LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

10 Eylül Pazartesi

ANADOLU YAKASINDA KOŞU VE YÜRÜYÜŞ YAPABİLECEĞİNİZ YEŞİLLİK YERLER

İstanbul'un kalabalığından ve stresinden sıyrılmak; bununla birlikte bir de vücudunuz için faydalı bir şey yapmak istiyorsanız, koşu ve yürüyüş sizin için en ideal aktivitelerden olabilir. Koşu ve yürüyüş için tercih edebileceğiniz yerler ise en keyifli haliyle sizleri Anadolu Yakası'nda bekliyor. Çünkü Anadolu Yakası, İstanbul'un yeşil kalabilen nadir yerlerinden. Koşu, yürüyüş gibi aktivitelerin tadı ise en güzel yeşilin içerisinde çıkıyor! Peki, Anadolu Yakası'nda yeşilin içerisinde koşu ve yürüyüş yapabileceğimiz yerler hangileri? İşte o keyifli rotalar!

 

Aydos Ormanı / Kartal

Aydos Ormanı

Anadolu Yakası- Kartal'da bulunan Aydos Ormanı, çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem bir doğaya sahip. Bu nedenle İstanbulluların koşu, yürüyüş ve piknik gibi aktiviteler için en fazla tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Ulaşım konusunda ise ister özel aracınızla isterseniz de toplu taşıma ile ormana ulaşma şansınız var. Dolayısıyla hem spor yapayım hem de bol oksijen alayım diyenlerdenseniz, Aydos Ormanı sizin için ideal bir seçim olabilir.

 

Polonezköy Tabiat Parkı / Beykoz

Polonezköy Tabiat Parkı

Eski bir Polonyalı köyü olan Polonezköy, hafta sonu doğayla buluşmak isteyenlerin uğrak noktası. Polonezköy; ev sahipliği yaptığı kahvaltıcılar ve kendin pişir kendin ye mekânları nedeniyle sıkça tercih edildiği gibi,  yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler için de son derece ideal. Polonezköy Tabiat Parkı içerisinde, şehrin gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe bir parkur bulunuyor. Bu nedenle eğer siz de yeşilin içerisinde spor yapmayı sevenlerdenseniz Polonezköy'ü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

Fenerbahçe / Kadıköy

Fenerbahçe

Bu rotamız hem bol oksijen hem de deniz manzarası eşliğinde koşu ve yürüyüş yapmak isteyenlere gelsin! Fenerbahçe Orduevi'nden başlayan rota, Bostancı sahile kadar devam ediyor ve burada yürümek son derece keyifli.

 

Fethi Paşa Korusu / Üsküdar

Fethi Paşa Korusu

Üsküdar'da bulunan Fethi Paşa Korusu da yeşil âşıkları için son derece ideal yürüyüş rotalarından. Bir yandan spor yapmak bir yandan da tertemiz havayı içinize çekmek istiyorsanız, bu rotayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Emin olun, Fethi Paşa Korusu maruz kaldığınız şehir kargaşasını sizlere tümüyle unutturacak!

 

Hidiv Korusu / Beykoz

Beykoz'da bulunan Hidiv Korusu, Çubuklu Korusu adıyla da bilinir. Bu keyifli korunun harika bir manzarası ve büyüleyici bir atmosferi vardır. İçerisinde ortalama 1,5 km uzunluğunda bir parkur bulunur ve parkur kenarlarında da spor aletleri vardır. Bu nedenle yeşil âşıkları tarafından sıkça tercih edilen rotalar arasındadır. 

 

Validebağ Korusu / Üsküdar

Üsküdar'da bulunan Validebağ Korusu, şehrin içinde nefes alabileceğimiz ender yerlerden birisi. Toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz koru, kuş sesleri eşliğinde yürüyüş ve koşu yapmak için de son derece ideal. Bu nedenle siz de bir hafta sonu Validebağ Korusu'nu ziyaret edebilirsiniz.

 

Moda Sahili / Kadıköy

Moda Sahili

Moda, Kadıköy'ün en sevilen muhitlerinden biri. Çünkü İstanbul'da hem merkezî hem de bu kadar yeşil bir yer, gerçekten ender bulunuyor. Eğer siz de yeşille mavinin buluştuğu bir noktada koşu ve yürüyüş yapmak istiyorsanız, Moda Sahili'ni rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

 

Orhangazi Şehir Parkı / Maltepe

Maltepe'de bulunan bu güzel park da Anadolu Yakası'nda, yeşilin içerisinde koşu ve yürüyüş yapabileceğiniz yerlerden. Parka ulaşım son derece rahat; hatta burası bisiklet ve yaya dostu parklardan. İçerisinde 1900 metrelik bir koşu parkuru bulunuyor. Bu sağlıklı aktivite sırasında sizi bekleyen güzellik ise Adalar manzarası ve çevredeki laleler!

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

İstanbul'da Koşu İçin En Şahane 10 Parkur

İstanbul'da Yer Alan, Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

Açık Havada Spor Yapmanın Faydaları

Doğayı Seyretmenin Sizde Yaratacağı Fiziksel ve Ruhsal 10 Etki

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ