LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

10 Şubat Çarşamba

SEVGİLİLER GÜNÜNDE SEVGİLİNİZE EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ SÜRPRİZLER

Sevgililer Günü söz konusu olduğunda, hepimiz sevdiklerimiz için bu günü özel kılmak isteriz. Yılın en tatlı gününde evde baş başa kalmak, çiftlerin hem eğlenceli hem de romantik vakit geçirmelerine yardımcı olur. Romantik bir akşam yemeğinden battaniyenin altında sarılarak film izlemeye kadar evde yapılabilecek pek çok eğlenceli seçenek bulunuyor. Biz de bu tatlı günde partnerinizle baş başa ve yalnızca size özel bir gün geçirmeniz için yapabileceğiniz aktiviteleri sıraladık. İşte romantizm dolu unutulmaz bir gün yaşamak için evde yapabileceğiniz aktiviteler...

 

Yatakta Kahvaltı ile Güne Romantik Bir Başlangıç Yapın

Yatakta Kahvaltı ile Güne Romantik Bir Başlangıç Yapın

Sevdiğiniz yiyeceklerden oluşan bir kahvaltı hazırlayın. Partnerinizi ve sizi mutlu edecek kahvaltılıklar hazırlamaya özen gösterin. Ayrıca yatak tepsisini dekoratif şekilde düzenlemeniz hem sizin hem de partnerinizin yüzünü güldürecektir. Bunun için taze çiçek veya küçük polaroid fotoğraflarınızı tepsiye yerleştirebilirsiniz. Sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir müzik listesi ile de ambiyansı daha samimi hale getirebilirsiniz.

 

Banyoda Romantik Dakikalar Yaşayın

Yatakta uzun bir kahvaltının ardından yapılacak en iyi şey ise rahatlatıcı bir banyo keyfi olabilir. Küveti ılık su ile doldurun ve en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla küvetin içine damlatın. İsteğinize göre küveti kırmızı gül yapraklarıyla doldurabilir veya banyo bombası ekleyebilirsiniz. Mum, müzik ve belki birer kadeh şampanya eşliğinde romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.

 

Birlikte Resim Yapın

Resim konusunda yetenekli olun veya olmayın, partnerinizle birlikte resim yapmak eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olur. Yapması kolay ve eğlenceli bir resim belirleyin. Bu resim evcil hayvanınızın bir fotoğrafı veya birlikte seçtiğiniz bir illüstrasyon olabilir. Bir süre belirleyin ve resmi yapmaya başlayın. Tamamen bitene kadar birbirinizin remine bakmamaya çalışın. Süre bittiğinde yaptığınız resimleri karşılaştırarak en iyi yapanı belirleyin.

 

Aşkınızı Simgeleyen Bir Pasta Yapın

Kalp şeklinde pasta, deyim yerindeyse sevgililer gününün olmazsa olmazı. Çilekli, çikolatalı veya muzlu... Bu özel günde lezzetli bir pastanın gününüzü daha tatlı hale getirmesine izin verin. Kalp şeklinde velvet kek yapabilir, kırmızı meyvelerle pastanızı süsleyebilir veya pastanın üstüne aşkınızı anlatan yazılar yazabilirsiniz. Mutfakta kendi el lezzetinizle pastayı hazırlarken tüm sıkıntıları unutacak ve keyifli zamanlar geçireceksiniz.

 

Nostalji Yaşayın

Nostalji Yaşayın

İyi veya kötü, sahip olduğunuz bütün anıların kıymetli olduğunu hatırlayın. Hediyeleriniz, biriktirdiğiniz mektuplar, sakladığınız tüm etkinlik biletleri ve fotoğraflar... İlişkinize ait biriktirdiğiniz tüm bu hatıralara ve fotoğraf albümlerine bir kez daha birlikte bakarak geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. O zamanki yaşadığınız güzel anıları birbirinizle paylaşarak zamanın ve yaşadığınız her anının değerini yeniden hatırlayabilirsiniz. Bu paylaşım, hem geçmişe yönelik özlem duygunuzun önüne geçecek hem de aranızdaki bağın daha da kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

 

Beğendiğiniz Bir Dans Belirleyin ve Harekete Geçin

Daha önce yapmak istediğiniz ama bir türlü fırsat bulamadığınız o dansı etmenin tam sırası değil mi? İnternette hemen hemen her dans türü için öğretici nitelikte videolar bulunuyor. Siz de bu videolardan birini izleyerek partnerinizle adım çalışabilir ve videonun sonunda gösterilen koreografiyi partnerinizle uygulayabilirsiniz. Partnerinizle birlikte dans etmeye çalışırken kendinizi müziğin ritmine bırakın ve yalnızca anın tadını çıkarın.

 

Akşam Yemeğini Birlikte Hazırlayın

Akşam Yemeğini Birlikte Hazırlayın

Yemeğin kalbe giden bir yol olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Peki, öyleyse sevgililer günü yemeğini birlikte hazırlarken neden kaliteli vakit geçirmeyesiniz? Çiftlerin mutfakta birlikte geçirdikleri zaman birbirlerine daha da yakınlaşmalarını sağlar.

 

Gecenize Eşlik Etmesi İçin Birlikte Sıcak Şarap Yapın

Soğuk kış gecenizi daha sıcak hale getirmek için sevdiğiniz kişi ile sıcak ve lezzetli bir şarap yapmayı deneyebilirsiniz. İçerisine isteğinize göre baharat ve meyve ekleyerek size özel bir şarap hazırlayabilirsiniz. Bu esnada, damak lezzetinizin rehberliğinde hayal gücünüzü özgür bırakmalısınız. Böylece kendinize özgü sıcak şarabınız gecenin devamında size eşlik edecek ve ortamın daha da ısınmasına yardımcı olacak.

 

Birbirinize Aşkınızı Anlatan Bir Mektup Yazın

Partnerinizle yaşadığınız bu özel günü hatırlanabilir kılmak için o güne veya geleceğe bir mektup yazmayı deneyebilirsiniz. Bu, ister o gün yaşadıklarınızı isterseniz de o gün partnerinize karşı hissettiğiniz yoğun duyguları anlattığınız bir mektup olabilir. Mektubu gün sonunda birbirinize okuyarak partnerinize yaşadığınız bu özel gün için teşekkür edebilir ve onu ne kadar sevdiğinizi söyleyebilirsiniz. Diğer yandan, mektubu saklayabilir ve tam bir yıl sonra aynı gün partnerinize verebilirsiniz. Böylece bir yıl önce yaşadıklarınızı hatırlayarak mutlu bir ana sahip olabilirsiniz.

 

Film Maratonu Yapın

film maratonu

Film maratonu yaparak kanepede günü sonlandırın. İzlemek istediğiniz ancak bir türlü izleyemediğiniz filmleri art arda izleyin. Battaniyenin altında sıcak şarap eşliğinde romantik, aşk veya komedi filmleri izleyerek duygu yoğunluğunuzu artırabilirsiniz. Unutmayın, film izlemek Sevgililer Günü'nün olmazsa olmazı!

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ