LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

11 Temmuz Çarşamba

İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE TREKKİNG YAPABİLECEĞİNİZ 10 ROTA

Trekking; doğada hafif tempolu yürüyüş anlamına gelmektedir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayanların, şehrin gürültüsünden kaçmak için yapabileceği en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Trekking alanları genellikle temiz bir havaya sahip olduğu için bol oksijen almaya olanak tanır. Trekking yaparken sporun tüm faydalarını yaşadığınız gibi, stresi de bir kenara bırakırsınız. Ayrıca, İstanbul ve çevresinde keyifli bir şekilde trekking yapabileceğiniz birbirinden güzel alanlar bulunmaktadır. İşte tüm haftanın stresini atabileceğiniz; şöyle keyifli bir şekilde oksijeni içinize çekebileceğiniz, İstanbul ve çevresinde yer alan trekking rotaları…

 

Kargalı Şelalesi- Gebze

Gebze’de bulunan bu parkura geldiğiniz zaman, şelalenin görüntüsü sizi epey etkileyecek! 14 ve 20 km’lik iki parkura sahip olan bu rotaları bitirmek, ortalama 4- 5 saat sürüyor. Bu rotada ilerlerken dağ yollarının, çayırların ve ormanın binbir türüne tanık olmanız mümkün.

 

Polonezköy- İstanbul

Polonezköy

Polonezköy için ne İstanbul içinde ne de İstanbul'un dışında diyebiliriz. Başlangıç aşamasında olanların sıkça tercih ettiği Polonezköy rotası ''İstanbul'dan fazla uzaklaşmak istemiyorum ama trekking yapmak istiyorum!'' diyenler için muhteşem bir rota. Trekking yaptıktan sonra keyifli bir kahvaltı yapabileceğinizi de unutmadan söyleyelim.

 

Erikli Yaylası- Yalova

Erikli Yaylası

Yalova’da bulunan Erikli Yaylası parkurunun başlangıç noktası, Teşvikiye Köyü. Bu parkurun ilk etabı, oldukça hafif bir şekilde başlıyor. 15 dakikalık yürüyüşten sonra eğim artmaya başlıyor. Daha sonrasında düzlüğe ulaşılıyor, yani Erikli Yaylası’nın olduğu yere geliniyor. Fakat yayla eskiden burada kuruluymuş. Burada dinlendikten sonra dere kenarında bulunan yolu takip ederek Erikli Şelalesi’ne varılıyor.

 

Sarıkavak- Şile

Şile'de bulunan Sarıkavak Köyü'ndeki parkur 3 km uzunluğunda. Parkurda yürürken birçok doğa güzelliğine şahit olmanız mümkün.

 

Ballıkayalar- Gebze

Ballıkayalar

İstanbul’dan 1,5 saat içerisinde ulaşılan Ballıkayalar, tam bir doğa harikası. Birden fazla trekking parkurunun bulunduğu alanda en kısa parkur, tam 11 km. Tabii ki daha uzun parkurlar da var. Günübirlik gidebileceğiniz Ballıkayalar’da kamp yapmak veya trekking sonrasında, aşağıda keyifli bir çay içmek mümkün. Ayrıca tırmanış seviyorsanız bazı kaya tırmanış parkurları da bulunuyor.

 

Belgrad Ormanları- İstanbul

5 bin 300 hektarlık bir alanda bulunan Belgrad Ormanı, birden fazla trekking rotasını