniz düğünün atmosferini de ona göre kurgulamak en iyi seçim olacak. Öyleyse sizin için derlediğimiz sonbahara uygun özel dekorasyon ve süsleme önerilerini incelemeden geçmeyin!

 

Sonbaharın Renginden ve Doğasından Faydalanın

dugun-masasi

Hem acı hem yumuşak tonları ile kahverengi, düğününüzün ana rengi olabilir. Kurutulmuş çiçekler, toprak tonları, kahverengiye yakışan yeşil ve sarı dokunuşlar, cipso çiçekler ve papatyalar... Peçeteliklerinizden el buketinize kadar kurutulmuş çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Mekanın atmosferi için kahve kokusundan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca konuklarınıza hediye edeceğiniz ufak paketlere taze kahve veya tütsü koyabilirsiniz. Dekorasyon için ahşap kullanmayı da düşünebilirsiniz. Kahverengiye ışıltı katacak mumları da unutmayın!

 

Mevsime Uygun Düğün Masası İçin...

Mevsime Uygun Düğün Masası İçin...

Tabak ve çatal-bıçak seçiminde altına yakın mat sarı renkler tercih edebilirsiniz. Abartılı şamdanlardan ziyade küçük mumları masaya yayabilirsiniz. Masadaki ikramlarınız da konseptinize uygun hazırlanabilir. Karamel, çikolata ve meyve sosları ikramlarınızı süsleyebilir. Peçetelikleriniz kurutulmuş çiçeklerle bağlanabilir. Elmalar da unutulmaması gereken süslemeler arasında.

 

Şapkalardan Bir Dünya Kurmak

Şapkalardan Bir Dünya Kurmak

Konukların geçtiği yerleri çeşitli kovboy veya plaj şapkaları asarak süsleyebilirsiniz. Şapkalar sandalye süslemeleri için bile kullanılabilir. Hatta çeşitli şapkaların koyulduğu bir fotoğraf köşesi bile oluşturulabilir! Böylece konuklarınızın düğününüzden kalan farklı ve eğlenceli fotoğrafları olabilir.

 

Bal Kabağının Çok Yönlülüğünden Faydalanın

Bal Kabağının Çok Yönlülüğünden Faydalanın

Bal kabakları hem sizin sonbahar renklerinize uyum sağlayacak hem de mekana enerji katacak. Bal kabaklarını iplerle asabilir ya da onları fener olarak kullanabilirsiniz. Büyük bal kabaklarından zemin dekorasyonunda faydalanabilirsiniz. Küçük bal kabaklarını da konuklarınıza bir notla birlikte hediye edebilirsiniz. Bal kabağını düğününüzün yemek menüsünde de kullanabilirsiniz. Turuncu renk sonbahar konseptiniz için en iyi seçimlerden biri olacak.

 

Tüller, Mumlar ve Ahşap

Tüller, Mumlar ve Ahşap

Ahşap merdivenler ve çerçeveler mekanın farklı alanlarına yerleştirilebilir. Üzerlerine pastel tonlarındaki tüller veya hayal kumaşlar da sarabilirsiniz. Merdiven basamaklarına ya da çerçeve kenarlarına birkaç mum da iliştirirseniz sonbaharı yakalamış olursunuz! Bunlarla sadece düğün mekanınızı süslemiş olmayacaksınız; aynı zamanda fotoğraf çekimleri için de küçük bir stüdyo kurmuş olacaksınız.

 

Ağaçları Hatıra Panonuz Olarak Kullanın

Ağaçları Hatıra Panonuz Olarak Kullanın

Eğer düğün mekanınızda ağaç varsa sizin hatıralarınıza ev sahipliği yapabilir. Eşinizle birlikte çektirdiğiniz ve tüm sevdiğiniz anılara ait fotoğrafları düğün gününüzde ağaçta sergileyebilirsiniz. Ağaç dallarından sarkıtacağınız iplerle bir pano oluşturabilir ve güzel mandallarla fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Sadece fotoğrafları asmakla kalmayıp, ağaç dallarına ister sarı ister renkli ampuller dolayıp panonuzu ışıklandırabilirsiniz.

 

Yönlendirmeleri Tahta Tabelalarla Yapın

Yönlendirmeleri Tahta Tabelalarla Yapın

Düğününüzün yerini işaret eden ve üzerinde isimlerinizin yazılı olduğu tahta tabelalar kullanabilirsiniz. Hatıra defteri kullanmak yerine büyük tahta bir pano kullanabilirsiniz ve konuklarınız sizin için bu panoya notlar bırakabilir. Masalarda kullanacağınız isimlikleri de küçük tahta plakalarla oluşturabilirsiniz. Tahta çerçeve ve pencereleri de bazı köşelerde masa üzerinde mumlar ve çiçeklerle birlikte konsept oluşturmak adına kullanabilirsiniz.

 

Bol Bol Doğallık

Bol Bol Doğallık

Son dönemde moda olan rustik temalı düğünlerin olmazsa olmazı elbette doğallık. Sonbahar da doğallığın en çok yakıştığı mevsimlerden biri. Bu sebeple düğün mekanı seçiminde, düğün dekorasyonunda ya da süslemelerde doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. Ağaç dalları, odunlar, başaklar ve deniz kabukları bu konsept için vazgeçilmezler arasında. Odunlar; tabak ya da bardak altlığı olarak masalara yerleştirilebilir. Başaklar ise hediyeliklerinizden saç aksesuarınıza kadar her alanda kullanılabilir.

 

Bırakın Sizin İçin Hepsini Elite World Hotel Düşünsün

Elite World Hotels

İstanbul'un kalbi sayılabilecek birçok noktada, Marmaris'te, Sapanca'da ve Van'da sizlere çeşitli konseptlerde şık düğün mekanları sunan Elite World Hotel, alanında uzman ekibiyle tüm bunları sizin için düşünsün ve planlasın. Tören boyunca size destek olacak özel asistanlardan vale hizmetine kadar her şey, Elite World Hotel'in kontrolünde olsun. Üstelik organizasyon ekibi balayınızdan ilk evlilik yıldönümünüze kadar tüm detayları düşünüp harika hediyeler de hazırlıyor. Düğününüz için hem fikirlerinizi geliştirip destek olacak hem de hayal ettiğiniz atmosferi yaratacak olan Elite World Hotel ile iletişime geçip bu özel günün tadını çıkarabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Evlilik Öncesi Sendromu Nedir?

Düğün Stresiyle Başa Çıkmanın 8 Yolu

Gelin Makyajını Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayalinizdeki Gelin Arabası İçin 5 Öneri

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ