LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

DOĞADA DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRMENİZ İÇİN 5 İYİ NEDEN

Modern dünya her geçen gün stres seviyemizi artırıyor. Dış dünyada her an maruz kaldığımız negatif ortamlar ve düşünceler ruh sağlığımızı olumsuz etkiliyor. İş ve ev ortamında huzurlu hissedemediğimizde ise yaşamdan keyif almamız güçleşiyor. Neyse ki tüm bu olumsuz durumlardan doğayla daha fazla zaman geçirerek uzaklaşmamız mümkün. Doğanın bir parçası olan ancak bu bağı zamanla kaybeden bizler, doğada yeniden zaman geçirmeye başladığımızda kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Üstelik bu sayede stresten uzaklaşabilir ve içimize dönebiliriz. Peki, doğada daha fazla zaman geçirmenin yararları neler? İşte, hemen doğaya koşma isteğinizi canlandıracak en iyi 5 neden...

 

Doğada Olmak Ruh Halinizi İyileştirir

Doğada Olmak Ruh Halinizi İyileştirir

Doğada yapacağınız sakin bir yürüyüş kaygılarınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olur. Doğayla olan bağınız arttıkça onun bir parçası olduğunuzu hatırlar ve zihninizi yoran tüm düşüncelerin geçici olduğunu fark edersiniz. Bu konuda yapılan pek çok bilimsel araştırma da doğada uzun süre vakit geçirmenin stres, anksiyete ve depresyon gibi ruh sağlığını etkileyen olumsuzluklardan kurtulmaya destek olduğunun göstergesi niteliğinde. Doğayla bütünleşerek zihninizi olumsuzluklardan arındırabilir, zamanla kendini daha iyi hisseden ve pozitif düşünen birine dönüşebilirsiniz.

 

İlişkilerinizi Güçlendirir

Doğada zaman geçirdikçe sabretmeyi ve metaneti öğrenebilirsiniz. Doğanın huzurlu kolları zihnini de yatıştırır. Böylece doğada zaman geçirmeyi alışkanlık hâline getirerek kendinizle ve diğer insanlarla olan bağlarınızı da kuvvetlendirebilirsiniz. Daha sabırlı, anlayışlı ve nazik bir insana dönüşebilirsiniz. Doğada kendinizle baş başa kalmak yaşamınız ve benliğiniz hakkında düşüncelere dalmanızı ve kendinizin daha iyi bir versiyonuyla tanışmanızı sağlar. Üstelik ailenizle ve sevdiklerinizle de planlar yapabilir, bu güzel doğa deneyimini birlikte tecrübe ederek bağınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Yaratıcılığınızı Geliştirir

Doğada insanlar için pek çok ilham kaynağı var. Uçsuz bucaksız ormanda uzanan ağaçlar, kuşlar, böcekler ve sağlığımızı borçlu olduğumuz tertemiz hava... Hepsi kendi içinde ilham taşır. Bakış açınız derinleştikçe zihninizde daha anlamlı düşünceler doğar. Sanatsal yönünüzün gelişmesine de destek olan doğada temiz havanın etkisiyle berraklaşan zihniniz daha iyi odaklanır. Konsantrasyonu arttıran uzun doğa yürüyüşleri sayesinde her dikkat çekici ayrıntıyı zihninize kaydedebilir ve yaratıcı işlerinizde bu görselleri kullanabilirsiniz.

 

Bedeninize İyi Gelir

Şehir yaşantısında ve yoğun çalışma düzeninde genellikle egzersizlerden ve yürüyüşten uzaklaşırız. Neyse ki doğada kendinize ayıracağınız kaliteli zamanlarda temiz havayı içinize çekerek uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Düzenli yürüyüş ve doğada yapılan egzersizler sayesinde kalbiniz, kaslarınız ve ciğerleriniz kuvvetlenir. Üstelik bu sayede vücudunuza D vitamini de alabilirsiniz. Doğada yürüyüş yaptığınızda metabolizmanız hızlanır, bağışıklık sisteminiz güçlenir ve hormonlarınız dengelenir.

 

Uyku Kalitenizi Artırır

Doğada sıklıkla zaman geçirmek uyku kalitenizin artmasına da destek olur. Gözlerde bulunan hücrelerin doğal ışığa ihtiyaç duyması nedeniyle sık sık açık havada zaman geçirmek vücut saatinizi dengeler. Özellikle sabah vakitlerinde açık havada bulunmak, uyku problemi çekenlerin uykusuzluk sorunlarını çözer ve onlara geceleri daha kaliteli uyku deneyimleri sunar. Uyku kalitesi artan kişiler güne daha zinde ve pozitif şekilde başlangıç yapabilirler. Ayrıca temiz havanın verdiği fiziksel ve zihinsel rahatlık da uyku sorunlarının önüne geçer. Açık havada düzenli olarak yürüyüş yaptığınızda günlük aktiviteleriniz düzene girer ve böylece uyku saatiniz de rutine kavuşur.

 

Ormanla Yeniden Buluşmanın En Güzel Yolu Elite World Sapanca'da!

Elite World Sapanca, sizi doğayla iç içe bir atmosfere davet ediyor. Elite World Sapanca'nın konforlu ve lüks konaklama imkânlarına ek olarak doğanın kalbinde geçirebileceğiniz keyifli vakitlerle zihninizi de dinlendirebilirsiniz. Yoga, orman banyosu, meditasyon, ses banyosu gibi şifalanma yollarıyla benliğinizi sakinliğe davet edebilir ve şehrin karmaşasından uzak bir tatil yapabilirsiniz. Elite World Sapanca'nın konforlu ortamında dilerseniz uzman isimlere masaj yaptırabilir, Fit Life SPA & Wellness merkezinde bedeninizi de sakinleştirerek toksinlerden arınabilirsiniz. Siz de huzurlu ve sakin tatil deneyimini doğanın kollarında gerçekleştirmek için Elite World Sapanca ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Her Gün 30 Dakikalık Bir Yürüyüşün Sağlığımıza Olan Faydaları!

Eşsiz Güzelliğiyle Ege Kıyılarımızda Arz-ı Endam Eden 10 Tatil Beldesi

Tatil Sonrası İşinize Adapte Olmanızı Sağlayacak Öneriler

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ