LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

28 Aralık Cuma

TÜRKİYE VE DÜNYADA EN İYİ 9 KIŞ SPORLARI DESTİNASYONU

Kış mevsimi, hepimizin evlere kapanıp battaniye altında film izlediği günlerden ibaret değildir. Yaz tutkunları bu mevsim için çoğu zaman böyle düşünse de aslında kışın da yapılabilecek çok keyifli aktiviteler vardır. Siz de hem keyifli hem de sağlıklı kış sporları ile soğuk kış günlerini fırsata çevirip tahmin ettiğinizden daha keyifli zaman geçirebilirsiniz! Çünkü kış tatili birçok insana keyifli gelmese de kışın tatil yapmak aslında sandığınızdan çok daha eğlenceli olabilir! Bu fikir sizlere de çok sıcak geldiyse yazımızı okumaya devam edin. İşte Türkiye'den ve dünyadan en iyi kış sporları destinasyonları!

 

1. Bursa- Uludağ

Uludağ

Uludağ Kayak Merkezi, ülkemizdeki en eski ve en büyük kayak merkezlerinden biridir. Aralık ayında kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu bölgede her bütçeye uygun tesis bulunabilir. Kış sporları için Uludağ'ı tercih eden ziyaretçiler, kayak dışında snowboard, big foot, buz pateni, kar motosikleti gibi sporlar da yapabilirler. Ayrıca helikopterli kayak ve tur kayağı gibi seçenekler de bulunmaktadır. 

 

2. Bolu- Kartalkaya

Kartalkaya

Bolu- Kartalkaya, kar kalitesi açısından ülkemizin en iyi kayak merkezlerinden birine sahiptir. Bölgede kayak için uygun alanlar 1850 metre ile 2200 metre uzunluğundadır. Tesiste ayrıca 2 telesiyej, 6 teleski, 3 adet de baby pist bulunmaktadır. 

 

3. Erzurum- Palandöken

Türkiye'nin en büyük kayak merkezi olan Palandöken, dünyanın en uzun ve dik ikinci kayak pistine sahiptir. Ayrıca şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta olduğu için de pek çok kayak merkezine göre daha avantajlıdır. Bu özel merkez, sahip olduğu tüm bu özellikler ile uluslararası organizasyonlara sıkça ev sahipliği yapmaktadır.

 

4. Kayseri- Erciyes

Erciyes

Türkiye'de kış turizmi dendiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Erciyes'te 3917 metre olan zirveden, %10 ile %50 eğimlerindeki pistlerde kayak yapılabilmektedir. Bölgede en çok snowkite, heliski, ski-pass gibi kış sporları tercih edilmektedir. 

 

5. Kocaeli- Kartepe

Kartepe

İstanbul'a yakınlığı sebebiyle kış sporları için sıkça tercih edilen Kartepe, benzersiz doğası, pistleri, modern teleferik ve telesiyej sistemleri ile dikkat çekmektedir. Bünyesinde yapay kar sistemlerini de barındıran merkez, İstanbul'a yakın kış tatili arayanlar için son derece uygun bir destinasyondur.

 

6. Bansko- Bulgaristan

Bansko

Türkiye'deki kış sporları destinasyonlarından sonra biraz da dünyadaki bölgelere değinelim. Bulgaristan'ın önemli kayak merkezlerinden olan Bansko, ülkemize yakınlığı ile tercih sebebidir. Bölgede 75 km uzunluğunda son derece bakımlı pistler bulunmaktadır. Üstelik ulaşımı da son derece rahattır ve diğer yurtdışı seçeneklerine kıyasla oldukça düşük bütçeli tatil seçenekleri sunmaktadır.

 

7. Hintertux - Avusturya

Hintertux

Avusturya'da bulunan Hintertux Buzulu, yılın tamamında karla kaplı olduğu için her mevsimde kayak yapmak için rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca sahip olduğu özellikler sebebiyle de dünyada en fazla tercih edilen iki üç merkezden biri olarak görülmektedir. 

 

8. Les 3 Vallées, Fransa

Courchevel, Meribel ve Belleville gibi önemli kayak merkezlerini birleştiren Üç Vadiler, 600 km uzunluğundaki pisti ile dünyanın en büyük kayak merkezlerinden birisidir. Bölge her ne kadar dünya sosyetesi tarafından tercih edilse de farklı bütçelere yönelik seçenekler de bulunmaktadır. 

 

9. Les 4 Vallées, İsviçre

Fransa'nın Üç Vadiler'i gibi İsviçre'nin Dört Vadiler'i de Verbier, la Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz ve Thyon kayak merkezlerini birleştirmektedir. Bölge, içerisindeki iddialı pistlerle hız yarışlarının dünyadaki en önemli merkezlerindendir. Bu nedenle ileri seviye kayakçılar tarafından özellikle tercih edilmektedir. 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Yılbaşı Tatili İçin İstanbul ve Çevresinde Gidilebilecek 8 Yer

Geri Dönmek İstemeyeceğiz 10 Muhteşem Balayı Destinasyonu

Baharda Avrupa'da Keşfedilecek Seyahat Rotaları

Van Gölü Ekspresi'yle Ankara'dan Tatvan'a; Oradan Van'a Kahvaltıya!  

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ