LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

PLAJ ÇANTANIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKEN 10 EŞYA

Yaz aylarının belki de en keyifli aktivitesi plajda vakit geçirmek. Bu, hem yazın sıcaklığında serinlememize yardımcı oluyor hem de yoğun tempolu hayata ara vererek dinlenmemize imkan tanıyor. Plajda kaliteli vakit geçirmenin de önemli bir püf noktası var: İyi bir plaj çantası hazırlamak. Öyle bir plaj çantası hazırlamalısınız ki eksik hiç bir şey olmamalı. Böylece tatilinizin ve plaj keyfinizin tadını sonuna kadar çıkarmalısınız. Kağıdı kalemi hazırlayın! Uzun bir plaj çantası listemiz var.

 

Havlu Olmazsa Olmaz

Denizden çıktıktan sonra veya plajda güneş keyfi yaparken en fazla ihtiyaç duyacağınız eşyalardan biri havlu. Havlu yardımıyla denizden çıktıktan sonra tuzlu suya maruz kalmış vücudunuzu hızlıca kurulayabilirsiniz. Ya da havlunuzu şezlongunuza sererek konforlu bir dinlenme ortamı sağlayabilirsiniz. O nedenle çantanızda iki adet havlu bulundurmanız sizin için çok daha rahat olabilir.

 

Yedek Mayo ve Bikininizi Eksik Etmeyin

Yedek Mayo ve Bikininizi Eksik Etmeyin

Plajda üzerinizde zaten mayo ve bikininiz olacak. Ama olası kazalara veya deniz sonrası üzerinizi değiştirme isteğinize karşı yanınızda yedek bir mayo veya bikini bulundurmanız işinizi bir hayli kolaylaştırır. Böylece plajın keyfini sürmek de size kalır.

 

Güneş Kremini Yanınızdan Ayırmayın

Plajda güneşlenirken veya denizde tuzlu suya maruz kalırken cildiniz güneşin ve suyun etkisiyle bir hayli bronzlaşır. Eğer vücudunuza ve yüzünüze kaliteli bir güneş kremi sürmediyseniz bu durum bronzlaşmaktan da öteye gidebilir. O nedenle plaj çantanızdan eksik etmemeniz gereken ürünlerin başında güneş kremi geliyor. Yeterli miktarda güneş kremini sürdüğünüz taktirde hem cildiniz güneş ışınlarına karşı korunur hem de daha güzel bronzlaşır.

 

Pareo veya Plaj Kıyafeti Tam Bir Kurtarıcı Rolü Üstlenebilir

Pareo veya Plaj Kıyafeti Tam Bir Kurtarıcı Rolü Üstlenebilir

Pareo, mayo veya bikininin üzerine giyilen salaş kesim bir giysi. Üzerinizde hem çok şık duruyor hem de cildinizin her an güneş ışınlarına maruz kalmasını önlüyor. Çok geniş bir desen ve renk yelpazesine sahip olan pareo modelleri, incecik yapısıyla kadınların gözde plaj ürünleri arasına girdi bile. Siz de güzel bir pareo veya plaj kıyafetiyle deniz keyfinizi taçlandırabilirsiniz.

 

Güneş Gözlüğünden Vazgeçmeyin

Güneş gözlüğü yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Kadın erkek, genç yaşlı herkesin gözlerini korumak ve daha havalı görünmek için güneş gözlüğüne başvurduğunu hepimiz biliyoruz. Güneş gözlüğü plajda da gözlerinizin dinlenmesi ve güneş ışınlarından korunması için ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerden biri haline geliyor.

 

Şapkanın Yerini Hiç Bir Şey Tutamaz

Şapkanın Yerini Hiç Bir Şey Tutamaz

Plajların vazgeçilmez parçalarından biri de yaz döneminde çok sevilen ve güne büyük bir konfor katan şapkalar. Fötr veya kasket, hangi şapka çeşidini kullanmak istiyorsanız plaj çantanıza koymayı unutmayın. Güneş ışınlarından korunmak ve sıcağa karşı koymak için şapkaya ihtiyacınız olabilir. Ayrıca şapkalar plaj fotoğraflarında da çok şık ve havalı duruyor.

 

Dudak Kremi ile Dudaklarınızı Koruyun

Yazın plaj keyfi yaparken güneşin, tuzlu suyun ve kumun etkisiyle cildiniz kuruyabilir. Cildinizde kuruyan bölgelerden biri de dudaklarınız olabilir. Kurumuş dudak görüntüsüne katlanamıyorsanız plaj çantanızdan dudak kremini eksik etmeyin. Böylece istediğiniz her an dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.

 

Plaj Terliği de Ayaklarınızın Koruyucusu Olacak

Her ne kadar plaj kumunun üzerinde terlikle yürümek zor olsa da kumun sıcağından ve kavurucu yapısından ayaklarınızı korumanız gerekebilir. O nedenle plaj çantanıza plaj terliğinizi de dahil ederek ayaklarınıza büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

 

Kitaplar Plajda da Dostunuz Olabilir

Eğer kitap okumayı seviyorsanız zevkinize uygun kısa bir romanı plaj çantanıza iliştirebilirsiniz. Şezlong keyfiniz sırasında ıslak saçlarınız ve kremlenmiş vücudunuzla limonatanızı yudumlarken tatlı bir okuma keyfi size çok iyi gelebilir.

 

Saç Tokasına Her An İhtiyaç Duyabilirsiniz

Denizden çıktıktan sonra ıslak saçlarınızı toplamak isteyebilirsiniz. Böyle durumlar için kıstırmalı saç tokaları çok kullanışlı oluyor. O nedenle plaj çantanıza bir adet kıstırmalı, bir adet de lastik toka atarsanız çok rahat edersiniz. Hatta saç tokası grubuna bandana gibi sevimli aksesuarları da ekleyebilirsiniz. Bu hem sizi çok tatlı gösterecek hem de saçlarınızı konfora davet edecek.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Marmaris'te Gezilecek ve Görülecek Yerler

Eşsiz Güzelliğiyle Ege Kıyılarımızda Arz-I Endam Eden 10 Tatil Beldesi

Marmaris'in Güzelliklerinden İçmeler Hakkında Bilinmeyenler

Su Sporlarını Marmaris'in Maviliklerinde Yapın

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ