LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

BABALAR GÜNÜ'NDE BABANIZA, EŞİNİZE YAPABİLECEĞİNİZ BİRBİRİNDEN ÖZEL SÜRPRİZLER

Babalar Günü ülkemizde her yılın haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Babaların, babalık figürleri üstlenenlerin ve ataların onurlandırıldığı bu özel günde babalık rolünü yüklenmiş tüm erkeklerin Babalar Günü'nü kutlarız. Kendimizi güvende hissetmemizi sağlayan, öz güvenimizi geliştiren ve liderlik özelliklerimizi pekiştiren kahraman babalar olmasaydı nerede olurduk? Yaşamımıza ve kişiliğimize değer katan babalarımızı onurlandırmak ve onları mutlu etmek için hazırlıklar genellikle haftalar öncesinden başlıyor. Bu yazımızda Babalar Günü'nde babanıza ya da eşinize yapabileceğiniz birbirinden özel sürprizler hakkında birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak istedik. İşte maddi değerinden çok manevi değeri ön planda olan 10 fikir...

 

1. Onun Neden Kahramanınız Olduğunu Anlatın

Onun Neden Kahramanınız Olduğunu Anlatın

Babanız için küçük ama sizin için anlamlı olan kahramanlıklarını bir araya getirebilirsiniz. Küçükken sizi canavarlardan koruduğunu, tam düşecekken nasıl bir çeviklikle sizi yakaladığını, ödevlerinize yardım edip nasıl tam puan aldığınızı, oyun oynarken kasten yenildiğini bildiğinizi, tüm aileyi saracak kadar kocaman kollarının olduğu gibi en kahraman özelliklerinden oluşan bir hikâye yazabilirsiniz.

 

2. Askerlik Anılarını Dinleyin

Askerlik anısı

Her baba kahramandır. Artık eski çağlardaki gibi dinozorlarla, canavarlarla ya da ordular hâlinde düşmanla savaşlar olmasa da askerlik dönemi her baba için önemli ve değerli hatıralar barındırır. Ancak nedense kimse babaların askerlik anılarını dinlemeyi tercih etmiyor. Bugün, babaların o muhteşem askerlik anılarını dinlemek için özel bir zaman ayırabilirsiniz.

 

3. Onun İçin Bir Marş Yazın

babalar günü marş

Şarkılar hep güzel kadınlar, unutulmaz aşklar için bestelenir. Büyük kahramanlıklar ise hep marşlarla anlatılır. Babanızın kahramanlıklarından oluşan bir marş besteleyebilirsiniz. Marşınızı okumak için çok güzel bir sesinizin olmasına da gerek yok üstelik. Yürekten ve en gür sesinizle okuyun. Marşı okurken gururdan yaşaran gözler için yanınızda mendil bulundurmakta fayda var.

 

4. Babanızı Gazetelere Manşet Yapın

Babanızı Gazetelere Manşet Yapın

Babanızın kahramanlık hikâyelerinden, anılarınızdan ve birlikte çektirdiğiniz fotoğraflardan bir gazete hazırlayarak babanıza, eşinize sürpriz yapabilirsiniz. Gazetede diğer aile bireylerinin babanız, eşiniz hakkındaki görüşlerine de yer verebilirsiniz. Baba hava durumu, baba fal, baba spor, baba ekonomi gibi bölümlerle esprili, eğlenceli ve duygusal metinler hazırlayabilirsiniz.

 

5. En Büyük Hobisini Birlikte Yapın

En Büyük Hobisini Birlikte Yapın

Herkesin yapmaktan hoşlandığı uğraşılar vardır. Babanızın sevdiği uğraşıyı onunla birlikte yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz. Bazen babalar, hayat koşturmacasından ötürü hobilerine zaman ayıramazlar ya da birçok hobi tek başına zevkli olmadığı için bir süre sonra babanız da bu hobilerinde artık vazgeçmiş olabilir. Onun en sevdiği uğraşıyı bulun ve zevkle eşlik edin.

 

6. Tamirat Seti Hediye Edin

Tamirat Seti Hediye Edin

Tamirat tadilat işlerini seven bir babanız varsa onun seveceği bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Babanız için matkap seti, zımpara seti, vidalama seti, lokma takımı, lehim seti, İngiliz anahtar takımı gibi tamirat tadilat setleri alabilirsiniz. Ona, evdeki kırığı döküğü tamir ederek dünyanın daha güzel bir yer olmasını sağlamış olmanın verdiği gururu yaşatabilirsiniz.

 

7. Elektronik Tutkusuna Hitap Edin

Elektronik Tutkusuna Hitap Edin

Babalar elektronik aletlere bayılırlar. Özellikle kendi kontrollerinde olan cihazların yeri ayrı olur. Yeni bir elektronik oyuncak hediye ettiğinizde kendisini Yıldız Gemisi Atılgan’ın kontrolünü devralmış kadar mutlu hissedebilir. Atılgan’ın kontrolünü ele geçiremese de stereo kulaklıktan veya devasa ses sisteminden de keyif alabilir. Belki akıllı saat ya da aylardır incelediği cep telefonu modeli ona mutlu bir evrenin kapısını açabilir. Babanızı, eşinizi mutlu edecek bir elektronik oyuncak da seçebilirsiniz. Drone ya da uzaktan kumandalı arabanın her zaman ideal elektronik oyuncaklar arasında yerini koruduğunu unutmayın.

 

8. Bonsai veya Akvaryum Seti Alın

Bonsai veya Akvaryum Seti Alın

Yuvasının ihtiyaçlarını karşılanmak amacıyla yüzyıllardır avcılık, tarım ya da besicilik yapan atalarından sonra babanız markete gidip alışveriş yapmaktan sıkılmış olabilir. Bonsai seti ya da yıllardır hayalini kurduğu akvaryum setini alarak tarım ve besiciliğe olan hasretini giderebilirsiniz.

 

9. Babanızın İsmini Taşıyan Hediyeler Tasarlayın

Babalar yaptığı kahramanlıklarla adını tarihe yazdırmak isterler. Günümüz şartlarında bu imkânı pek bulamasalar da babanızın adını, kullanacağı eşyaların üzerine yazdırarak ona sürpriz yapabilirsiniz. İsminin yazılı olduğu şık bir saat, kol düğmesi, doğal taşlardan özel tasarım bileklikler, ajanda, dolma kalem, termos bardak gibi sayısız alternatife sahipsiniz.

 

10. Babanıza Sapanca’da SPA Keyfi Yaşatın

Elite World Sapanca Hotel

Güvenli ve huzurlu bir hayat sunmak için hayatın yükünü sırtlamış olan babanıza, eşinize Sapanca’da muhteşem bir SPA keyfi, The Grill Ocakbaşı’nda akşam yemeği,  leziz bir Van Kahvaltısı ve ayrıca ATV turu hediye ederek unutulmaz bir sürpriz yapabilirsiniz. Elite World Hotels çatısı altında şehrin karmaşasından uzakta Fit Life Spa & Wellness’ta babanızın veya eşinizin farklı SPA menüleri ile biraz olsun gevşemesini, hayatın ve baba olmanın keyfini yaşamasını sağlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ